W folderach programu Outlook w skrzynce pocztowej występują konflikty nazw

Znaczna liczba użytkowników programu Outlook niedawno zgłosiła, że ​​nie może prawidłowo korzystać ze swojego konta Outlook ze względu na komunikat o błędzie informujący, że ich foldery skrzynki pocztowej mają sprzeczne nazwy.

Użytkownicy programu Outlook pospieszyli na forum Microsoft w poszukiwaniu rozwiązania, ale rozczarowali się. Inżynierowie pomocy technicznej Microsoft sugerowali użycie innej przeglądarki internetowej, ale nie byli w stanie zaoferować stałego rozwiązania.

Jak mogę naprawić komunikat o błędzie dotyczący konfliktu nazw skrzynek pocztowych programu Outlook?

W folderach programu Outlook w skrzynce pocztowej występuje konflikt nazw. Błąd może uniemożliwić wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail na komputerze. Może to być duży problem, a mówiąc o problemach z programem Outlook, oto kilka podobnych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

  • Dwa foldery w skrzynce pocztowej mają tę samą nazwę Hotmail — To tylko odmiana tego problemu, a jeśli kiedykolwiek napotkasz ten problem, po prostu usuń konto Outlook i dodaj go ponownie. Niektórzy użytkownicy sugerują, że możesz rozwiązać problem za pomocą konta POP, więc rozważ tę opcję.
  • Co najmniej jeden folder ma taką samą nazwę jak następujące domyślne foldery programu Outlook — Outlook ma listę domyślnych folderów, a jeśli Ty lub Twój klient e-mail utworzy nowe foldery o takich samych nazwach, jak foldery domyślne, napotkasz ten problem. Aby to naprawić, po prostu usuń lub zmień nazwę zduplikowanych katalogów, a problem powinien zostać rozwiązany.
  • Program Outlook co najmniej jeden folder w skrzynce pocztowej ma niepoprawną nazwę — To tylko wariant głównego błędu, który zwykle występuje, jeśli jeden z twoich folderów używa zastrzeżonych nazw. Po prostu usuń lub zmień nazwę tych folderów, a problem powinien zostać rozwiązany.
  • Foldery Outlooka nie usuwają, synchronizują, nie aktualizują — Brak synchronizacji folderów może stanowić problem dla większości użytkowników programu Outlook. Jeśli masz ten problem, wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań z tego artykułu.

Rozwiązanie 1 — Zainstaluj ponownie program Outlook

Jeśli masz ten problem na komputerze z systemem Windows 10, możesz go rozwiązać, instalując ponownie program Outlook. Czasami instalacja programu Outlook może być uszkodzona, co może prowadzić do tego i wielu innych problemów.

Istnieje wiele sposobów ponownej instalacji aplikacji, ale najlepszym z nich jest użycie oprogramowania do odinstalowywania. Jeśli nie znasz, oprogramowanie do odinstalowywania to specjalna aplikacja zaprojektowana do całkowitego usunięcia dowolnego programu z komputera.

Oznacza to, że aplikacja usunie wszystkie pliki i wpisy rejestru związane z aplikacją, którą próbujesz usunąć.

Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ zapobiegnie ponownemu spowodowaniu tego problemu przez resztki plików. Jeśli szukasz oprogramowania do odinstalowywania, polecamy Deinstalator IOBit i Revo Uninstaller.

Wszystkie te aplikacje są dość podobne pod względem funkcjonalności i każda z nich będzie w stanie usunąć dowolną aplikację z komputera. Po odinstalowaniu programu Outlook za pomocą jednej z tych aplikacji zainstaluj go ponownie i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli chcesz usunąć resztki oprogramowania z komputera z systemem Windows 10, wykonaj proste kroki z tego podręcznego przewodnika.

Potrzebujesz więcej opcji? Spójrz na tę listę z najlepszymi deinstalatorami dla systemu Windows 10.

Rozwiązanie 2 — Usuń i dodaj swoje konto Outlook

Według użytkowników, jeśli w skrzynce pocztowej pojawiają się foldery Outlooka, pojawia się komunikat o błędzie konfliktu nazw, problem może dotyczyć konta Outlook.

Czasami Twoje konto Outlook może zostać uszkodzone, a aby rozwiązać ten problem, zaleca się usunięcie konta Outlook.

Pamiętaj, że usunięcie konta Outlook nie spowoduje usunięcia wiadomości e-mail z serwerów Microsoft, więc nadal będziesz mieć do nich dostęp. Po usunięciu konta Outlook dodaj je jeszcze raz i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Jest to proste rozwiązanie, ale wielu użytkowników zgłosiło, że zadziałało, więc wypróbuj je.

Jeśli chcesz dodać wiele kont w Outlooku, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem i zrób to z łatwością.

