10 najlepszych narzędzi do porządkowania zakładek przeglądarki na komputerach z systemem Windows

Jaka jest pierwsza rzecz, którą robisz w przeglądarce, gdy świeżo instalujesz system Windows? Zgadza się, ponownie tworzysz listę zakładek.

Wszyscy mamy ulubione witryny przypięte do paska zakładek w przeglądarce. Lub, jeśli chcemy odwiedzić coś później, po prostu tworzymy zakładkę.

Każda przeglądarka ma możliwość zarządzania zakładkami. Te opcje są jednak w większości ograniczone, ponieważ zazwyczaj możesz po prostu dodawać i nazywać swoje zakładki i to wszystko.

Cóż, jeśli chcesz lepiej zarządzać zapisanymi witrynami, dobrym pomysłem jest skorzystanie z niektórych narzędzi do zarządzania zakładkami przeglądarki.

W tym artykule zebraliśmy najlepszych menedżerów zakładek zgodnych z przeglądarkami Windows, więc możesz dokładnie rozważyć każdą opcję i wybrać najlepszą dla siebie.

SZYBKA RADA

Zanim przejdziemy bezpośrednio do listy, warto wspomnieć, że istnieje nowa przeglądarka, która praktycznie eliminuje potrzebę zakładek.

Jeśli nigdy nie słyszałeś Przeglądarka UR, zdecydowanie powinieneś to sprawdzić i zainstalować na swoim komputerze.pobierz UR-Browser

Przeglądarka UR zawiera bardzo interesującą funkcję, która umożliwia dostęp do ulubionych stron internetowych bezpośrednio z ekranu głównego.

Możesz pogrupować swoje ulubione witryny w tak zwane „nastroje”. Innymi słowy, możesz stworzyć różne nastroje dla różnych działań.

Na przykład możesz stworzyć nastrój pracy UR i wyświetlić listę wszystkich stron związanych z pracą. Lub możesz skonfigurować nastrój zakupów UR, w którym możesz zapisać strony internetowe, do których zazwyczaj odwiedzasz, jeśli chcesz kupić coś online. tworzyć nastroje w przeglądarce UR

Tak więc, grupując swoje ulubione strony w ten sposób, zasadniczo nie potrzebujesz już rozwiązań do zarządzania zakładkami.

  • Pobierz przeglądarkę UR

Jeśli jednak nie chcesz wypróbować przeglądarki UR, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które z najlepszych menedżerów zakładek można zainstalować w bieżącej przeglądarce.

Jakie są najlepsze menedżery zakładek do przeglądarki dla systemu Windows?

1. Dewey Bookmarks (rozszerzenie Chrome)

zakładki dewey

Dewey Bookmarks to rozszerzenie dla Google Chrome, które zapewnia lepszą wizualizację zarządzania zakładkami w tej przeglądarce.

Rozszerzenie pokazuje wszystkie wcześniej zapisane zakładki jako karty, z dodatkową przezroczystością, dzięki czemu można łatwo uzyskać do nich dostęp i edytować. Możesz nawet dodawać tagi do zakładek, aby łatwo uzyskać do nich dostęp później.

Za pomocą zakładek Dewey możesz sortować zakładki według daty, nazwy lub adresu internetowego. Posiada również potężną wyszukiwarkę, która pozwala wyszukiwać zakładki, wprowadzając tytuł, a nawet adres URL.

Aby zarządzać zakładką, po prostu najedź na nią wskaźnikiem myszy, a pokaże ołówek, który pozwala zmienić nazwę zakładki, dodać do niej znacznik i wiele więcej.

Umożliwia także importowanie zakładek z innych przeglądarek do Chrome, dzięki czemu wszystkie zapisane strony można przechowywać w jednym miejscu. Jedyną rzeczą, której nie możesz zrobić z Dewey Bookmarks, jest zmiana domyślnego folderu zakładek.

Rozszerzenie jest dostępne tylko w Chrome, ale istnieje podobne rozszerzenie do przeglądarki Firefox o nazwie ViewMarks, które oferuje podobne opcje.

Możesz pobrać Dewey Bookmarks ze sklepu Chrome Web Store za darmo.

2. Zapisz w kieszeni

zapisz do kieszeni

Pocket to prawdopodobnie najbardziej znana nazwa na naszej liście. Niektórzy uważają Pocket za najlepszy menedżer zakładek, niezależnie od platformy. Dzięki Pocket możesz dodawać do zakładek prawie wszystko z poziomu przeglądarki, w tym różne główne rozszerzenia przeglądarki, aplikacje mobilne, interfejs internetowy i wiele więcej.

