Czy VPN może poprawić ping i rozgrywkę? 5 najlepszych VPN dla graczy

Jeśli jesteś graczem, który lubi częste mecze w grach online dla wielu graczy, jestem pewien, że zrozumiesz jego znaczenie niski ping.

W rzeczywistości posiadanie niższego pinga niż przeciwnik może dać ci przewagę konkurencyjną, ponieważ im mniej masz pingowania, tym szybciej widzisz odpowiedź myszy lub klawiatury na ekranie. Nie wspominając, niski ping zmniejsza opóźnienie, co powoduje znacznie płynniejszą i przyjemniejszą rozgrywkę.

Nawet jeśli nie jesteś graczem, niski ping może być dla Ciebie korzystny, pomagając między innymi zwiększyć prędkość pobierania.

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na ping, takie jak fizyczna odległość od serwerów, jakość Internetu itp. Większość z tych czynników nie może być łatwo zmieniona, więc wielu graczy zwraca się do VPN, aby rozwiązać swoje problemy z wysokim pingiem.

Czy VPN może poprawić ping?

VPN z pewnością może obniżyć poziom pingów w grach online. Zasadniczo pakiety VPN wybierają bardziej bezpośrednią trasę niż zwykły pakiet ISP. Biorą „kręgosłup” Internetu, aby dotrzeć do celu. Oznacza to, że będziesz mieć zarówno szybsze, jak i płynniejsze połączenie internetowe, jeśli połączysz się z właściwym serwerem VPN.

Możesz użyć analogii samochodu w porównaniu do pociągu, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób VPN może zmniejszyć opóźnienia. Samochód reprezentuje twojego dostawcę usług internetowych. Możesz użyć swojego samochodu, aby zaoszczędzić pieniądze (nie musisz płacić za usługę VPN), aby przejść z punktu A do punktu B. Jednak jeśli weźmiesz samochód, możesz wpaść w ruch i przeludnienie. Może być nawet konieczne „przekierowanie”, jeśli dojdzie do wypadku samochodowego na drodze.

Z drugiej strony, jeśli użyjesz pociągu, który reprezentuje VPN w tej analogii, będziesz miał podróż z punktu A do punktu B, który jest wolny od ruchu i zmiany trasy. Będziesz także w stanie dokładniej przewidzieć, ile czasu zajmie dotarcie do miejsca docelowego, jeśli korzystasz z pociągu.

To samo dotyczy VPN, dobra usługa powinna pozwolić na swobodny przepływ informacji z komputera na serwer gry, w którą grasz.

Oczywiste jest, że niektóre usługi VPN działają lepiej niż inne. Przygotowałem więc listę najlepszych usług VPN, które są idealne dla graczy.

 • WIĘCEJ: 6 najlepszych wrażeń związanych z grami rzeczywistości mieszanej w systemie Windows

4 najlepsze VPN dla niskiego ping

1. Surfshark (najlepsza cena)

poziom surfshark
Jeśli chodzi o zapewnienie najlepszych dostępnych technologii szyfrowania, Surfshark jest zwycięzcą. Przekonasz się nawet, że dostępna jest funkcja, która pomaga powstrzymać wirusy przed wejściem na twoje urządzenie. Dostępnych jest kilka aplikacji dla różnych platform, które powinny umożliwić łatwe połączenie.

Możesz także korzystać z usługi na nieograniczonej liczbie urządzeń. Początkujący i weterani korzystania z VPN docenią intuicyjny system nawigacji, który zapewnia Surfchart.

Surfshark ma kilka wad, które mogą istnieć, gdy jesteś względnym nowicjuszem. Chociaż oferuje ponad 800 serwerów na całym świecie, nie jest to tak wiele, jak niektórzy inni dostawcy VPN. Jednym z obszarów, w którym VPN wyprzedza inne usługi, jest jego szybkość. Jeśli potrzebujesz szybkiego połączenia, Surfshark będzie najlepszym wyborem.

Usługa kosztuje 11,99 USD miesięcznie. Jeśli chcesz, możesz płacić raz w roku, co obniża cenę miesięczną do 5,99 USD. Łowcom okazji naprawdę podoba się opcja 1,99 USD miesięcznie, która jest naliczana raz na 24 miesiące. Wypróbuj tę sieć VPN, ponieważ oferuje ona 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

 • Pobierz teraz Surfshark VPN

2. CyberGhost

Ogólny, CyberGhost jest najlepszy z najlepszych, jeśli chodzi o usługi VPN. Ich serwery mają doskonałą szybkość, zaawansowane technologie szyfrowania i idealną wydajność.

Firma oferuje również różne inne funkcje, które nie są powszechnie dostępne u dostawców VPN. Te dodatkowe funkcje obejmują antywirusy i usługi blokowania reklam. Nie wspominając, że CyberGhost oferuje bezpłatne usługi proxy. Mają nawet bezpłatną, ale ograniczoną edycję dla swoich usług VPN.

CyberGhost ma tylko kilka wad. Po pierwsze, nawigacja po nieco zatłoczonym interfejsie może być nieco przytłaczająca. Nie mają też tylu lokalizacji i serwerów, ile innych znanych firm.

