Windows 10 Cant Play DVD lub Blu-ray [Poprawka]

Właśnie zaktualizowałeś system do Windows 10 i odkryłeś, że nie możesz już odtwarzać swojego ulubionego filmu DVD? Cóż, to nie tylko ty. To zaskakujące, ale z jakiegoś nieznanego powodu Microsoft postanowił usunąć domyślną obsługę centrum multimediów z systemu Windows 8 w tym samym dniu, podobnie jak w przypadku systemu Windows 10.

To szczególne ograniczenie nie dotyczy wszystkich dysków DVD. Na pewno możesz użyć dysków DVD, które nie zawierają żadnego rodzaju nośnika. Możesz ich używać do instalowania programów, przenoszenia dokumentów i nie tylko. Według Microsoftu nowe systemy, takie jak tablety i ultrabooki, nie są już wyposażone w napęd dyskowy, co oznacza, że ​​obsługa dysków DVD będzie bezużyteczna. Ale wygląda na to, że zapomnieli o dużej liczbie użytkowników systemu Windows, którzy używają go na komputerach stacjonarnych i laptopach, które już mają napęd dyskowy. To bardzo bezsensowne uzasadnienie, Microsoft.

Ale to wszystko nie oznacza, że ​​nie będziesz w stanie odtwarzać filmów DVD i Blu-ray w systemie Windows 10. Poniżej przedstawiono niektóre sposoby, które pozwolą odtwarzać dyski DVD i Blu-ray z filmami i multimediami.

Windows 10 nie może odtwarzać DVD lub Blu-ray? Oto kilka rozwiązań

  1. Zainstaluj odtwarzacz wideo innej firmy, taki jak VLC Media Player
  2. Użyj Windows DVD Player na Windows 10
  3. Użyj domyślnie zainstalowanego narzędzia w swoim systemie
  4. Konwertuj dyski na cyfrowe

1. Zainstaluj odtwarzacz wideo innej firmy, taki jak VLC Media Player

VLC Media Player to jeden z najczęściej używanych pakietów multimedialnych typu open source. Możesz zainstalować go w systemie Windows 10, a to pomoże ci w łatwym odtwarzaniu filmów na płycie. VLC Media Player jest dostępny za darmo i działa łatwo, więc tak naprawdę nie trzeba wykonywać żadnych poprawek, aby wszystko działało.

Dyski DVD będą odtwarzane bez żadnego problemu, ale niektóre dyski Blu-ray mogą powodować pewne problemy z powodu szyfrowania DRM, z którym są dostarczane. Oto jak odtwarzać multimedia z DVD lub Blu-ray w systemie Windows 10 za pomocą VLC Media Player.

Po prostu kliknij Głoska bezdźwięczna w górnym menu nawigacyjnym, a zobaczysz opcję, która mówi Otwórz dysk. Ta opcja umożliwia odtwarzanie multimediów bezpośrednio z dysku. Możesz pobierz VLC Media Player tutaj.

2. Użyj Windows DVD Player na Windows 10

Jeśli pochodzisz z systemu, w którym miałeś system Windows 8 lub Windows 8.1 z zainstalowanym centrum multimedialnym, znajdziesz Nowoczesny interfejs użytkownika aplikacja o nazwie Windows DVD Player których możesz teraz używać do odtwarzania płyt DVD z multimediami.

3. Użyj domyślnie zainstalowanego narzędzia w swoim systemie

Jeśli kupiłeś wcześniej zbudowany system od jakiegoś producenta OEM, takiego jak HP, Dell lub jakakolwiek inna firma, pamiętaj, że firmy te mają zainstalowane własne narzędzie do odtwarzania dysków DVD itp. Dlatego rozsądną opcją jest ich użycie narzędzia do odtwarzania multimediów z płyty. Oto niektóre sposoby, za pomocą których można odtwarzać dyski DVD lub Blu-ray w systemie Windows 10 za darmo!

4. Konwertuj dyski na cyfrowe

To prawda, że ​​nie jest to najłatwiejsze i najłatwiejsze w użyciu rozwiązanie, ale można go użyć na wypadek, gdyby wszystko inne zawiodło. Na szczęście istnieje wiele programów, które pozwalają szybko przekonwertować DVD na pliki cyfrowe. Sprawdź wybór na tej liście najlepszego oprogramowania do konwersji DVD na cyfrowe.

Dyski DVD i Blu-ray — Koniec epoki

Obecnie mniej komputerów przenośnych jest wyposażonych we wbudowane napędy DVD. Ogólnym trendem wśród producentów jest budowanie mniejszych, ultraprzenośnych urządzeń, które nie mają dużej wagi. Ponadto obracanie dysku obciąża baterię i wszyscy producenci chcą, aby ich urządzenia zapewniały dobrą autonomię baterii. W rezultacie wielu zdecydowało się po prostu usunąć napędy DVD, aby uzyskać ultra-przenośność i wydłużyć żywotność baterii.

Oczywiście nadal istnieje wiele modeli laptopów, które oferują wbudowane napędy DVD, ale zwykle są to wysokiej klasy komputery, a przeciętny użytkownik po prostu nie stać ich na zakup.

Tak więc, jeśli chodzi o odtwarzanie dysków DVD lub Blu-ray w systemie Windows 10, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pobranie i zainstalowanie narzędzia innej firmy. Należy jednak pamiętać, że Microsoft ostrzegał użytkowników, że instalowanie oprogramowania innych firm, zwłaszcza sterowników sprzętu, może powodować różne problemy z uruchamianiem.

W przypadku wystąpienia takich problemów zapoznaj się z przewodnikami rozwiązywania problemów wymienionymi poniżej:

  • Poprawka: komputer utknął w pętli rozruchowej podczas aktualizacji do Windows 10 Fall Creators Update
  • Gdy komputer się nie włącza, ale robią to jego fani, oto co należy zrobić
  • Komputer nie uruchamia się po aktualizacji systemu BIOS? Oto jak to naprawić
Link do głównej publikacji