Być może największą zaletą Pocket jest kompatybilność między platformami. Ponieważ jest dostępny na praktycznie każdej głównej platformie (z wyjątkiem Windows 10 Mobile), pozwala zapisywać zakładki na jednej platformie i uzyskiwać do nich dostęp na innej.

Kiedy chcesz zapisać coś z Internetu, zapisujesz go bezpośrednio na swoim koncie Pocket. Usługa umożliwia także łatwe zarządzanie zakładkami, edytując tytuł, dodając tagi i wiele więcej.

Pozwala nawet sortować zakładki według kategorii, takich jak Ulubione, Artykuły, Obrazy itp. Możesz nawet dodawać zakładki do konta Pocket, wysyłając wiadomość e-mail na adres add@getpocket.com, z tytułem i tytułem w linku zawartość ciała.

Pocket jest dostępny we wszystkich głównych przeglądarkach internetowych, w tym Google Chrome, Mozilla Firefox i Microsoft Edge. Możesz także pobrać oficjalną aplikację Pocket na Androida, iOS i Windows 10.

3. Dragdis

dragdis

Dragdis to innowacyjne narzędzie do zarządzania zakładkami, które oferuje nową koncepcję zapisywania zakładek, których nie można znaleźć w innych rozszerzeniach / usługach.

Działa na zasadzie „przeciągnij i upuść”, ponieważ pozwala na przechowywanie czegokolwiek w przeglądarce internetowej, po prostu przeciągając go.

Więc pobierasz rozszerzenie, konfigurujesz konto i zaczynasz tworzyć kolekcję zakładek. Kiedy musisz coś zapisać, po prostu przeciągnij i upuść na pasku Dragdis. Bardzo proste i jednoznaczne.

Dragdis pozwala zapisywać wszystko, od obrazów, tekstów, po całe strony internetowe. Po prostu wybierz, co chcesz zapisać, i przeciągnij go na pasek.

Pasek Dragdis nie jest cały czas wyświetlany, oczywiście pojawia się tylko podczas przeciągania. Możesz zarządzać paskiem, dodając własne sekcje i umieszczając w nich odpowiednie treści.

Aby uzyskać dostęp do zapisanych zakładek, po prostu otwórz rozszerzenie Dragdis, a pokaże Ci wszystkie zapisane rzeczy.

Naszym zdaniem zapisywanie treści online po prostu nie może być łatwiejsze.

Dragdis jest dostępny za darmo i można go pobrać ze sklepu internetowego Chrome.

4. Evernote

Strzyżarka internetowa Evernote

Evernote to kolejne niezwykle popularne narzędzie, o którym prawdopodobnie nawet nie wiedziałeś, że może być używane do zarządzania zakładkami. W rzeczywistości Evernote jest jednym z najpotężniejszych menedżerów zakładek.

Jednak zwiększona liczba opcji oznacza również większą złożoność, ponieważ to narzędzie nie nadaje się do uzyskiwania dostępu do zakładek każdego dnia.

Jeśli na przykład przechowujesz swoją ulubioną witrynę z wiadomościami, którą odwiedzasz codziennie, musisz otworzyć osobną aplikację, aby uzyskać dostęp do zakładki, co nie jest praktyczne. Co Evernote jest dobre do korzystania z „zakładek do badań”.

Możesz zapisać ogromną liczbę zakładek w Evernote i uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie.

Na przykład, jeśli szukasz nowego smartfona, możesz zapisać wszystkie witryny z ofertami do Evernote i uzyskać do nich dostęp naraz, gdy zdecydujesz się zamówić smartfon. Rozszerzenie maszynki do strzyżenia w sieci Evernote umożliwia zapisywanie całych stron lub tylko kilku części w aplikacji do robienia notatek.

Mówiąc o zapisywaniu całych stron, możesz również zapisać je w formacie PDF z tym rozszerzeniem, dzięki czemu można go używać jako pewnego rodzaju narzędzia do tworzenia zakładek.

Evernote Web Clipper jest również dostępny we wszystkich głównych przeglądarkach, takich jak Google Chrome, Firefox i Microsoft Edge (od niedawna).

5. Menedżer zakładek Chrome

Menedżer zakładek Chrome

Jak zapewne wiesz, Google jest obecny w prawie każdej branży IT. Dlatego logiczne jest, aby Google miał własnego menedżera zakładek dla własnej przeglądarki internetowej.

