POPRAWKA: Komputer niespodziewanie zrestartował się błąd Windows 10

Windows 10 to świetny system operacyjny, jednak proces instalacji systemu Windows 10 nie zawsze jest prosty.

Mówiąc o tym, kilku użytkowników zgłosiło Komputer niespodziewanie uruchomił się nieoczekiwanie podczas próby zainstalowania systemu Windows 10. Może to być duży problem, ale istnieje kilka rozwiązań, które można wypróbować.

Jak naprawić błąd Nieoczekiwany restart komputera w systemie Windows 10?

Nieoczekiwanie zrestartowany komputer może być dość problematyczny, a mówiąc o tym błędzie, użytkownicy zgłosili również następujące problemy:

 • T.komputer nieoczekiwanie uruchomił się ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd podczas uruchamiania usług — Ten błąd może wystąpić z powodu ustawień rozruchowych, a jeśli go napotkasz, konieczne może być odpowiednie dostosowanie ustawień.
 • Komputer nieoczekiwanie uruchomił się ponownie w systemie Windows 10 Surface Pro 4 — Ten błąd może pojawić się na prawie każdym komputerze i zgłosił go wielu użytkowników Surface Pro 4. Powinieneś być jednak w stanie to naprawić za pomocą jednego z naszych rozwiązań.
 • Komputer nieoczekiwanie uruchomił się ponownie w systemie Windows 7 i Windows 8 — Ten błąd może pojawić się w prawie każdym systemie operacyjnym, a Windows 7 i Windows 8 nie są wyjątkami. Nawet jeśli nie korzystasz z systemu Windows 10, możesz rozwiązać ten problem, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.
 • Komputer nieoczekiwanie uruchomił się ponownie. Ponownie uruchom instalację. Nie można kontynuować instalacji — Czasami ten błąd może uniemożliwić instalację systemu Windows 10. W takim przypadku sprawdź, czy dysk twardy jest prawidłowo podłączony.
 • Komputer niespodziewanie zrestartował się regedit — Czasami ten problem może być spowodowany przez rejestr. Możesz jednak łatwo rozwiązać problem, zmieniając kilka wartości w rejestrze.

Pisaliśmy już obszernie o problemach z ponownym uruchomieniem komputera. Dodaj tę stronę do zakładek, jeśli będziesz jej potrzebować później.

1. Użyj Edytora rejestru

Aby rozwiązać ten problem, musisz użyć Edytora rejestru. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Gdy zobaczysz Komputer niespodziewanie uruchomił się ponownie komunikat o błędzie naciśnij Shift + F10 na twojej klawiaturze. To powinno się otworzyć Wiersz polecenia.
 2. Wchodzić regedit i naciśnij Wchodzić zacząć Edytor rejestru.
 3. Po uruchomieniu Edytora rejestru przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Setup \ Status \ ChildCompletion i dwukrotnie kliknij setup.exe w prawym okienku.
  Komputer nieoczekiwanie uruchomił się ponownie. Uruchom ponownie instalację
 4. Zmienić Dane wartości od 1 do 3) i kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
  Komputer nieoczekiwanie uruchomił się ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd podczas uruchamiania usług
 5. Zamknij Edytor rejestru i uruchom ponownie Twój komputer.

Nie możesz uzyskać dostępu do Edytora rejestru? Rzeczy nie są tak przerażające, jak się wydają. Sprawdź ten przewodnik i szybko rozwiąż problem.

2. Sprawdź kable dysku twardego

Czasami możesz utknąć w komputerze Nieoczekiwanie uruchomiono ponownie pętlę z powodu problemów z kablem dysku twardego.

Użytkownicy zgłaszali, że przełączenie kabli łączących dysk twardy z płytą główną rozwiązało problem, więc możesz spróbować.

Pamiętaj, że otwierając obudowę komputera, unieważnisz gwarancję, więc jeśli komputer jest nadal objęty gwarancją, lepiej zabrać ją do oficjalnego centrum napraw.

3. Zresetuj ustawienia BIOS i sformatuj partycję instalacyjną

Niewielu użytkowników sugeruje, że można naprawić. Komputer nieoczekiwanie uruchomił się ponownie, resetując BIOS i ustawiając pamięć flash USB jako pierwsze urządzenie rozruchowe.

Aby zobaczyć, jak to zrobić, zapoznaj się z instrukcją obsługi płyty głównej, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych zmian w systemie BIOS należy sformatować partycję za pomocą narzędzia diskpart. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom komputer z napędu flash USB, a jeśli zobaczysz komunikat o błędzie Nieoczekiwany restart komputera, naciśnij Shift + F10 otworzyć Wiersz polecenia.
 2. Po otwarciu wiersza polecenia wprowadź diskpart i naciśnij Wchodzić.
 3. Wchodzić wolumin listy i naciśnij Wchodzić. Powinieneś zobaczyć listę wszystkich dostępnych partycji. Znajdź partycję, na której chcesz zainstalować system Windows 10, i zapamiętaj jego numer woluminu.
 4. Wchodzić wybierz głośność 1. W naszym przykładzie wykorzystaliśmy wolumin 1, ale musisz użyć woluminu pasującego do partycji.
 5. Wchodzić format fs = ntfs szybka etykieta = test i naciśnij Wchodzić. Możesz wymienić test pod dowolną inną nazwą, której chcesz użyć dla swojej partycji. Musimy ostrzec, że wykonując to polecenie usuniesz wszystkie pliki i foldery z wybranej partycji.
  format dysku
 6. Rodzaj wyjście i naciśnij Wchodzić aby wyjść z wiersza polecenia.
 7. Po tobie uruchom ponownie problem z komputerem Nieoczekiwanie zrestartowany komputer powinien zostać naprawiony.

Wielu użytkowników ma poważne problemy z BIOS-em. Dowiedz się, jak je naprawić, korzystając z naszego kompletnego przewodnika!

4. Zmień ustawienia rozruchu

Czasami ustawienia rozruchowe mogą powodować nieoczekiwany restart komputera. Zdaniem użytkowników udało się rozwiązać problem, wprowadzając kilka zmian w wierszu polecenia. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Podczas uruchamiania komputera naciśnij Alt + F10 skrót.
 2. Pojawi się teraz wiersz polecenia. Usunąć / noexecute = optin i wejdź odzyskiwanie systemu. Teraz naciśnij Wchodzić.
 3. Teraz powinieneś zobaczyć ekran startowy z adresem partycji odzyskiwania. naciśnij Wchodzić i powinieneś rozpocząć proces odzyskiwania.

Jest to osobliwe rozwiązanie, ale kilku użytkowników zgłosiło, że działało dla nich, więc możesz spróbować.

Warto wspomnieć, że to rozwiązanie jest przeznaczone dla laptopów Acer, a jeśli nie używasz urządzenia Acer, to rozwiązanie może w ogóle nie działać.

Problemy z uruchamianiem w systemie Windows 10? Naprawienie ich jest tak proste, jak oddychanie dzięki naszemu kompletnemu przewodnikowi!

5. Odłącz wszystkie urządzenia USB

Większość z nas korzysta z różnych urządzeń USB na swoim komputerze, ale czasami urządzenia te mogą zakłócać działanie systemu Windows i powodować nieoczekiwany restart komputera.

Jeśli masz ten problem, pamiętaj o odłączeniu wszystkich urządzeń USB, takich jak dyski flash, drukarki, a nawet klawiatura i mysz USB.

Kilku użytkowników zgłosiło, że odłączenie myszy USB i klawiatury rozwiązało dla nich problem, więc koniecznie spróbuj.

Nie jesteśmy pewni, w jaki sposób klawiatura i mysz mogą powodować pojawienie się tego problemu, ale jeśli go napotkasz, wypróbuj to rozwiązanie.

6. Zmień ustawienia BIOS

System BIOS odpowiada za wiele ustawień, a jeśli system BIOS nie jest odpowiednio skonfigurowany, uruchomienie komputera może nie być możliwe.

W rzeczywistości czasami komputer niespodziewanie uruchomił się ponownie nieoczekiwanie może pojawić się błąd związany z ustawieniami systemu BIOS. Jednak możesz rozwiązać ten problem, po prostu zmieniając kilka ustawień.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Wejdź do BIOS podczas uruchamiania komputera.
 2. Po wejściu do systemu BIOS przejdź do Karta Zaawansowane> Konfiguracja urządzenia pokładowego.
 3. Ustaw Tryb SATA do AHCI.
 4. Teraz przejdź do Karta rozruchu i nastaw Bezpieczny rozruch do Włączyć. Również zmień Załaduj starszą wersję OPROM do Wyłączyć.
 5. Zestaw Tryb rozruchu do UEFI i zapisz zmiany.

Podczas uruchamiania komputera naciśnij F12 aby otworzyć menu rozruchu. Teraz wybierz urządzenie rozruchowe UEFI. Pamiętaj, że możesz nie mieć wszystkich tych ustawień dostępnych w BIOS-ie, a jeśli tak, spróbuj włączyć dostępne ustawienia.

Jeśli problem nadal występuje, spróbuj wyłączyć wyżej wymienione ustawienia jeden po drugim i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Jest to skomplikowany problem, a czasem aby go naprawić, musisz użyć metody prób i błędów.

Warto wspomnieć, że nie jest to najprostsze lub uniwersalne rozwiązanie, ale może się przydać, więc wypróbuj je.

Jeśli ta metoda nie działa, przywróć oryginalne ustawienia, aby uniknąć nowych problemów.

7. Użyj dysku odzyskiwania systemu Windows 10

Jeśli wystąpi Nieoczekiwany restart komputera, błąd może być w stanie naprawić za pomocą dysku odzyskiwania.

Dysk odzyskiwania to przydatna funkcja, która pozwala przywrócić komputer do pierwotnego stanu bez ponownej instalacji.

Niektóre komputery mają dysk odzyskiwania na dysku twardym, ale jeśli go nie masz, może być konieczne utworzenie dysku odzyskiwania na innym komputerze z systemem Windows 10. Aby utworzyć dysk odzyskiwania, wykonaj następujące czynności:

 1. Podłącz napęd flash USB do komputera. Do tego zadania potrzebujesz dysku o rozmiarze co najmniej 8 GB. W niektórych przypadkach dysk o pojemności 8 GB nie wystarczy, a wielu użytkowników zaleca użycie dysku o pojemności co najmniej 16 GB.
 2. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź poprawa. Wybierz Poprawa z listy wyników.
  Komputer nieoczekiwanie uruchomił się ponownie w systemie Windows 10 Surface Pro 4
 3. Teraz wybierz Utwórz dysk odzyskiwania.
  Komputer nieoczekiwanie uruchomił się ponownie w systemie Windows 7
 4. Wybierz, aby utworzyć dysk odzyskiwania na dysku flash USB i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

Po utworzeniu dysku odzyskiwania wykonaj następujące czynności:

 1. Podłącz dysk do komputera.
 2. Teraz uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchu, aby uzyskać dostęp do sekcji Advanced Boot.
 3. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Odzyskiwanie obrazu systemu.
 4. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przywrócić komputer.

Pamiętaj, że jest to zaawansowane rozwiązanie, więc zachowaj ostrożność podczas jego wykonywania. Warto wspomnieć, że dysk odzyskiwania z innego komputera może nie zawsze działać, dlatego zawsze dobrym pomysłem jest utworzenie dysku odzyskiwania na komputerze, zanim wystąpią jakiekolwiek problemy.

Kilku użytkowników zgłosiło, że pobrało dysk odzyskiwania od producenta komputera, więc możesz spróbować również.

Jeśli wolisz narzędzia innych firm, możesz również spróbować rozwiązać ten problem za pomocą narzędzi takich jak Kopia zapasowa Paragon Poprawa, EaseUS Todo Backup lub Kreator partycji MiniTool Pro.

8. Zaktualizuj system BIOS

W niektórych przypadkach może wystąpić ten problem, jeśli system BIOS jest nieaktualny. Nieaktualny system BIOS może czasami powodować pojawienie się nieoczekiwanego ponownego uruchomienia komputera. W celu rozwiązania tego problemu może być konieczna aktualizacja systemu BIOS.

Aktualizacja systemu BIOS jest procesem zaawansowanym, a jeśli nie będziesz ostrożny, możesz spowodować inne problemy z komputerem. W niektórych przypadkach możesz nawet trwale uszkodzić płytę główną, więc bądź bardzo ostrożny.

Ponieważ nie możesz uzyskać dostępu do systemu Windows, musisz pobrać nową wersję systemu BIOS na inny komputer i przenieść ją na dysk flash. Teraz musisz uruchomić wiersz polecenia i uruchomić z niego aktualizację systemu BIOS.

Aby zobaczyć, jak zaktualizować system BIOS, zapoznaj się z instrukcją płyty głównej, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Po zaktualizowaniu systemu BIOS do najnowszej wersji sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Nieoczekiwanie uruchomiona ponownie pętla komputera może być dość kłopotliwa i uniemożliwić instalację systemu Windows 10, ale mam nadzieję, że będzie można to naprawić za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Aktualizowanie systemu BIOS wydaje się przerażające? Ułatw wszystko dzięki temu przydatnemu przewodnikowi.

Link do głównej publikacji