Virtual Private Network: czy VPN jest wart swojej ceny?

Dla niektórych osób VPN jest koniecznością; dla innych, cóż, nie tak bardzo. Jednak biorąc pod uwagę rozwój Internetu, prywatność w Internecie nigdy nie była tak zagrożona, jak teraz. Różne wycieki informowały nas o naruszeniach prywatności, FCC neguje neutralność sieci, duże firmy internetowe i dostawcy usług internetowych czerpią zyski z danych użytkowników, śledząc je i profilując. Podsumowano epokę internetu bez prywatności.

Właśnie tam przydaje się VPN. Teraz wielu użytkowników świadomych zagrożenia decyduje się nie płacić za VPN i decydować się na bezpłatne rozwiązania. I w porządku. Wszystko jest lepsze niż nic. Niemniej jednak wątpimy w darmowe rozwiązania VPN i dzisiaj postanowiliśmy wyjaśnić, dlaczego tak jest. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, sprawdź wyjaśnienie poniżej.

Czy VPN to coś, na co powinieneś wydawać pieniądze?

Czym dokładnie jest VPN?

VPN jest skrótem od Virtual Private Network. Jest to w zasadzie bezpieczny tunel, który prowadzi z komputera do „wszystkiego w Internecie”, umożliwiając jednocześnie ukrywanie adresu IP, unikanie śledzenia, monitorowania i cenzury. Dostawcy VPN zapewniają dedykowane serwery, które umożliwiają zmianę aktualnego adresu IP i lokalizacji przy zachowaniu tego samego poziomu dostępności.

Pomyśl o tym jak o wypożyczeniu samochodu, tylko z adresem IP zamiast Toyoty. Klient VPN zapewnia lokalizację i losowy adres IP, dzięki czemu możesz być duchem w sieci. Jest to anonimowy użytkownik bez firm, który może śledzić twoje zachowania online.

 • CZYTAJ TAKŻE: 4 najlepsze filtry ekranu prywatności komputera, aby nie wpatrywać się w wścibskie oczy

VPN chroni cię przed dostawcami usług internetowych i indywidualnymi stronami, które próbują śledzić twoje IP, a tym samym naruszają twoją prywatność. Ponadto większość rozwiązań premium ma do wyboru kilkadziesiąt, a nawet setki dostępnych serwerów. Możesz więc, powiedzmy, usiąść w swoim wygodnym domu w Kalkucie i użyć adresu IP w Nowym Jorku, aby uzyskać dostęp do treści objętych ograniczeniami geograficznymi i uniknąć śledzenia.

To główna koncepcja dla Ciebie. Jednak pomimo tego, że narzędzia są w większości podobne, możesz zapytać, co je rozróżnia.

Czy w dzisiejszych czasach istnieje prawdziwa potrzeba korzystania z VPN?

To zależy. Jeśli martwisz się o swoją prywatność, prawdopodobnie powinieneś poważnie potraktować rozwiązania VPN. Ludzie mówią, że nie mają nic do ukrycia. Z drugiej strony, ci sami ludzie nie będą łatwo udostępniać swojej historii przeglądania ani poświadczeń dla różnych kont, zarówno osobistych, jak i zawodowych.

I tak powinno być. Te dane są twoje i tylko twoje, a witryny stron trzecich, dostawcy usług internetowych lub złośliwe osoby muszą być powstrzymywane przed dostępem do nich. Dlatego sam fakt, że Twoje dane osobowe są narażone na licytację o wyższej wartości, brzmi niezwykle orwellowsko. Mimo że w przeważającej części używają go „tylko” do celów reklamowych.

 • Internet jest w zasadzie darmowy i prawdopodobnie jest obecnie synonimem otwartego społeczeństwa. Ponieważ FCC (Federal Communications Commision) próbuje przełamać koncepcję neutralności sieci, należy założyć, że w odniesieniu do prywatności i bezpieczeństwa każdego poszkodowanego użytkownika dzieje się na południu.

  Kolejny interesujący punkt dotyczy ograniczeń geolokalizacji, w których niektórzy użytkownicy z niektórych krajów nie mogą uzyskać dostępu do ograniczonych treści. To nieco elitarne podejście jest również sprzeczne z koncepcją Internetu i sprawia, że ​​jest on węższy niż powinien być na początku.

  Możesz więc wyciągnąć własne wnioski i zdecydować, czy chcesz chronić swoją prywatność, czy nie.

  Czego można oczekiwać od rozwiązania VPN klasy premium?

  Jest jedno, nieco wyprane zdanie Andrew Lewisa, które jest często używane, ale to nie znaczy, że jest mniej prawdziwe. ”„ Jeśli nie płacisz za to, nie jesteś klientem; jesteś sprzedawanym produktem ”. Nikt nie może zagwarantować, że płatne rozwiązanie na pewno nie śledzi danych, ale przynajmniej istnieje koncepcja „pieniędzy za towary”. I nie zapominaj, że to nie jest narzędzie, ale usługa.

  Ponadto, jeśli chodzi o wydajność i funkcje, rozwiązania freeware są przeważnie słabe i dość ograniczone pod względem liczby dostępnych serwerów, a także mają duży wpływ na przepustowość. To stawia ich daleko w tyle za rozwiązaniami premium opartymi na subskrypcji, które z drugiej strony oferują stabilne prędkości i liczne serwery.

  • Czego możesz oczekiwać od rozwiązań VPN premium:

   • Brak danych i ograniczeń prędkości.
   • Obsługa wielu urządzeń.
   • Ochrona sieci bezprzewodowej.
   • Pełna anonimowość podczas korzystania z usługi.
   • Ogromna liczba serwerów do wyboru.
   • Stabilność i aktualna obsługa klienta.
   • Obsługa urządzeń przenośnych.

   Nie zadowalaj się mniej. Ceny rosną nawet do 100 USD rocznie, ale istnieje lista znacznie bardziej przystępnych rozwiązań. Twój ostateczny wybór powinien zależeć od twoich preferencji, ale większość z nich powinna ci służyć sprawiedliwością.

   Mówiąc o przystępnej cenie, zalecamy Cyberghost VPN jako jeden z liderów rynku z ponad 15 milionami użytkowników na całym świecie i świetną ceną (77% szybkiej sprzedaży). 

   Dzięki temu możemy zakończyć ten artykuł. Mamy nadzieję, że udało Ci się dowiedzieć czegoś nowego o VPNach i ich użyteczności. Czy uważasz VPN za konieczność? Jeśli tak, jaki jest Twój VPN? Powiedz nam w sekcji komentarzy.

Link do głównej publikacji