VDesk dla Windows 10: uruchom program na wielu wirtualnych komputerach stacjonarnych

Jeśli szukasz aplikacji wirtualnej na komputer dla systemu Windows 10, mamy ją dla Ciebie: VDesk. Jest to darmowy program typu open source, który umożliwia otwieranie kilku wirtualnych pulpitów, na których możesz przełączać się między osobnymi programami.

To nie jest pierwsza aplikacja wirtualnego pulpitu dostępna dla systemu Windows: Microsoft wprowadził również własną wirtualną aplikację pulpitu w erze Windows XP.

VDesk, co robi i jak go używać?

Uruchamianie wirtualnego pulpitu jest podobne do korzystania z wielu ekranów, z tą różnicą, że tylko jeden wirtualny pulpit jest widoczny na raz. Możesz także przenosić programy z jednego wirtualnego pulpitu na drugi.

VDesk przyspiesza również dostęp do programów, dokumentów i innych plików.

Nie tylko umieszcza wszystkie skróty w jednym miejscu, ale daje także możliwość tworzenia logicznych grup ikon, wyświetlając je tylko wtedy, gdy trzeba uruchomić program.

Gdy skończysz, wirtualny pulpit ukrywa wszystkie skróty i pozbywasz się labiryntu ikon rozmieszczonych na pulpicie.

Jeśli chcesz nawigować między komputerami, użyj kółka myszy lub klawisza Tab na klawiaturze.

VDeskIt to program wiersza poleceń, ale masz również opcję zintegrowania jego funkcjonalności z Eksploratorem plików.

Na przykład polecenie vdesk run: notepad.exe uruchamia Notatnik na wirtualnym pulpicie. Możesz także wybrać, na którym pulpicie wirtualnym ma zostać uruchomiony.

Dlatego polecenie vdesk na: 3 uruchom: notatnik otworzy Notatnik na wirtualnym pulpicie 3.

Uruchom vdesk -install w wierszu poleceń, a zobaczysz nową opcję „otwórz w nowym wirtualnym pulpicie” po kliknięciu prawym przyciskiem myszy plików wykonywalnych w Eksploratorze plików.

Polecenie vdesk -uninstall pomoże Ci cofnąć ten wpis w Eksploratorze plików.

Możesz uruchomić VDesk podczas uruchamiania systemu Windows 10 i zawsze ładować programy na wirtualnych komputerach stacjonarnych podczas uruchamiania systemu operacyjnego, tworząc pliki wsadowe i dodając je do lokalizacji uruchamiania systemu operacyjnego.

  • Sprawdź teraz VDesk

Link do głównej publikacji