Użytkownicy Yoga 13 doświadczają opóźnień i niskiej wydajności po aktualizacji do Windows 8.1, 10

Użytkownicy Lenovo Ideapad Yoga 13 mają dla nich nowy problem w systemie Windows 8.1: według niektórych postów na forum ich laptopy Yoga 13 działają teraz wolno i mają opóźnienie w działaniu
joga 13 okien powolnych opóźnień 8.1Nie tak dawno informowaliśmy, że użytkownicy Yoga 13 zgłaszali problemy z touchpadem po zainstalowaniu systemu Windows 8.1 na swoich laptopach. Wydaje się, że na kolejną kategorię właścicieli Yoga 13 wpływa powolna wydajność urządzenia i znaczne opóźnienia. Wiele wątków na forach wsparcia Lenovo opisuje problemy. Oto kilka skarg:

Niedawno zaktualizowałem mój Yoga 13 do Windows 8.1 i teraz odczuwam znaczne opóźnienie, gdy wracam do trybu zawieszenia i okresowo podczas pracy. Często piszę i nie widzę tekstu na ekranie przez kolejne 5+ sekund. Uruchomiłem Malwarebytes i Windows Defender i nie znalazłem żadnego złośliwego oprogramowania. Obserwując menedżera zadań, nie byłem w stanie zidentyfikować niewłaściwego procesu. Czy ktoś doświadczył podobnej isse? Jak mogę dokładniej rozwiązać problem?

Podczas zamykania urządzeń Yoga 13 niektórzy użytkownicy otrzymują następujący opis błędu

SwUSB.exe — błąd aplikacji
Instrukcja pod 0x00401a8c odwoływała się do pamięci pod 0x00000020.
Nie można odczytać pamięci.
Kliknij OK, aby zakończyć program

Jednym z rozwiązań, które wydaje się rozwiązać problem części użytkowników dotkniętych Yoga 13, jest wyłączenie platformy dynamicznej i ramy termicznej w ustawieniach BIOS. Oczywiście nie trzeba dodawać, że musisz zaktualizować najnowsze sterowniki, aby uzyskać pełną obsługę systemu Windows 8.1. Oficjalna poprawka tego problemu nie została oficjalnie zatwierdzona przez Lenovo, ponieważ firma jeszcze nie uznała problemu.

Aktualizacja: Lenovo Yoga 13 może mieć również problemy z touchpadem. Wielu użytkowników zgłosiło, że po aktualizacji do Windows 8.1 i Windows 10. Problemem może być niekompatybilność sterowników, która pojawi się w nowych wersjach systemu operacyjnego. Na szczęście mamy przewodnik, który pomoże ci rozwiązać ten problem.

Jeśli szukasz dobrego laptopa, możesz znaleźć najlepsze laptopy w tym artykule. Jeśli uważasz, że są „przestarzałe”, nie przejmuj się — od ostatnich świąt mają teraz świetne ceny. Jeśli szukasz mocniejszego laptopa, możesz zainteresować się tą listą z najlepszymi laptopami USB-C.

Link do głównej publikacji