Windows Blue: O co w tym wszystkim chodzi

Plotki o Windows Blue krążyły w Internecie od dłuższego czasu, głównie z tego powodu, że niektórzy są rozczarowani systemem Windows 8 i bardzo chcą go zaktualizować. Tak więc Windows Blue może być niczym więcej niż tylko projektem z misją ciągłego aktualizowania Windows 8. Zatem, jeśli mnie zapytasz, może to być tylko wewnętrzny kod i nic z ostatecznym przeznaczeniem. Nie ma sensu mieć tego w „prawdziwym świecie”.

Ludzie mogą być jeszcze bardziej zdezorientowani niż oni i mogą nawet postrzegać Windows Blue jako oddzielny system operacyjny, jak wcześniej sugerowały plotki. Więc, co to jest Windows Blue, w sumie? Czy to wewnętrzna nazwa projektu, czy tak naprawdę to kolejny system operacyjny po Windows 8 i Windows RT? Wykopmy więcej szczegółów na temat każdej możliwości.

Windows Blue nie jest kolejnym systemem operacyjnym Windows

Windows Blue nie jest kolejnym systemem operacyjnym Windows

Windows Blue: coroczne aktualizacje systemu Windows 8

Ustawiam tę teorię na pierwszym miejscu, ponieważ, szczerze mówiąc, jest to najbardziej prawdopodobna. Cały zamieszanie zaczęło się ostatnio, gdy Microsoft opublikował ofertę pracy na swojej stronie internetowej, szukając inżyniera, który dołączy do zespołu Core Experience. Co ciekawe, od tego czasu otwarcie oferty pracy zostało zamknięte, ale oto jego fragment:

Szukamy doskonałego, doświadczonego SDET, który dołączy do zespołu Core Experience w Windows Sustained Engineering (WinSE). Funkcje Core Experience są centralnym elementem nowego interfejsu użytkownika Windows, reprezentując większość tego, co klienci dotykają i widzą w systemie operacyjnym, w tym: ekran startowy; cykl życia aplikacji; okienkowanie; i personalizacja. Windows Blue obiecuje do rozwijania i ulepszania tych aspektów systemu operacyjnego, zwiększając łatwość użytkowania i ogólną wygodę użytkowania urządzeń i komputerów na całym świecie.

Tak więc z tego opisu możemy zobaczyć, że szukają inżyniera, który ulepszyłby już obecne aspekty systemu operacyjnego, co oznacza, że ​​Windows Blue to nic innego, jak tylko spekulacje z miejsc o dużym natężeniu ruchu tam (nie jesteśmy włączeni * kaszel *, * kaszel *). Ale staje się jeszcze bardziej ciekawy, gdy odkrywamy, że dotyczy to nie tylko systemu Windows 8. Ktoś na Twitterze znalazł bezpośrednie odniesienie do Windows Phone Blue:

Windows Phone niebieski

Kolejna wersja Windows Phone to wciąż Windows Phone, co dodatkowo pogłębia pomysł, że będzie to tylko aktualizacja. Oczywiście może to być ważna aktualizacja, być może nawet przegląd, ale nadal nazwanie Windows Blue może być zbyt duże następny system operacyjny po Windows 8. Rozumiemy, że zmieniają się nie tylko elementy wewnętrzne, ale także interfejs i bezpośrednie wrażenia użytkownika. Czy dla niektórych może to oznaczać ponowne pojawienie się menu Start?

Inną możliwością jest to, że Microsoft, jak zawsze, chciałby zarabiać na tych aktualizacjach, dlatego mogą one pozwolić ci uzyskać aktualizację, jeśli zapłacisz za nią. Plotka głosi, że tak naprawdę nie będzie to zbyt wiele. I tutaj wreszcie zaczyna mieć sens. Microsoft kopiuje Apple, ponieważ plan Apple jest znacznie bardziej logiczny — coroczne aktualizacje są znacznie lepszym sposobem na utrzymanie silnego związku z konsumentami. W ten sposób Microsoft może zmienić całą swoją filozofię i Windows Blue będzie, jak wcześniej zakładaliśmy, wewnętrzny system, który będzie „wypychał” coroczne aktualizacje.

Przeczytaj także: Microsoft wykorzystuje to, co najlepsze w Google i Apple w swojej strategii Windows 8

Po co czekać kilka lat, aż pojawi się kolejny system Windows, gdy można go było z roku na rok? I tak naprawdę nie ma sensu „niszczyć” Windows 8. Windows 8 i Windows RT są stworzone na dłuższą metę, są stworzone dla świata pełnego tabletów, ultrabooków, urządzeń z ekranami dotykowymi. Ta rewolucja technologiczna dopiero się zaczyna. Microsoft będzie uczyć się w ruchu od użytkowników i na podstawie odpowiedzi rynku i zamieni ich zdobytą wiedzę na aktualizacje Windows 8 do Windows Blue. To logiczne.

Windows Blue to zmiana Microsoft w cyklach wydań systemu operacyjnego

Jestem gotów postawić tutaj zakład — Windows 8 będzie systemem operacyjnym Microsoftu o najdłuższej żywotności, głównie dlatego, że zmieni się po drodze. Stale zmieni się na nowo, a kiedy dojdzie do momentu, w którym będzie po prostu zbyt różny od początkowego systemu Windows 8, wtedy wkrocz do nowego systemu operacyjnego. Ale nie uznamy tego za stromą zmianę, ponieważ przyzwyczailiśmy się do tego dzięki poprzednim aktualizacjom.

Steve chce coś zmienić

Steve chce coś zmienić

Wszystko dzieje się zbyt szybko, dość trudno jest zaplanować system operacyjny kilka lat wcześniej. Konsumenci potrzebują tej zmiany, aby nastąpiła teraz i chcą jej za tanie pieniądze. Nie chcemy dużo płacić za wersje systemu Windows, o których wiemy, że możemy łatwo dostać się do torrentów. Znam wystarczająco dużo ludzi, którzy nie przeszli do Windows 8, ponieważ był bardzo podobny do Windows 7 i ponieważ było to drogie. Wydając coroczne aktualizacje, Microsoft uderzy kamieniem dwa ptaki — w zasadzie będą zmusić użytkowników do ugprade do najnowszej wersji, a dzięki znacznie niższej cenie nadal będą w stanie osiągnąć wysoką sprzedaż.

Przeczytaj także: Przychodzące tablety z systemem Windows 8

Aktualizacje nie będą dotyczyły tylko podstawowych produktów, takich jak Windows 8, RT lub Windows Phone. Produkty takie jak Outlook lub SkyDrive będą również stale aktualizowane i ulepszane. Windows Blue będzie „wewnątrz OS ”, w którym inżynierowie Microsoft wyobrażą sobie, co jest złe, a co złe, i postąpią odpowiednio do sytuacji. I w ten sposób Windows nadal pozostanie w centrum naszego życia technicznego.

Link do głównej publikacji