Klawiatura numeryczna nie działa w systemie Windows 10 [ŁATWE KROKI]

Czy próbowałeś używać klawiatury numerycznej w systemie operacyjnym Windows 10 i z jakiegoś powodu nie działa? Nie musisz się martwić, ponieważ wkrótce dowiesz się, jak naprawić klawiaturę numeryczną z poziomu urządzenia z systemem Windows 10.

Oprócz tego, że musisz włączyć funkcję klawiatury numerycznej w systemie Windows 10, musisz również uważać na funkcje klawiatury na laptopie lub urządzeniu stacjonarnym i upewnić się, że ta funkcja jest włączona.

Ale dowiesz się więcej o tym problemie, wykonując czynności opisane poniżej.

Co mogę zrobić, jeśli moja klawiatura numeryczna nie działa w systemie Windows 10?

Pierwszy krok:

 1. Kliknij lewym przyciskiem myszy lub naciśnij ikonę „Pulpit”, którą masz na ekranie startowym urządzenia z systemem Windows 10.
 2. Kliknij lewym przyciskiem lub naciśnij przycisk „Start”.
 3. Kliknij lewym przyciskiem myszy lub wybierz ikonę „Panel sterowania”, którą tam masz.
  Uwaga: Innym sposobem otwarcia panelu sterowania jest kliknięcie lewym przyciskiem myszy funkcji „Szukaj” na pasku paneli i napisanie „panel sterowania”. Następnie kliknij lewym przyciskiem myszy ikonę Panelu sterowania.
 4. W oknie „Panel sterowania” poszukaj opcji „Łatwość dostępu” i kliknij ją lewym przyciskiem myszy.
 5. Kliknij lewym przyciskiem myszy przycisk „Centrum ułatwień dostępu”.
 6. Kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij przycisku „Zmień sposób działania klawiatury”.
 7. Pojawi się sekcja „Kontroluj myszą za pomocą klawiatury”. W tej sekcji okna musisz odznaczyć pole „Włącz klawisze myszy”.
 8. Kliknij lewym przyciskiem lub naciśnij przycisk „OK”.

Nie możesz uzyskać dostępu do panelu sterowania w systemie Windows 10? Nie martw się, ten przewodnik pomoże Ci rozwiązać problem.

Drugi krok:

Poszukaj na klawiaturze przycisku z napisem „NumLock” i upewnij się, że ten przycisk jest włączony.

Uwaga: Jeśli ten przycisk jest wyłączony, liczby z prawej strony klawiatury nie będą działać. Jeśli Twój klawisz NumLock utknął, zapoznaj się z tym prostym przewodnikiem, a rozwiążesz problem w mgnieniu oka.

Potrzebujesz więcej informacji o NumLock i innych ważnych kluczach? Napisaliśmy fajny artykuł o tym, jak je tutaj włączyć.

Inną opcją, którą zalecamy w przypadku problemów z niektórymi przyciskami funkcyjnymi na klawiaturze, jest klawiatura ekranowa. Klawiatura ekranowa Comfort Pro jest narzędziem, które ci w tym pomoże.

Możesz używać klawiatury fizycznej, ale w przypadku niektórych klawiszy, takich jak NumLock, CapsLock lub wstawianie, możesz użyć Onscreen Keyboard Pro, aby je aktywować-dezaktywować.

Możesz pobrać wersję próbną z oficjalnej strony Comfort, więc zalecamy pobranie i wypróbowanie.

 • Pobierz teraz Comfort Onscreen Keyboard Pro

Powyżej masz dwa proste kroki, jak naprawić klawiaturę numeryczną, jeśli nie działa ona w twoim urządzeniu lub systemie Windows 10. Pamiętaj, że w przypadku awarii sprzętu na klawiaturze musisz zabrać laptopa lub klawiaturę do specjalistycznego sklepu.

Napisz do nas poniżej na wszelkie pytania, które możesz mieć na temat tego artykułu, a my pomożemy ci jak najszybciej.

Link do głównej publikacji