Jak naprawić niebieski odcień ekranu systemu Windows 10

Lista problemów z Windows 10 jest długa, ale prawdę mówiąc, większość użytkowników nigdy nie doświadcza poważnych problemów. Istnieją pewne problemy niszowe, które są indywidualne. Jak ten dziwny problem związany z kolorami, którym zajmujemy się dzisiaj. Mianowicie, niektórzy użytkownicy zgłaszają, że na ich ekranach pojawia się dziwny niebieski odcień, w którym niebieski odcień dominuje bardziej niż zwykle.

Oto jak naprawić niebieskawy odcień w systemie Windows 10

 1. Sprawdź sprzęt
 2. Sprawdź sterowniki GPU
 3. Włącz i dostosuj lampkę nocną
 4. Dostosuj kolory w Panelu sterowania GPU

1: Sprawdź sprzęt

Po pierwsze, upewnijmy się, że Twój sprzęt nie powoduje tego błędu. Sprawdź, czy wszystkie kable są prawidłowo podłączone. Sprawdź także ustawienia monitora na samym monitorze. Otwórz menu i sprawdź ustawienia kolorów. Jeśli to możliwe, zresetuj ustawienia monitora do wartości domyślnych.

 • Ponadto musimy podłączyć monitor do alternatywnego komputera, jeśli jest to opcja. Jeśli możesz, podłącz również komputer do alternatywnego monitora. Powinno to wyeliminować monitor lub komputer z listy winowajców.

  Jeśli monitor jest uszkodzony, nie możemy nic z tym zrobić. Z drugiej strony, jeśli przyczyną problemu jest komputer osobisty, zalecamy przejrzenie listy i rozwiązywanie problemów z powiązanym oprogramowaniem.

  2: Sprawdź sterowniki GPU

  Teraz, gdy nie ma tego w tabeli, skupmy się na kierowcach. Wadliwy sterownik karty graficznej jest w większości przypadków przyczyną różnych nieprawidłowości w wyświetlaniu. Po zainstalowaniu systemu Windows 10 sterownik karty graficznej jest instalowany automatycznie. Te ogólne sterowniki działają przez większość czasu, ale nie są one najlepiej dopasowane. To, co musisz zrobić, to przejść do oficjalnej strony, na której oryginalny producent GPU dostarczył oprogramowanie wspierające dokładnie ten model GPU.

  • Jeśli jest jakiś problem ze sterownikami, to podejście powinno sobie z tym poradzić. Zwłaszcza jeśli masz starszą kartę graficzną, która wymaga starszych sterowników. W przypadku tych systemów Windows 10 prawdopodobnie zainstaluje ogólne odmiany, które mogą ostatecznie doprowadzić do błędnej optymalizacji ekranu. Zarówno pod względem rozdzielczości, jak i odcienia kolorów.

   Są to oficjalne strony 3 głównych producentów:

   • NVidia
   • AMD / ATInaprawa niebieskiego odcienia systemu Windows 10
   • Intel

   3: Włącz i dostosuj lampkę nocną

   Niedawno wprowadzona funkcja o nazwie Night Light może mieć w tym swój udział. Mianowicie, ta fajna funkcja pozwala zmniejszyć obecność niebieskiego światła na ekranie, dzięki czemu wyświetlacz jest łatwiejszy dla oczu. Może to również okazać się realnym rozwiązaniem tego problemu.

   • Możesz włączyć tę funkcję, aby automatycznie zmniejszyć niebieski odcień. Jednak ekran może wydawać się zbyt czerwonawy jak na swój gust, więc możesz go dostosować do własnych upodobań.

    Oto, co musisz zrobić krok po kroku:

    1. Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i otwórz Ustawienia wyświetlania.
    2. Przełącz Nocne światło i kliknij i Ustawienia światła nocnego.naprawa niebieskiego odcienia systemu Windows 10
    3. Użyj suwak, aby zmniejszyć niebieskie światło obecność, dopóki nie spełni twoich preferencji.naprawa niebieskiego odcienia systemu Windows 10

    Możesz także zaplanować nocne światło, aby włączało się wieczorem. Właśnie wtedy będziesz go najbardziej potrzebować, ponieważ niebieskie światło wyświetlacza w słabym świetle nie jest łatwe dla oczu.

    4: Dostosuj kolory w Panelu sterowania GPU

    Alternatywny powód tego wystąpienia można znaleźć w menu ustawień GPU. Towarzyszące oprogramowanie GPU (ATI Catalyst lub Intel / Nvidia Control Panel) może być użyte do dostrojenia ustawień kolorów. A jeśli coś zostanie błędnie zmienione, domyślna podstawa koloru może przesunąć się w kierunku niebieskawego odcienia.

    • Tak więc otwórz aplikację Ustawienia graficzne GPU i sprawdź kolory. Jeśli nadal masz problem z błędem, spróbuj zaktualizować system. Poza tym wyczerpaliśmy nasze rozwiązania. Podziel się swoim w sekcji komentarzy poniżej i pomóż społeczności.

Link do głównej publikacji