Niemniej jednak, jeśli szukasz dobrze zaokrąglonego dostawcy VPN, który oferuje wszystko, czego potrzebujesz, CyberGhost jest dla Ciebie.

Usługi kosztują 10,99 USD miesięcznie. Jeśli jednak otrzymasz plan roczny, każdy miesiąc będzie kosztować tylko 2,75 USD. Wypróbuj teraz, ponieważ ta cena nie potrwa zbyt długo.

Dlaczego warto wybrać CyberGhost?
cyberghost VPN dla logo Windows
Cyberghost dla Windows

 • 256-bitowe szyfrowanie AES
 • Ponad 3000 serwerów na całym świecie
 • Świetny plan cenowy
 • Doskonałe wsparcie

Pobierz teraz CyberGhost VPN

 • WIĘCEJ: Zapobiegaj atakom ransomware za pomocą CyberGhost Immunizer

3. MudFish

Więc MudFish nie jest najsłynniejszym dostawcą VPN. Jednak z pewnością zasługuje na miejsce na tej liście, ponieważ oferuje kilka unikalnych funkcji, które zwykle nie występują u innych dostawców VPN.

Podstawową cechą unikatową w MudFish jest to, że zamiast płacić miesięczne lub roczne opłaty, jak większość innych dostawców VPN, możesz zapłacić dowolną kwotę. Wynika to z faktu, że płacisz za określoną przepustowość. Ponadto ceny są bardzo przystępne. W rzeczywistości za jedyne 2,99 USD przepustowość wynosi 27 GB.

Dla zwykłych graczy, 27 GB to więcej niż wystarcza, aby przetrwać kilka miesięcy gry online. Nawet zapaleni gracze będą mieli trudności z wyczerpaniem tej przepustowości w ciągu miesiąca.

Kolejną cechą MudFish jest świetna obsługa klienta. W rzeczywistości istnieje pole czatu, za pomocą którego możesz skontaktować się bezpośrednio z kimś z jego zespołu. Szybki test wykazał, że odpowiedzieli w ciągu 24 godzin na jedno z naszych pytań.

Poza tym MudFish stosuje różne techniki optymalizacji, aby zapewnić stałe, stabilne i szybkie połączenie.

Być może jedyną wadą MudFish jest to, że początkujący może potrzebować trochę badań, aby poprawnie skonfigurować ustawienia.

 • WIĘCEJ: włącz niskie cienie w grach, aby zwiększyć liczbę klatek na sekundę

4. OUTFOX (VyprVPN)

PRZECHYTRZYĆ jest dostarczany przez tych samych założycieli VyperVPN, prawdopodobnie jednego z najlepszych dostępnych dostawców VPN. VyperVPN został zaprojektowany specjalnie do użytku służbowego i osobistego, a OUTFOX do gier.

Ta usługa VPN dla gier zmniejsza ping, zapobiega opóźnieniom i znacznie zwiększa prędkość, kierując ruchem przez ich zoptymalizowane pod kątem gier sieci.

Wspaniałą rzeczą w OUTFOX jest to, że bardzo łatwo jest skonfigurować VPN. W rzeczywistości możesz pozwolić im automatycznie wybrać najszybszy serwer dla Ciebie. Oczywiście możesz samodzielnie wybrać serwer.

Korzystają z różnych technologii, które pomagają określić optymalne możliwe połączenie, biorąc pod uwagę różne czynniki, takie jak lokalizacja użytkownika, warunki ruchu, lokalizacja serwerów gier itp.

Jeśli nadal nie masz pewności co do OUTFOX, zawsze możesz wypróbować 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Ponadto, jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące ich usług, zawsze możesz skontaktować się z ich zespołem wsparcia działającym 24/7.

5. WTFast

WTFAst jest jednym z wielkich nazwisk, które istnieją już od jakiegoś czasu. Dodatkowo. są partnerami technologicznych tytanów, takich jak ASUS, MSI i innych. Najwyraźniej wielu profesjonalnych graczy również poleca ten produkt. Wiesz, że dostawca VPN dla gier robi coś dobrze, jeśli jest powiązany z wieloma znanymi firmami związanymi z grami.

Jednak pomimo współpracy z takimi firmami jak ASUS i MSI, WTFast nie działa tak szybko jak OUTFOX. Niemniej jednak, jeśli szukasz usługi, o której wiesz, że będzie niezawodna, WTFast jest dla Ciebie idealny.

Zwykłe ceny zaczynają się od 9,99 USD miesięcznie, ale stają się tańsze, im więcej miesięcy kupujesz na raz. Istnieje również bezpłatny okres próbny, za pomocą którego możesz przetestować wody.

Aby korzystać z WTFast, musisz pobrać lekkie oprogramowanie i zainstalować je. Po otwarciu programu WTFast automatycznie łączy się on z optymalnym serwerem WTFast VPN. Oczywiście musisz mieć uruchomioną grę online.

 • Wniosek

  CyberGhost jest z pewnością najlepszym dobrze wyposażonym dostawcą VPN. Z pewnością może poprawić ping w grze online, chronić twoją tożsamość online i ukryć między innymi aktywność przeglądania. Niemniej jednak każda usługa VPN wymieniona w tym artykule z pewnością pomoże poprawić rozgrywkę i zmniejszyć ping.

Link do głównej publikacji