Xbox One nie działa z przełącznikiem HDMI? Oto jak to rozwiązać

Jak zapewne dobrze wiesz, aby używać jednego telewizora do wielu wyjść HDMI, musisz kupić przełącznik HDMI. To fajne urządzenie automatycznie przełącza się między różnymi urządzeniami (TV Box, konsole, PC) i przesyła przez pojedyncze wejście HDMI. Jest to konieczność dla osób posiadających wiele urządzeń. Wygląda jednak na to, że występują problemy dotyczące przełącznika HDMI i Xbox One.

Aby rozwiązać ten problem, przedstawiliśmy poniżej kilka możliwych rozwiązań. Sprawdź je i, miejmy nadzieję, będziemy mogli sprawić, że Xbox One będzie działać z przełącznikiem HDMI.

Jak rozwiązywać problemy z konsolą Xbox One za pomocą przełącznika HDMI

 1. Zmień port HDMI w telewizorze
 2. Twarde resetowanie konsoli
 3. Wyłącz automatyczne wykrywanie telewizji
 4. Uzyskaj odpowiedni przełącznik HDMI

1: Zmień port HDMI w telewizorze

Oprócz standardowego resetowania konsoli i odmian kabla HDMI typu plug-in-plug-out możemy również zaproponować zmianę portu HDMI w telewizorze. Użyteczność przełącznika HDMI dla wielu wejść idzie tylko w takim stopniu, w jakim telewizor obsługuje wejście. Teraz czytamy wiele raportów, w których twierdzi się, że wszystko działa w innych mediach, nawet konsolach takich jak PS4 lub Nintendo Switch.

Jednak chociaż niektórzy użytkownicy nie mogą go uruchomić, większość korzysta z przełączników HDMI bez żadnych problemów. Co sprawia, że ​​jest to rzadkie zjawisko, a nie coś takiego jak fiasko mocy, które Xbox miał we wcześniejszych iteracjach.

 • Może to oznaczać, że konsola, biorąc pod uwagę, że przełącznik HDMI nie ma źródła zasilania, nie dostarcza wystarczającej mocy, aby mogła działać. Możesz od razu wysłać bilet do firmy Microsoft lub po prostu zostać na jakiś czas i sprawdzić dodatkowe kroki.

  2: Twarde resetowanie konsoli

  Twardy reset lub cykl zasilania może pomóc rozwiązać niektóre drobne błędy dotyczące wyjścia HDMI. Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej i przywróceniu niektórych ustawień ta procedura rozwiązuje wiele problemów i równie dobrze może pomóc w tym scenariuszu. Niektórzy użytkownicy zalecali nawet odłączenie wszystkiego po wyłączeniu konsoli i podłączenie jej ponownie.

  • Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby wykonać twardy reset na Xbox One:

   1. Naciśnij i przytrzymaj Przycisk zasilania na 10 sekund lub tak.
   2. Poczekaj, aż konsola się wyłączy.
   3. Po minucie włącz ponownie konsolę i poszukaj zmian.

   3: Wyłącz automatyczne wykrywanie telewizji

   Oprócz raportów o całkowitym braku sygnału, gdy Xbox One przechodzi przez przełącznik HDMI, niektórzy użytkownicy mieli trudności z losowymi liniami na ekranie. Niektóre z nich rozwiązały ten problem, wyłączając funkcję automatycznego wykrywania telewizora, która, jeśli jest włączona, przechwytuje rozdzielczość telewizora. Zamiast tego powinieneś ręcznie ustawić rozdzielczość, którą uznasz za właściwą.

   • Oto jak wyłączyć automatyczne wykrywanie telewizji na Xbox One:

    1. otwarty System.
    2. Wybierać Ustawienia.
    3. Wybierz Wyświetlacz i dźwięk.
    4. Wybierać Wyjście wideo.
    5. Wybierz Zaawansowane ustawienia wideo.
    6. Pod Połączenie TV, wyłączyć Automatyczne wykrywanie i wybierz preferencje przypominające rozdzielczość telewizora.
    7. Uruchom ponownie konsolę.

    4: Uzyskaj odpowiedni przełącznik HDMI

    Wreszcie najważniejszą rzeczą jest uzyskanie odpowiedniego przełącznika HDMI, który odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj, aby dobrze poinformować przed zakupem odpowiedniego narzędzia do pracy. Wiele forów obejmuje różne porady dotyczące różnych konfiguracji. Dotyczy to technologii HDPC / HDMI, obsługi 4K i HDR, wyboru pasywnego lub zasilanego oraz wielu innych rzeczy. Musisz więc poświęcić trochę czasu na skonfigurowanie konfiguracji.

    • Możemy zakończyć ten artykuł na ten temat. Jeśli masz pytania lub sugestie, udostępnij je nam i naszym czytelnikom. Możesz to zrobić w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji