Żądanie nie jest rozpoznawane jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne [ROZWIĄZANE]

System operacyjny Windows prowadzi listę ścieżek do lokalizacji najczęściej używanych programów o nazwie Zmienne środowiska Windows i ma do nich łatwy dostęp. Czasami lista ta jest uszkodzona lub pomieszana, a wtedy żądanie nie jest rozpoznawane jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program operacyjny lub plik wsadowy.

Przede wszystkim zajrzyj do folderu System32, aby sprawdzić, czy istnieje program, do którego próbujesz uzyskać dostęp. Jeśli jest i nie możesz go uruchomić, przejdź do rozwiązań.

Jak rozwiązać błędy Zmiennych środowiska Windows?

Rozwiązanie 1 — Ustaw ścieżkę w zmiennych środowiska Windows

 1. W polu wyszukiwania systemu Windows wpisz środowisko i kliknij pierwszy wynik (Edytuj systemowe zmienne środowiskowe).otwarte systemowe zmienne środowiskowe Żądanie nie jest rozpoznawane jako wewnętrzne lub zewnętrzne okno poleceń 10
 2. Na zaawansowane Kliknij kartę w prawym dolnym rogu Zmienne środowiska… Zmienne środowiskowe Żądanie nie jest rozpoznawane jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne
 3. W obszarze Zmienne systemowe zlokalizuj na liście Ścieżka i kliknij na to. Następnie kliknij Edytować.
 4. Opcjonalny krok: skopiuj wszystkie ścieżki i umieść je w notatniku na przechowanie, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.
 5. Teraz sprawdź, czy jest tam ścieżka do katalogu programu, do którego próbujesz uzyskać dostęp. Jeśli nie, musisz dodaj to.
 6. Kliknij Nowy i wpisz ścieżkę katalogu programu, do którego próbujesz uzyskać dostęp (na przykład C:> Windows> System32).
 7. Kliknij dobrze we wszystkich oknach, a następnie uruchom ponownie komputer.

Po ponownym uruchomieniu, jeśli poprawnie dodałeś ścieżkę do katalogu, wszystko powinno działać poprawnie. Pamiętaj, że możesz dodawać nowe ścieżki do katalogów, ale możesz także edytować stare, które nie są już ważne.

Wcześniej pisaliśmy obszernie o dodawaniu i edytowaniu ścieżki dla zmiennych. Dodaj tę stronę do zakładek, jeśli będziesz jej potrzebować później. 

Rozwiązanie 2 — Ustaw wartość zmiennej środowiskowej PATHEXT

 1. W polu wyszukiwania systemu Windows wpisz środowisko i kliknij pierwszy wynik (Edytuj systemowe zmienne środowiskowe). otwarte zmienne systemowe Żądanie nie jest rozpoznawane jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne
 2. Na zaawansowane Kliknij kartę w prawym dolnym rogu Zmienne środowiska… Zaawansowane> Zmienne środowiskowe «src =» https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2019/02/system-properties-environment-variables.png «alt =» wybierz zmienne środowiskowe Żądanie nie jest rozpoznawane jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne „szerokość =” 406 ”wysokość =„ 465 ”/>
 3. W obszarze Zmienne systemowe zlokalizuj na liście Ścieżka i kliknij na to. Kliknięcie Edytować.
 4. W obszarze Wartość zmiennej możesz ręcznie dodać lub usunąć nowe rozszerzenie. Masz również opcje do Przeglądaj katalog… lub Przeglądać plik… aby dodać nowe rozszerzenia. edytuj zmienną systemową na gorąco, aby rozwiązać błędy środowiska Windows
 5. Sprawdź rozszerzenie pliku, do którego próbujesz uzyskać dostęp, a następnie dodaj je do listy PATHEXT domyślne rozszerzenia.
 6. Kliknij dobrze we wszystkich oknach, a następnie uruchom ponownie komputer.

Po ustawieniu prawidłowych wartości zmiennych środowiskowych wszystko powinno działać poprawnie i będziesz mieć dostęp do swoich programów w systemie Windows 10 bez żadnych problemów.

Jeśli masz więcej pytań, sięgnij do sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji