Występują błędy podczas aktualizacji systemu Windows Phone 8? Oto jak je naprawić

Podczas aktualizowania urządzenia z systemem Windows Phone 8 do nowszej wersji, takiej jak Windows Phone 8.1 lub nowszej, może pojawić się mnóstwo kodów błędów, które nie pozwolą ukończyć instalacji.
Aktualizacja systemu Windows Phone 8 rozwiązuje problemy
Jeśli podczas aktualizacji systemu Windows Phone widzisz komunikat taki jak 801881cd, 80188265 lub 801881d0, to oczywiście masz problem. Można go rozwiązać za pomocą podstawowych rozwiązań problemów, aby pozbyć się tych irytujących aktualizacji. Firma Microsoft oficjalnie dostarczyła poprawki i zamierzamy je wszystkie połączyć, abyś mógł uzyskać pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Jak rozwiązać problemy z aktualizacją Windows Phone 8

Napraw kod błędu 801881cd

Ten błąd pojawia się, gdy w telefonie nie ma wystarczającej ilości miejsca do zainstalowania aktualizacji. Oto jak to naprawić:

Usuń niektóre pliki multimedialne (filmy, muzykę i zdjęcia) lub aplikacje, aby zrobić miejsce na aktualizację. Możesz połączyć się z komputerem i przenieść tam swoje pliki multimedialne, i zawsze możesz ponownie zainstalować aplikacje ze Sklepu. Pamiętaj, że usunięcie aplikacji, nawet tymczasowo, spowoduje usunięcie danych aplikacji, takich jak zapisany postęp w grze.

Napraw kod błędu 80004004

Opcja odinstalowania tego błędu jest wyszarzona i wydaje się to irytującym problemem. Co możesz zrobić, aby to naprawić?

  • Ponownie zainstaluj aplikacje w celu zminimalizowania „strat”
  • Zresetuj telefon — naciśnij przycisk Menu Start w telefonie i wybierz Ustawienia; przewiń w dół, aż zobaczysz opcję Resetuj, i wykonaj twardy reset

Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć w naszej dedykowanej poprawce dotyczącej błędu 80004004.

Napraw kody błędów 80188264, 80188265

Ten problem pojawia się, gdy nie zgadzasz się na pobranie aktualizacji przez połączenie komórkowe. Oto rozwiązanie:

Najlepiej jest połączyć się z Wi-Fi, aby móc pobierać bez martwienia się o ewentualne opłaty za przesyłanie danych w sieci komórkowej. Jeśli nie możesz połączyć się z Wi-Fi i chcesz dokonać aktualizacji przy użyciu danych komórkowych, dotknij Pobierz, gdy pojawi się monit o pobranie przy użyciu danych komórkowych.

Napraw kod błędu 801882cb

Ten szczególny błąd jest spowodowany problemami z połączeniem z siecią. Oto kilka potencjalnych obejść:

Upewnij się, że Twój telefon ma dobre połączenie z Internetem. Najlepiej jest połączyć się z Wi-Fi, aby móc pobierać bez martwienia się o ewentualne opłaty za przesyłanie danych w sieci komórkowej. Jeśli nie możesz połączyć się z Wi-Fi i chcesz dokonać aktualizacji przy użyciu danych komórkowych, dotknij Pobierz, gdy pojawi się monit o pobranie przy użyciu danych komórkowych.

Napraw kody błędów 801881d0, 8018822a, 80072f30, 80072ee7, 80072ee2,
80072efd, 80072f76, 80072efe

Wszystkie one pojawiają się, ponieważ podczas aktualizacji wystąpił tymczasowy problem z serwerem lub połączeniem internetowym. Oto rozwiązanie:

Upewnij się, że masz połączenie z Internetem i spróbuj ponownie. Najlepiej połączyć się z Wi-Fi, aby uniknąć potencjalnych opłat za transmisję danych w sieci komórkowej.

Napraw kody błędów 80188d1, 80188d2

Wystąpił błąd podczas instalowania aktualizacji, co spowodowało problem. Naprawić:

Uruchom ponownie telefon i spróbuj ponownie pobrać aktualizację.

Są to najczęściej typowe poprawki, ale są to oficjalne rozwiązania dostarczone przez Microsoft. Firma sugeruje również zwrócenie uwagi na następujące rzeczy:

  • Power up — Jeśli poziom naładowania baterii jest niski, może być konieczne podłączenie wtyczki i poczekanie na zakończenie instalacji aktualizacji.
  • Sprawdź się — Nie musisz czekać, aż poinformujemy Cię o aktualizacji: na liście aplikacji przejdź do ikony Ustawienia Ustawienia> Aktualizacja telefonu, a następnie dotknij Sprawdź aktualizacje.
  • Poczekaj chwilę — Wiele błędów jest tymczasowych. Jeśli spróbujesz ponownie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że błąd się nie powtórzy.
  • Uruchom ponownie telefon — Jeśli telefon zawiesza się podczas aktualizacji, możesz ponownie uruchomić telefon, aby przywrócić aktualizację.
  • Zrób drogę — Jeśli przestrzeń dyskowa Twojego telefonu jest maksymalna dzięki aplikacjom i wszystkim multimediom, usuń niektóre pliki, bez których możesz się obejść.

Link do głównej publikacji