Właśnie tym jest Chrome Bookmarks Manager. Chrome Bookmarks Manager to narzędzie podobne do Dewey, które umożliwia łatwe zarządzanie zakładkami w atrakcyjnym interfejsie.

To narzędzie używa również układu opartego na kartach do wyświetlania wszystkich zapisanych zakładek. Interfejs jest podzielony na dwie sekcje: lewy panel i miejsce na zakładki. Z prawego panelu można uzyskać dostęp do wszystkich folderów zakładek i zarządzać nimi.

Umożliwia sortowanie zakładek według kategorii w celu łatwiejszego zarządzania.

Jeśli chodzi o obszar zakładek, zawiera listę wszystkich zapisanych zakładek z wybranego folderu. Możesz je dalej edytować, zmieniając nazwę, dodając notatki, zmieniając adres URL lub przenosząc je do innej kategorii.

Po pobraniu i zainstalowaniu Menedżera zakładek Google Chrome możesz uzyskać do niego dostęp z poziomu chrome: // bookmarks.

Menedżer zakładek Google Chrome jest dostępny w sklepie internetowym Chrome i możesz go pobrać za darmo.

6. Pyszne zakładki

Pyszne Zakładki

Delicious Bookmarks to jedno z najstarszych narzędzi do tworzenia zakładek, które jest nadal kompatybilne z Windows 10. Jednak mimo wieku Delicious jest nadal bardzo niezawodną opcją do zarządzania zapisanymi stronami.

To narzędzie do tworzenia zakładek społecznościowych, które jest kompatybilne ze wszystkimi głównymi przeglądarkami. Występuje jako rozszerzenie, a także interfejs sieciowy. Pozwala przechowywać, udostępniać i głosować łącza udostępnione w sieci.

Delicious wymaga rejestracji, co prawdopodobnie odstraszy niektórych użytkowników, ale jego funkcje wciąż sprawiają, że warto o tym wspomnieć. Po rejestracji możesz łatwo zarządzać zapisanymi zakładkami za pomocą interfejsu internetowego.

Możesz nazywać swoje zakładki, dodawać tagi, dodawać opisy, ustawiać je jako publiczne / prywatne, a nawet udostępniać je bezpośrednio w sieciach społecznościowych.

Ta usługa jest menedżerem zakładek z elementami sieci społecznościowej, ponieważ pozwala śledzić innych użytkowników i uzyskiwać dostęp do ich udostępnionych linków i witryn.

Ma nawet sekcję Trendy, w której znajdują się najpopularniejsze linki.

Możesz pobrać Delicious Bookmarks z tego linku, jest on dostępny za darmo.

7. Diigo

Diigo

Diigo to kolejny bogaty w funkcje menedżer zakładek do przeglądarki. Prawdę mówiąc, nie ma tak atrakcyjnego interfejsu użytkownika, jak niektóre inne narzędzia z tej listy, ale nadal warto go rozważyć ze względu na jego funkcje.

Jest dostępny jako rozszerzenie przeglądarki, a także interfejs sieciowy. Diigo jest kompatybilny z większością przeglądarek, w tym Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i Safari.

Po pobraniu rozszerzenia możesz łatwo dodawać do niego linki do swojego profilu. Podobnie jak Pocket, pozwala także zapisywać zakładki przez e-mail, używając niestandardowego adresu e-mail.

Diigo można również uznać za narzędzie społecznościowe, podobnie jak Delicious, dzięki czemu można go używać do odkrywania tego, co udostępnili inni.

Pozwala sortować zakładki według przypisanych znaczników, dzięki czemu można użyć tej metody do lepszego uporządkowania zapisanych rzeczy.

Inną świetną opcją Diigo jest możliwość dodawania adnotacji do stron, więc jeśli zapiszesz stronę tylko dla określonej jej części, z łatwością znajdziesz to, czego szukasz.

Rozszerzenie Diigo jest dostępne za darmo, ale możesz także pobrać jego aplikację na iOS, Android i Mac.

8. Pinterest

Pinterest

Pinterest to prawdopodobnie najpopularniejsza usługa udostępniania zdjęć na świecie. Prawdopodobnie już o nim słyszałeś, a nawet z niego korzystasz, ale musimy go umieścić na naszej liście, ponieważ jego rozszerzenie przeglądarki umożliwia łatwe zapisywanie dowolnego obrazu znalezionego online w swoim profilu na Pinterest.

