Windows 10 wprowadza pierwszą aktualizację Edytora rejestru od systemu Windows XP

Windows 10 z pewnością zawiera wiele nowych rzeczy. Oferuje nowy interfejs użytkownika, nowe aplikacje, nowe sposoby korzystania z komputera, ulepszenia starszych aplikacji itp. Jednym z tych ulepszeń jest aktualizacja edytora rejestru, która nie widziała żadnych zmian od systemu Windows XP.

ulepszenia edytora rejestru wind8apps

Nie możesz uzyskać dostępu do Edytora rejestru? Rzeczy nie są tak przerażające, jak się wydają. Sprawdź ten przewodnik i szybko rozwiąż problem.

Tętnienie o Windows 10 jest ogromne, codziennie mamy wiadomości związane z najnowszym systemem operacyjnym Microsoft. Ludzie mówią o nowych kompilacjach, ulepszeniach interfejsu, wydajności, aplikacjach itp.

Ale niektóre mniejsze, ale ważne zmiany są często pomijane. Tak jest w przypadku Edytora rejestru systemu Windows, który otrzymał aktualizację w systemie Windows 10, pierwszą od Windows XP, prawie 14 lat temu.

Edytor rejestru jest bardzo ważną funkcją systemu Windows, ponieważ służy do rozwiązywania wielu problemów systemowych w systemie Windows.

Jest to najpotężniejsze wbudowane narzędzie systemu Windows do dostosowywania systemu i rozwiązywania problemów, oprócz wiersza polecenia.

Dlatego aktualizacja tego narzędzia po tak długim czasie to z pewnością wielka sprawa, chociaż aktualizacja nie jest spektakularna i nie zmienia wiele funkcji ani wyglądu Edytora rejestru.

Dzięki tej aktualizacji systemu Windows 10 Microsoft dodał możliwość szybkiego przełączania między podobnymi kluczami rejestru w gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE i gałęzi HKEY_CURRENT_USER, bezpośrednio z menu kontekstowego.

Jeśli więc szukasz klucza rejestru w gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE, możesz łatwo przejść do odpowiedniego podklucza HKEY_CURRENT_USER.

Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy podklucz Software i kliknij polecenie „Idź do HKEY_LOCAL_MACHINE” i odwrotnie.

Jeśli jesteś doświadczonym lub zaawansowanym użytkownikiem Edytora rejestru, ta poprawka z pewnością znacznie zaoszczędzi Ci czasu i ułatwi korzystanie z Edytora rejestru.

Miło jest widzieć, że Microsoft nie skupia się tylko na nowych funkcjach, ale dba również o „starsze”.

Link do głównej publikacji