W ten sposób można naprawić wysokie zużycie procesora przez Microsoft Edge Content

Wygląda na to, że Microsoft prawie zawsze spóźnia się na przyjęcie, jeśli chodzi o tworzenie aplikacji. Po latach niepopularnej dominacji w Internet Explorerze wprowadzono Microsoft Edge towarzyszący systemowi Windows 10. Mimo że ta przeglądarka ma wiele towarów do zaoferowania, wciąż pozostaje w tyle za konkurencją.

I chociaż trudno w to uwierzyć, ma zbyt wiele problemów z wydajnością dla aplikacji natywnej. Jeden najczęściej zgłaszany problem dotyczy wyjątkowo wysokie użycie procesora przez proces treści należący do Microsoft Edge.

Rozwiązania tego problemu można znaleźć poniżej, więc sprawdź je i, miejmy nadzieję, zmniejsz zużycie procesora do bardziej normalnych liczb.

NAPRAWIONO: Zawartość Microsoft Edge zużywa zbyt dużo procesora

 1. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki
 2. Skanuj w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania
 3. Uruchom Edge bez rozszerzeń
 4. Wyłącz wbudowany Flash Player
 5. Wypróbuj oczywiste lub mniej oczywiste alternatywy

Rozwiązanie 1 — Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Wszyscy wiemy, że Edge był zamiarem Microsoftu, aby rzucić wyzwanie Chrome i Firefox pod względem prędkości i mniejszego zużycia zasobów. Początkowo tak było, ale aktualizacje i bogate w funkcje dodatki, które się z nimi pojawiły, miały dużo lekkiej natury. Teraz nawet lokalnie przechowywana pamięć podręczna może powodować nienormalne skoki pamięci i procesora, nawet przy otwartej tylko jednej karcie.

Zacznijmy od buforowanych danych. Sugerujemy usunięcie go całkowicie, z wyjątkiem haseł. Możesz je również usunąć, jeśli używasz aplikacji lub rozszerzenia innej firmy do przechowywania haseł.

Oto jak wyczyścić dane z przeglądarki Edge:

 1. otwarty Brzeg.
 2. naciśnij Ctrl + Shift + Delete.
 3. Zaznacz wszystkie pola i kliknij Jasny.
 • Rozwiązanie 2 — Skanuj w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

  Obecność złośliwej infekcji może być kolejnym możliwym powodem. Pamiętaj, że wędrujemy po ciemku i staramy się wyjaśnić wszystkie możliwe przyczyny. Teraz, mimo że jest to mało prawdopodobny scenariusz, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że niektóre PuP zostały niechętnie zainstalowane. Wszyscy słyszeliśmy o porywaczach przeglądarki, które wykorzystywały Twoje zasoby do wydobywania kryptowalut.

  Aby tego uniknąć, zalecamy skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, a ponadto korzystanie ze specjalistycznego narzędzia anty-PuP o nazwie AdwCleaner firmy Malwarebytes.

  Oto cała procedura dotycząca kombinacji Windows Defender i AdwCleaner:

  1. otwarty Windows Defender z obszaru powiadomień paska zadań.
  2. Wybierać Wirus ochrona przed zagrożeniami.microsoft edge content process high cpu
  3. Wybierać Opcje skanowania.microsoft edge content process high cpu
  4. Wybierz Windows Defender Offline Scan.
  5. Kliknij Skanuj teraz.
  6. Komputer uruchomi się ponownie i rozpocznie się proces skanowania.
  7. Po ponownym uruchomieniu pobierz Malwarebytes AdwCleaner, tutaj.
  8. Uruchom narzędzie i kliknij Skanuj teraz.microsoft edge content process high cpu
  9. Poczekaj, aż narzędzie przeskanuje system i kliknij Czysty Naprawic.
  10. Uruchom ponownie komputer.
  • Rozwiązanie 3 — Uruchom Edge bez rozszerzeń

   Dodatki lub rozszerzenia przeglądarki są niezwykle ważne dla tak wielu użytkowników. Począwszy od programów blokujących reklamy i przechodząc do różnych przydatnych narzędzi — każdy poważny programista przeglądarki musi je udostępnić. Edge zaczął bez rozszerzeń, ale teraz, gdy je ma, użytkownicy są bardzo zadowoleni z tego, co ma nowa przeglądarka Microsoft.

   Jednak mimo że wszystkie z nich przechodzą standardową kontrolę, nadal pochodzą od zewnętrznego dewelopera. W ten sposób może, ale nie musi być dobrze zoptymalizowany.

   Mając to na uwadze, kolejnym wykonalnym krokiem do rozwiązania problemu jest wyłączenie wszystkich rozszerzeń i poszukiwanie zmian. Później możesz dzięki systemowi eliminacji dowiedzieć się, który z nich powoduje duże zużycie procesora i wycieki pamięci.

   Oto jak wyłączyć rozszerzenia w Microsoft Edge:

   1. otwarty Brzeg.
   2. Kliknij menu z trzema kropkami i otwórz Rozszerzenia z menu.microsoft edge content process high cpu
   3. Wyłącz wszystkie rozszerzenia indywidualnie i uruchom ponownie przeglądarkę.

   Rozwiązanie 4 — Wyłącz wbudowany Flash Player

   Podczas gdy jesteśmy przy rozszerzeniach, odtwarzacze Flash innych firm stają się obfite, ponieważ obecnie prawie każda przeglądarka ma wbudowany odtwarzacz Flash. Sądząc z niektórych raportów, ten odtwarzacz Flash jest winowajcą za nieprawidłowe wykorzystanie procesora przez proces treści. Musisz tymczasowo wyłączyć tę funkcję i poszukać zmian w Menedżerze zadań.

   • Jeśli problem będzie się utrzymywał, nie będziemy już w stanie pomóc. Ale jeśli zużycie procesora przez proces treści spadnie, zalecamy trwałe wyłączenie wbudowanego odtwarzacza flash i przejście na alternatywne rozwiązania innych firm.

    Oto gdzie wyłączyć wbudowanego Flash Playera w Microsoft Edge:

    1. Otwórz krawędź.
    2. Kliknij menu z trzema kropkami i wybierz zaawansowane tab z lewego panelu.
    3. W ramach Adobe Flash wyłączyćUżyj Adobe Flash Player”Ustawienie.microsoft edge content process high cpu
    4. Uruchom ponownie przeglądarkę i zainstaluj odtwarzacz Flash innej firmy.

    Rozwiązanie 5 — Wypróbuj oczywiste lub mniej oczywiste alternatywy

    Wreszcie, dopóki Microsoft nie zapewni trwałego i trwałego rozwiązania problemu, możesz trzymać się Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera lub dowolnej innej przeglądarki. Istnieje powód, dla którego Edge nadal, pomimo wszystkich dodatków i aktualizacji funkcji, daleko wyprzedza Chrome w globalnym udziale w rynku przeglądarek.

    Możesz także wyodrębnić wszystkie zakładki do nowej przeglądarki i znacznie przyspieszyć przejście. Oto jak to zrobić:

    I na podstawie tej notatki możemy zakończyć ten artykuł. Mam nadzieję, że była to pomocna lektura. Prosimy również o podzielenie się przemyśleniami na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji