Napraw uszkodzone pliki OneDrive i skróty po aktualizacji rocznicowej

Uaktualnienie do rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10 to prosta sprawa, jednak niektórzy ludzie napotykają problemy. Słyszeliśmy o pewnym problemie polegającym na tym, że użytkownicy systemu Windows 10 po aktualizacji do Anniversary Update dowiadują się, że niektóre często otwierane elementy nie są już ważne.

Najwyraźniej aktualizacja spowodowała, że ​​kilka skrótów wskazywało OneDrive. Teraz wiemy, że można ustawić OneDrive jako domyślny sport dla niektórych folderów. Na przykład folder Dokumenty i obrazy w OneDrive można ustawić jako domyślny, co powoduje, że system operacyjny przesuwa własny folder Dokumentów i Zdjęć podczas zapisywania plików.

Oto, co mieli do powiedzenia pechowi użytkownicy systemu Windows 10:

Po uaktualnieniu systemu Windows 10 do wersji rocznicowej dzisiaj (8/2/16) zauważyłem, że niektóre elementy mojego często otwieranego programu Word, Excel, Powerpoint nie są już ważne. Jakoś po aktualizacji niektóre skróty pozycji wskazują OneDrive (którego nie używam i potwierdziłem, że nie mam żadnych dokumentów) zamiast na dysku lokalnym. Większa irytacja polega na tym, że nie mogę kliknąć prawym przyciskiem myszy i usunąć tych elementów z listy skoków za pomocą opcji Usuń z tej listy.

OK, więc to rzeczywiście problem, który nie jest szczególnie łatwy do naprawienia. Czasami wystarczy jedno obejście, ale innym razem użytkownik będzie musiał przeprowadzić czystą instalację. Nikt nie chce tego robić dobrze, więc miejmy nadzieję, że poniższy pomysł rozwiąże problem tych, którzy mogą mieć podobne problemy.

Zalecamy uruchomienie zarówno skanowania SFC, jak i skanowania DISM. W przypadku osób nieświadomych skanowanie SFC służy do skanowania pod kątem uszkodzeń w systemie Windows. To narzędzie można znaleźć w systemie operacyjnym, więc nie trzeba niczego pobierać. Jeśli chodzi o skanowanie DISM, powinno również pomóc w naprawie zepsucia i można je znaleźć w systemie Windows 10.

Krok 1: Otwórz an Wiersz polecenia administratora okno przez:

  1. naciśnij Logo Windows + X klawisze na klawiaturze i wybierz Wiersz polecenia (administrator) opcja.
  2. Kliknij tak i dalej. Podaj hasło administratora, jeśli zostaniesz o to poproszony.
  3. Sprawdź, czy to mówi Administrator: wiersz polecenia w górnej części okna wiersza polecenia.

Krok 2: Wpisz następujące polecenia w CMD Monit:

Dism.exe / online / cleanup-image / scanhealth

                Dism.exe / online / cleanup-image / restorehealth

sfc / scannow

Krok 3: Zamknij okno poleceń i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli to nie zadziała, spróbuj wyczyścić% AppData% \ Microsoft \ Windows \ Recent \ AutomaticDestinations \ *.

POWIĄZANE HISTORIE, KTÓRE MUSISZ SPRAWDZIĆ:

  • Poprawka: brak nakładki ikony OneDrive w systemie Windows 10
  • Poprawka: Onedrive przetwarza zmiany w systemie Windows 10
  • Jak korzystać z dwóch kont OneDrive na jednym komputerze
Link do głównej publikacji