Użytkownicy zgłaszają problemy z Apache OpenOffice w systemie Windows 8.1, 10

Niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy i trudności z otwieraniem niektórych dokumentów Apache OpenOffice w systemie Windows 8.1; przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o tym problemie
apache open office Windows 8.1
OpenOffice nie ma (jeszcze) aplikacji dla systemu Windows 8, więc używamy jej tak, jak w poprzednich wersjach systemu Windows. Co gorsza, teraz, po aktualizacji do Windows 8.1, niektórzy użytkownicy zgłaszali kilka problemów podczas próby otwarcia dokumentów w Apache OpenOffice, pakiecie oprogramowania biurowego o otwartym kodzie źródłowym.

Jeden użytkownik udostępnił to wczoraj na forach wsparcia Apache OpenOffice:

Po pobraniu Open Office 3.4.1 na moim laptopie Asus Windows 8.1 nie mogę otworzyć żadnego dokumentu w systemie Microsoft Windows.
Rozumiem: „Ta aplikacja nie działa na twoim komputerze”.

I kończy także mówiąc:

Wygląda na to, że wersja 4.0.1 nie rozpakowała się całkowicie, ponieważ po instalacji dostałem komunikat, że jest w zasobie sieciowym niedostępnym w moim systemie Windows 8.1

Wygląda na to, że użytkownikowi nie udaje się nawet ukończyć instalacji w systemie Windows 8.1, więc może to być spowodowane pewną niezgodnością oprogramowania. Z tego, co udało mi się znaleźć, wydaje się, że przywrócenie i pobranie wersji Apache Open Office 3.4.1 powinno załatwić sprawę. Kliknij poniższy link, aby bezpiecznie pobrać go ze strony OpenOffice.

Jeśli problem nadal występuje i nie możesz otworzyć Apache OpenOffice w systemie Windows 8.1 lub nie możesz otwierać dokumentów, to jak zwykle daj nam znać w komentarzach, jaki jest twój problem i jakie błędy otrzymujesz, a my postaramy się działać razem na rozwiązanie.

Pobierz Apache Open Office 3.4.1 na Windows 8.1

Alternatywy Apache Open Office

Jeśli nie chcesz przełączać się na pakiet Office, który oczywiście nie jest bezpłatny, możesz rozważyć przejście na inny otwarty pakiet biurowy. Jednym z najlepszych po Apache Open Office jest Libre Office. Działa dobrze zarówno w systemie Windows 8.1, jak i 10 i ma wiele funkcji. Może Cię również zainteresować ta lista najlepszych alternatyw pakietu Office do użycia na urządzeniu z systemem Windows 10.

W przypadku, gdy dokumenty osobiste lub biznesowe muszą być otwierane tylko z Apache Open Office z jakiegoś konkretnego powodu, istnieje ostateczny sposób: odinstaluj oprogramowanie i pobierz najnowszą wersję, aby zainstalować ją poprawnie na komputerze. Jeśli to rozwiązanie nie działa, po prostu zmień oprogramowanie na inne otwarte biuro.

Link do głównej publikacji