Usunięte konto użytkownika pojawia się ponownie w systemie Windows 10 [QUICK FIX]

Niektórzy użytkownicy pisali na forach o ponownym pojawieniu się usuniętych kont użytkowników systemu Windows 10. Dlatego użytkownicy nie mogą usuwać kont użytkowników, które pojawiają się ponownie.

Jeden użytkownik stwierdził:

Za każdym razem, gdy usuwam konto, wydaje się, że minęło około 12 godzin, po których wydaje się, że zniknęło na dobre… Następnego dnia ponownie włączę komputer i konto, które usunąłem, powraca.

Dowiedz się, jak usunąć konto, ale tym razem na dobre.

Dlaczego usunięte konto użytkownika nadal wyświetla się w systemie Windows 10?

1. Usuń konta fantowe ESET Anti-Theft

 1. Często zdarza się, że usunięte konta pojawiają się ponownie dla użytkowników korzystających z ESET Smart Security, a ci użytkownicy muszą najpierw usunąć swoje konta fantomowe ESET za pomocą ustawień ESET. Aby to zrobić, otwórz przeglądarkę; i zaloguj się do ESET Anti-Theft.
 2. Następnie wybierz Odzyskałem urządzenie opcja.
 3. Wybierz wymagane urządzenie z listy urządzeń chronionych przez ESET Anti-Theft i kliknij Pokaż szczegóły.Urządzenia ESET ponownie usunęły konto systemu Windows 10
 4. Wybierz Ustawienia po lewej.
 5. Następnie naciśnij stan konta Phantom Usunąć przycisk. Wybierz Usunąć opcja potwierdzenia.
 6. Ponadto niektórzy użytkownicy mogą wymagać wyłączenia ESET Anti-Theft ustawienia za pomocą oprogramowania ESET. Aby to zrobić, otwórz ESET Smart Security w systemie Windows.
 7. Kliknij Ustawiać i Narzędzia bezpieczeństwa aby otworzyć dalsze opcje.
 8. Następnie wyłącz Przeciw kradzieży opcja.

Ustawienia antykradzieżowe systemu Windows 10 usunięte konto użytkownika pojawia się ponownie

2. Usuń konto za pomocą wiersza polecenia

 1. Użytkownicy mogą spróbować usunąć konta za pomocą wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień, gdy opcje konta użytkownika znajdują się w
 2. Ustawienia nie usuwają ich. Aby to zrobić, otwórz pole wyszukiwania za pomocą klawisza Windows + skrótu klawiaturowego S.
 3. Wpisz „cmd” w Pisz tutaj do pola wyszukiwania.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator, który otworzy podwyższone okno CP.
 5. Następnie wpisz „nazwa użytkownika netto / usuń” w wierszu polecenia; i naciśnij klawisz Return. Zamień „nazwa użytkownika” na rzeczywistą nazwę konta użytkownika.Polecenie usunięcia użytkownika systemu Windows 10 usunięte konto użytkownika pojawia się ponownie
 6. Następnie uruchom ponownie system Windows.

Jeśli napotkasz poważny problem z systemem, funkcja Resetuj ten komputer pozwala zachować pliki. Dowiedz się więcej o tym tutaj. 

3. Usuń konto za pośrednictwem rejestru

 1. Alternatywnie użytkownicy mogą spróbować skasować klucze rejestru dla kont użytkowników, które ciągle się pojawiają. Użytkownicy mogą to zrobić, naciskając klawisze Windows + R, wpisując „regedit” w Uruchomie i klikając dobrze.
 2. Następnie przejdź do tej ścieżki rejestru w Edytorze rejestru: Komputer \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ ProfileList.System Windows 10 usunął ponownie konto klucza użytkownika ProfileList
 3. Następnie wybierz podklucz S-1 dla konta użytkownika, które pojawia się ponownie po pozornym usunięciu go. Podklucz będzie zawierać ciąg ProfileImagePath, który odwołuje się do konta użytkownika.ProfileImagePath ciąg systemu Windows 10 ponownie pojawia się usunięte konto użytkownika
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy podklucz zawierający ciąg ProfileImagePath dla konta, które ciągle się pojawia i wybierz Usunąć.

4. Wyłącz konto

 1. Zamiast usuwać konto użytkownika, spróbuj je wyłączyć, co spowoduje usunięcie konta z ekranu logowania do systemu Windows 10. Aby to zrobić, otwórz pole Wpisz tutaj, aby wyszukać.
 2. Wpisz słowo kluczowe „cmd” w polu tekstowym, kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
 3. Następnie wpisz „nazwa użytkownika netto / aktywny: nie” w oknie Wiersz polecenia i naciśnij klawisz Return. Pamiętaj, aby zastąpić „nazwę użytkownika” w tym poleceniu rzeczywistą nazwą konta użytkownika.net user active polecenie Windows 10 ponownie pojawia się usunięte konto użytkownika
 4. Następnie uruchom ponownie system Windows. Strona logowania nie będzie już zawierać konta użytkownika, ale użytkownicy mogą go ponownie aktywować, wprowadzając w wierszu polecenia „nazwa użytkownika netto / aktywny: tak”.

Dlatego użytkownicy korzystający z narzędzia ESET Anti-Theft prawdopodobnie będą musieli usunąć swoje konto fantomowe, jak opisano powyżej, aby naprawić konto, które pojawia się ponownie po usunięciu. Mamy nadzieję, że ponowne pojawienie się usuniętego konta użytkownika w systemie Windows 10 nie będzie Ci już przeszkadzać.

Link do głównej publikacji