Jeśli nie wiesz, jak działa ta usługa, szybko Cię wyjaśnimy. Odwiedzasz stronę Pinterest, tworzysz i konfigurujesz konto. Następnie pobierz rozszerzenie Pinterest do swojej przeglądarki, zintegruj je ze swoim kontem i gotowe.

Za każdym razem, gdy umieścisz kursor myszy nad obrazem w dowolnej witrynie, pojawi się przycisk Przypnij, a będziesz mógł zapisać ten obraz po prostu klikając ten przycisk.

Poprosi Cię o nadanie nowo zapisanej zakładce obrazu nazwy i dodatkowych informacji, które zostaną zapisane w Twojej bibliotece.

Ponieważ Pinterest jest szeroko stosowany na całym świecie, możesz również przeglądać go, aby odkrywać niesamowite zdjęcia i zdjęcia udostępnione przez inne osoby.

Rozszerzenie Pin It jest dostępne za darmo i można je uzyskać w dowolnej głównej przeglądarce.

9. Zakładki Google

zakładki google

Google Bookmarks to drugi menedżer zakładek opracowany przez Google na naszej liście. Ale działa inaczej niż Menedżer zakładek Chrome.

Google Bookmarks przechowuje wszystkie zapisane zakładki w chmurze, dzięki czemu można łatwo uzyskać do nich dostęp, nawet jeśli świeżo zainstalujesz system. Wszystkie zakładki są w całości przechowywane w usługach Google Cloud.

Możesz łatwo dodać dowolną stronę do swojego konta Zakładki Google, która zostanie bezpiecznie zapisana. Następnie będziesz mógł otwierać zakładki, edytować je, dodawać notatki i wiele więcej.

Pozwala dodać nazwę do zakładki, zmienić adres URL, dodać etykiety i dodatkowe notatki. Narzędzie jest również bardzo przydatne do synchronizacji zakładek lub przeglądarek między platformami.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby móc korzystać z Zakładek Google, to konto Google i możesz zacząć. Jest zarządzany i wykorzystywany w całości w interfejsie internetowym.

Narzędzie do tworzenia zakładek Google podsumowuje naszą listę najlepszych menedżerów zakładek dla przeglądarek Windows, jakie można znaleźć. Jak widać, wszystkie te narzędzia oferują coś wyjątkowego i każde z nich jest warte wypróbowania.

10. Synchronizacja zakładek Xmarks

Xmarks Bookmark Sync

Xmarks to świetne narzędzie, jeśli chcesz zsynchronizować zakładki z wieloma przeglądarkami internetowymi. Jest kompatybilny z większością głównych przeglądarek, w tym Google Chrome, Firefox i Safari.

Ponieważ Xmarks jest własnością LastPass, nie musisz się martwić o jego niezawodność.

Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować rozszerzenie Xmars w przeglądarce, przechowywać swoje zakładki, a będziesz mieć do nich dostęp z każdej przeglądarki.

Oprócz zwykłych zakładek narzędzie synchronizuje również wszystkie zapisane hasła z kontem Xmarks.

Dostęp do wszystkich zsynchronizowanych zakładek można uzyskać z interfejsu internetowego, który można otworzyć, odwiedzając stronę my.xmarks.com. Po prostu wprowadź dane logowania do konta, a już się zalogujesz. Oprócz przeglądania i zarządzania zsynchronizowanymi zakładkami możesz także udostępniać je innym użytkownikom.

Ponieważ to narzędzie jest własnością LastPass, ma własne rozszerzenie LastPass, które umożliwia synchronizację haseł. Niektóre inne opcje dostępne w Xmarks Bookmark Sync to duplikowanie zakładek, eksportowanie zakładek, przywracanie zakładek i wiele innych.

Xmarks jest dostępny na komputery z systemem Windows za darmo i można go pobrać z tego linku. Ma również wersję premium, która pozwala używać go jako aplikacji na Androida / iOS / Windows Phone.

Aktualizacja: Xmarks nie jest już obsługiwany.

Jeśli więc szukasz nowego menedżera zakładek, jesteśmy pewni, że spodobają Ci się nasze możliwości. Oczywiście w zależności od potrzeb.

Co sądzisz o naszych typach? Czy brakuje nam jakiegoś narzędzia? Jak zarządzasz swoimi zakładkami? Powiedz nam w komentarzach.

Link do głównej publikacji