Waze nie aktualizuje map i informacji o jeździe

Waze, wraz z Google Maps i Apple Maps, są jednymi z najpopularniejszych programów do nawigacji GPS na świecie.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Jeśli mapy Google i Apple są szeroko stosowane do nawigacji po mieście i pieszej, Waze jest bardziej popularną opcją dla kierowców.

Powodem tego jest możliwość dostosowania i ostrzeżenia (fotoradary, policja), ale co najważniejsze, interakcja z mapą.

Możliwość ostrzegania innych kierowców o zagrożeniach na drodze i powiadamiania o nich to świetna funkcja, ale co się dzieje, gdy mapa Waze nie aktualizuje się?

Dzisiaj przyjrzymy się, co możesz zrobić, jeśli Waze się nie aktualizuje.

Co mogę zrobić, jeśli Waze nie aktualizuje moich map?

1. Ogólne wskazówki

jak naprawić brak aktualizacji Waze
Niektórzy użytkownicy Waze narzekają, że ich mapa nie aktualizuje się automatycznie po zmianie trasy:

Używam Waze codziennie po pracy do domu. Widziałem jednak, że kiedy zaczynam podążać określoną trasą i zaczynam nową trasę 10 minut później, czasami „nowa” trasa różni się od pierwszej. Jeśli ta „nowa” trasa ma przewagę, czy nie należy jej powiadamiać bez konieczności rozpoczynania nowego prowadzenia po trasie?

Po ustawieniu punktu początkowego i końcowego w Waze aplikacja tworzy określoną trasę, oś czasu i instrukcje krok po kroku. Trasa jest tworzona na podstawie ustawień (najszybsza trasa, omijanie dróg płatnych, drogi gruntowe).

Po wybraniu określonej trasy należy pamiętać, że Waze będzie aktualizować ETA co 2 minuty i sprawdzać lepsze trasy co 5 minut.

Jeśli znaleziona trasa nie będzie znacznie lepsza, nie zaktualizuje jej o nowe instrukcje (nie zmieni trasy). Jedynym sposobem na to jest ręczne.

Jeśli zatrzymasz bieżącą trasę i ponownie wykonasz miejsce docelowe, aplikacja automatycznie wybierze nową trasę, którą chcesz.

2. Edycje map nie pojawiają się w aplikacji Waze

Waze nie aktualizuje edytowanych map

  1. Poczekaj kilka dni. Zmiany wprowadzone w edytorze map nie pojawiają się natychmiast na mapie na żywo.
  2. Wejdź na status.waze.com i sprawdź status aktualizacji kafelków. (Serwery NA dla Ameryki Północnej i INTL dla reszty świata)
  3. Upewnij się, że zmiany są poprawne. Jeśli droga jest wyświetlana jako cienka czerwona linia, niektóre zmiany są nieprawidłowe. (miasto, nazwa ulicy)
  4. Przejdź do Waze> Ustawienia> Ogólne> dotknij Odśwież mapę mojego obszaru.

Możesz także ręcznie zaktualizować swoje mapy ze strony Waze w kroku 2. Jeśli dokonałeś pewnych zmian w edytorze map Waze i nadal nie są one widoczne na twoim kliencie, możesz mieć kilka płytek z tyłu.

3. Waze nie aktualizuje się w Android Auto

wygrane mapy waze't update on android auto
Niektórzy użytkownicy Waze zgłaszali, że mapy Waze nie aktualizują się, a czasami aplikacja nawet nie działa z Android Auto.

Ten problem jest zwykle wywoływany przez tryb oszczędzania energii lub połączenie z serwerem.

Możesz spróbować wyłączyć tryb oszczędzania energii, ponieważ wielu z nich rozwiązało problem. To też może działać dla ciebie.

Jeśli chodzi o połączenie z serwerem, po otwarciu Waze na twoim urządzeniu automatycznie spróbuje połączyć się z serwerami Waze. Jeśli to się nie powiedzie, będzie okresowo próbować nawiązać połączenie.

Do czasu nawiązania połączenia będziesz mieć dostęp do buforowanych map i niektórych buforowanych informacji o routingu. Aplikacja będzie także wykonywać własne trasy, ale szacunkowe czasy i inne informacje nie będą dokładne.

Po ustanowieniu połączenia Waze automatycznie zaktualizuje mapę i trasę.

Nie zapomnij ręcznie odświeżyć mapy za każdym razem, gdy masz jakiś problem z aktualizacją. Jest to najprostsze rozwiązanie i może rozwiązać problem bez większych problemów.

Jeśli masz jeszcze jakieś sugestie lub pytania, nie wahaj się i zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji