Windows wymaga ponownej aktywacji? Oto, co robić

Czasami komputer zgłasza, że ​​system Windows wymaga ponownej aktywacji, mimo że jest już aktywowany. Dzieje się tak w różnych wersjach systemu Windows 10, niezależnie od tego, czy system Windows został wstępnie zainstalowany, czy uzyskany w drodze aktualizacji.

Po pojawieniu się alertu następuje przejście do Ustawień i ponowne aktywowanie systemu Windows. Na szczęście można rozwiązać problemy licencyjne Microsoft, w tym ten. W tym artykule dowiesz się, jak rozwiązać ten dziwny błąd i jego podstawowe przyczyny.

Dlaczego pojawia się problem?

 • Niepoprawny klucz aktywacyjny: Wygląda na to, że komputer nagle unieważnia licencję Windows, jeśli używałeś nieprawidłowego klucza. Na przykład klucze licencji zbiorczej są przeznaczone specjalnie dla systemów korporacyjnych i mogą działać tymczasowo, a następnie ulegać awarii na komputerach osobistych.
 • Zmiany sprzętowe: Poważna aktualizacja sprzętu, taka jak wymiana płyty głównej do gier, może powodować ten problem.
 • Ponowna instalacja systemu Windows: Twój komputer może „zapomnieć” o swojej licencji po ponownej instalacji systemu Windows.
 • Aktualizacja: Windows nawet czasami dezaktywuje się po aktualizacji.

Windows wymaga aktywacji, ale jest już aktywowany

 1. Ponownie aktywuj system Windows
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aktywacją systemu Windows 10
 3. Zaloguj się do konta Microsoft i aktywuj system Windows 10
 4. Skontaktuj się z pomocą techniczną

1. Ponownie aktywuj system Windows

Jeśli system Windows wymaga ponownej aktywacji, możesz spróbować rozwiązać ten problem, ponownie aktywując system Windows 10. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij Początek i wpisz cmd w polu wyszukiwania Windows 10.
 2. Znaleźć cmd wybierz opcję z wyświetlonych wyników i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Wybierać Uruchom jako administrator. cmd administrator, dlaczego system Windows 10 prosi mnie o ponowną aktywację
 3. Pamiętaj, aby kliknąć tak kiedy i po wyświetleniu monitu przez UAC (Kontrola konta użytkownika).
 4. Wpisz następujące polecenie w oknie Wiersz polecenia, a następnie naciśnij Wchodzić: ścieżka wmic SoftwareLicensingService uzyskać OA3xOriginalProductKey

Ujawni to oryginalny klucz produktu. Skopiuj go, a następnie wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij na Przycisk Start i wybierz Ustawieniaustawienia aplikacji Windows 10 z prośbą o aktywację, ale już aktywowane
 2. Idź do Aktualizacja karta bezpieczeństwa i kliknij Aktywacja. aktualizacja i zabezpieczenia systemu Windows 10 są aktywowane, ale nadal wymagają aktywacji
 3. Teraz Wybierz Zmień klucz produktu i wpisz poprzednio skopiowany klucz produktu.Zmień klucz produktu Windows 10 nagle nie aktywowany
 4. Stuknij w Kolejny aktywować.wprowadź klucz produktu Windows wymaga ponownej aktywacji
 • Przeczytaj także: POPRAWKA: Nie można zmienić klucza produktu Windows 10

2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aktywacją systemu Windows 10

Masz problemy z Windows wymaga aktywacji ponownie? Jeśli tak, z przyjemnością usłyszysz, że możesz użyć narzędzia do rozwiązywania problemów z aktywacją, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów z aktywacją w systemie Windows 10 w wersji 1607 lub nowszej. Narzędzie jest łatwe w użyciu i dość skuteczne. Spróbuj go uruchomić.

 1. Kliknij Początek przycisk i wybierz  Ustawienia (jak widać wcześniej).
 2. Ponownie przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo patka.
 3. Wybierać Aktywacja i kliknij Rozwiązywanie problemów.

Jeśli nie zwróci żadnego komunikatu o błędzie, narzędzie do rozwiązywania problemów powinno aktywować system Windows 10 w mgnieniu oka.

3. Zaloguj się do konta Microsoft i aktywuj system Windows 10

Jeśli licencja na system Windows 10 jest powiązana z licencją cyfrową / uprawnieniami cyfrowymi na urządzeniu, musisz zalogować się na konto Microsoft, a następnie ponownie aktywować system Windows za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów. Dotyczy to sytuacji, w których problem pojawia się po znacznej zmianie sprzętu, takiej jak zmiana procesora.

Kroki:

 1. Zaloguj się do komputera jako administrator.
 2. Potwierdź, że to konto administratora jest również Twoim kontem Microsoft.
  (Kliknij Początek  następnie wybierz Ustawienia śledzony przez Konta i zaznacz Twoje informacje)Będzie nazwa Administrator pod swoją nazwą użytkownika i adresem e-mail.
 3. Teraz wróć do strony aktywacyjnej za pośrednictwem Początek przycisk> Ustawienia > Aktualizacja Bezpieczeństwo i w końcu Aktywacja.
 4. Ponownie wybierz Rozwiązywanie problemów. Kliknij Ostatnio zmieniłem sprzęt na tym urządzeniu a następnie wybierz Kolejny w przypadku, gdy narzędzie do rozwiązywania problemów zwróci błąd Systemu Windows nie można aktywować na urządzeniu.Ostatnio zmieniłem sprzęt na tym urządzeniu. Nie możemy aktywować systemu Windows na tym urządzeniu, ponieważ nie możemy połączyć się z Twoją organizacją

4. Skontaktuj się z pomocą techniczną

Jeśli komputer nadal twierdzi, że system Windows wymaga ponownej aktywacji po wypróbowaniu wszystkich powyższych rozwiązań, skontaktuj się z oficjalnym zespołem pomocy technicznej Microsoft i wyjaśnij im swoją sytuację.

Zazwyczaj są bardzo pomocne i sprawdzają, czy Twój klucz produktu jest oryginalny, i przydzielają Ci identyfikator, aby pomóc Ci w ponownej aktywacji systemu Windows 10.

Proszę bardzo, oto kilka rozwiązań, które można wypróbować, jeśli system Windows wymaga ponownej aktywacji.

DODATKOWE PRZEWODNIKI WYBRANE TYLKO DLA CIEBIE:

 • Poprawka: błąd aktywacji systemu Windows 10 Pro 0xc004f014
 • Pełna poprawka: klucz aktywacyjny systemu Windows 10 nie działa
 • POPRAWKA: System Windows 10 nie aktywuje się po ponownej instalacji
Link do głównej publikacji