Program Outlook nie może skonfigurować Twojego konta? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Rozwiązanie 3 — Usuń lub zmień nazwę problematycznych folderów

Oto jak pojawia się dokładny komunikat o błędzie:

W co najmniej jednym folderze skrzynki pocztowej występują konflikty nazw z innymi lub zastrzeżone nazwy systemowe.

Foldery o tych nazwach nie mogą zostać pobrane przez program poczty e-mail IMAP.

    Dżonka

Połącz się ze swoją skrzynką pocztową za pomocą przeglądarki internetowej i zmień nazwy tych folderów. Po zmianie nazwy foldery te będą poprawnie wyświetlane w aplikacji e-mail IMAP.

Foldery Outlooka w skrzynce pocztowej mają konflikty nazw, może pojawić się błąd, jeśli masz foldery o tej samej nazwie w skrzynce odbiorczej. Wielu użytkowników zgłosiło, że mają dwa foldery śmieci w programie Outlook, i najprawdopodobniej jest to przyczyną problemu.

Większość użytkowników ma tylko jeden folder śmieci na swoim koncie, ale jeśli masz dwa foldery śmieci, możesz rozwiązać ten problem, po prostu zmieniając nazwę lub usuwając jeden folder śmieci.

Według użytkowników tylko jeden z tych folderów można usunąć, więc usuń jeden folder śmieci i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Jeśli nie chcesz usuwać tego folderu, możesz również zmienić jego nazwę, co również rozwiąże problem. Kilku użytkowników zasugerowało zalogowanie się do internetowej wersji programu Outlook i zmianę nazwy lub usunięcie katalogu powodującego problemy.

Wielu użytkowników zgłosiło, że to rozwiązanie działało dla nich, dlatego zdecydowanie zalecamy wypróbowanie tego rozwiązania. Chociaż folder Spam jest zwykle problemem, czasami możesz zobaczyć inne zduplikowane foldery.

Jeśli tak, usuń je lub zmień nazwę, a problem powinien zostać rozwiązany.

Rozwiązanie 4 — Użyj POP zamiast konta IMAP

Jeśli masz problemy z folderami programu Outlook w skrzynce pocztowej, pojawia się komunikat o błędzie konfliktu nazw, możesz rozwiązać problem, używając protokołu POP podczas dodawania konta Outlook.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony, protokół POP jest starszy i ma pewne wady w stosunku do nowszego protokołu IMAP.

Protokół POP pobierze wiadomość e-mail z serwera, dzięki czemu zawsze możesz czytać wiadomości e-mail na swoim urządzeniu, nawet jeśli nie jesteś online.

Oznacza to jednak, że protokół POP nie obsługuje synchronizacji wiadomości e-mail, więc jeśli usuniesz wiadomość e-mail z jednego urządzenia, będzie ona nadal dostępna na drugim urządzeniu, ponieważ zostanie pobrana na dysk twardy.

Jak widać, protokół POP ma swoje wady, ale kilku użytkowników zgłosiło, że naprawili problem, używając konta POP jako obejścia problemu.

Jeśli nie planujesz synchronizować wiadomości e-mail na wielu urządzeniach, możesz spróbować użyć protokołu POP jako rozwiązania tymczasowego.

Jeśli wiadomości e-mail programu Outlook zniknęły, odzyskaj je w krótkim czasie za pomocą tego przewodnika.

Rozwiązanie 5 — Użyj zewnętrznego klienta poczty e-mail

Dwa foldery w skrzynce pocztowej mają tę samą nazwę Hotmail

Jeśli dostajesz w skrzynce pocztowej foldery programu Outlook, w bieżącym kliencie poczty e-mail występują konflikty nazw, możesz rozwiązać problem, przełączając się na klienta.

Chociaż Outlook jest świetny, czasami mogą pojawić się pewne problemy, a jeśli ponowna instalacja aplikacji nie pomoże, być może powinieneś rozważyć zmianę na innego klienta poczty e-mail.

Dostępnych jest wiele świetnych klientów poczty e-mail, ale jeśli szukasz nowego klienta poczty e-mail podobnego do aplikacji Poczta, możesz rozważyć Mailbird.

Jeśli jesteś fanem programu Outlook Express, możesz rozważyć użycie Klient eM ponieważ ma podobny układ do programu Outlook Express. Obie te aplikacje oferują wspaniałe funkcje, więc wypróbuj dowolną z nich.

Jeśli potrzebujesz więcej opcji, sprawdź tę listę z najlepszymi klientami e-mail i aplikacjami do użycia w systemie Windows 10.

W folderach programu Outlook w skrzynce pocztowej występują konflikty nazw, co może być problematycznym błędem, ale mamy nadzieję, że udało Ci się go rozwiązać za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, nie wahaj się zostawić ich w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji