Mój komputer uruchamia się automatycznie po podłączeniu [FIXED BY EXPERTS]

Wielu użytkowników zgłosiło, że ich komputer uruchamia się automatycznie po podłączeniu. W niektórych przypadkach może to stanowić problem. W tym artykule pokażemy dwie proste metody rozwiązania tego problemu.

Co zrobić, jeśli komputer włącza się bez naciskania przycisku zasilania?

1. Wyjmij baterię płyty głównej

bateria komputera płyty głównej uruchamia się automatycznie po podłączeniu

 1. Uwaga: To rozwiązanie wymaga otwarcia obudowy komputera. Jeśli twój komputer jest objęty gwarancją, być może najlepiej będzie skontaktować się z oficjalnym centrum napraw.
 2. Otwórz obudowę komputera i zlokalizuj baterię płyty głównej.
 3. Ostrożnie wyjmij go z płyty głównej. Uwaga: Zachowaj szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić innego sprzętu podczas wyjmowania baterii.
 4. Po wyjęciu baterii poczekaj co najmniej 10 minut i włóż baterię ponownie.
 5. Uruchom komputer i sprawdź, czy problem nadal występuje.
 6. Uwaga: Jeśli nie chcesz samodzielnie wyjmować baterii, skontaktuj się ze specjalistą lub wypróbuj nasze następne rozwiązanie.

Czy komputer włącza się automatycznie? Odzyskaj kontrolę nad komputerem dzięki temu prostemu rozwiązaniu!

2. Zresetuj ustawienia BIOS

Access Bios PC automatycznie uruchamia się po podłączeniu

 1. Wchodzić BIOS. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zapoznaj się z przewodnikiem na temat uzyskiwania dostępu do systemu BIOS.
 2. Teraz poczekaj na swoje Ustawienia BIOS do załadowania. Powinno to zająć tylko kilka sekund. Po zakończeniu ładowania na ekranie pojawi się menu ustawień BIOS.
 3. Spójrz na Ustawienia domyślne opcja. Jeśli ta opcja nie jest dostępna, poszukaj Ustawienia fabryczne, Ustawienia domyślne, Przywróć ustawienia domyślne lub coś podobnego.
 4. Następnie musisz wybrać Załaduj ustawienia domyślne.
 5. Teraz będziesz musiał zapisz zmiany. Następnie rozpocznie się proces wychodzenia z ustawień BIOS i komputer automatycznie uruchomi się ponownie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci rozwiązać problem. Po użyciu tych dwóch rozwiązań komputer nie powinien się automatycznie uruchamiać po podłączeniu. Jeśli uważasz, że nasze rozwiązania są pomocne, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji