POPRAWKA: DISM nie powiodło się w systemie Windows 10

Jeśli instalacja systemu Windows 10 jest uszkodzona, zwykle możesz to naprawić za pomocą polecenia sfc / scannow, ale jeśli skanowanie sfc nie może rozwiązać problemu, zawsze możesz użyć DISM.

Czasami proces DISM może się nie powieść, a dziś pokażemy Ci, co zrobić, jeśli tak się stanie.

DISM nie powiodło się, co robić?

Skanowanie DISM może rozwiązać wiele problemów na twoim komputerze, ale wielu użytkowników zgłosiło, że skanowanie DISM nie zakończyło się lub nie uruchomiło się. Mówiąc o problemach z DISM, oto kilka powiązanych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • DISM nie powiodło się żadna operacja nie została wykonana — Jest to stosunkowo częsty problem z DISM. Jednak możesz rozwiązać problem, wykonując dysk DISM przy użyciu pliku ISO systemu Windows 10.
 • DISM nie udało się załadować dostawcy, zwolnić rejestru offline, opróżnić buforów plików, ustawić katalog Windows, zamontować obraz — Oto niektóre typowe problemy, które można napotkać podczas skanowania DISM. Jednak większość z nich powinna być w stanie naprawić za pomocą naszych rozwiązań.
 • DISM nie powiodło się 0x8000ffff, 0x800f0954, 0x800f081f — Jeśli pojawia się którykolwiek z tych błędów, spróbuj skopiować plik install.wim z systemu Windows 10 ISO i użyj go do wykonania skanowania DISM.
 • DISM nie powiodło się podczas przetwarzania polecenia cleanup-image, add-package — Są to niektóre typowe problemy z DISM, ale można je rozwiązać za pomocą jednego z naszych rozwiązań.
 • Błąd DISM podczas próby skopiowania plików rozruchowych — Jest to kolejny powszechny problem z DISM, ale możesz go naprawić, usuwając komponenty obrazu systemu.
 • Narzędzie Dism.exe nie powiodło się podczas sprawdzania poprawności wiersza polecenia, aby załadować menedżera wim — Jeśli masz którykolwiek z tych problemów, uruchom ponownie składniki aktualizacji systemu Windows i sprawdź, czy to pomoże.

Przeczytaj nasz przydatny przewodnik i naucz się korzystać z DISM jak prawdziwy technik!

Rozwiązanie 1 — Sprawdź swój program antywirusowy

DISM nie powiodło się 0x8000ffff

W niektórych rzadkich przypadkach ten problem może być spowodowany przez program antywirusowy. Twój program antywirusowy może zakłócać działanie systemu i powodować ten problem.

Jeśli DISM ulegnie awarii w systemie, możesz rozwiązać problem, po prostu wyłączając niektóre funkcje antywirusowe lub całkowicie wyłączając program antywirusowy.

Jeśli to nie pomoże, możesz spróbować usunąć swój program antywirusowy. Po usunięciu programu antywirusowego powtórz skanowanie DISM.

Jeśli usunięcie antywirusa rozwiązuje problem, powinieneś rozważyć przejście na inne oprogramowanie antywirusowe.

Na rynku dostępnych jest wiele świetnych aplikacji antywirusowych, ale jeśli szukasz antywirusa, który nie będzie kolidował z twoim systemem, zalecamy spróbowanie Bitdefender.

Rozwiązanie 2 — Wprowadź poprawną lokalizację pliku Install.wim

Jeśli DISM wyświetla komunikat „Nie można znaleźć plików źródłowych”, musisz zamontować plik ISO systemu Windows 10 i określić lokalizację pliku Install.wim.

Aby określić lokalizację pliku, wystarczy wpisać DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess polecenie w wierszu polecenia.

Pamiętaj, że musisz zastąpić X literą odpowiadającą napędowi, na którym zamontowany jest plik ISO systemu Windows 10.

Ostrzeżenie o epickim przewodniku! Wszystko, co musisz wiedzieć o otwieraniu plików WIM w systemie Windows 10.

Rozwiązanie 3 — Skopiuj Install.wim z na dysk twardy

Niewielu użytkowników sugerowało, że możesz rozwiązać ten problem, kopiując plik Install.wim do katalogu głównego na dysku twardym.

Aby uzyskać plik Install.wim, wystarczy pobrać system Windows 10 ISO, zamontować go i zlokalizować plik Install.wim.

Po skopiowaniu pliku Install.wim przed uruchomieniem skanowania DISM należy wprowadzić poprawną lokalizację pliku Install.wim.

Należy również pamiętać, że w poleceniu DISM rozróżniana jest wielkość liter, a użytkownicy zgłosili, że wprowadzenie install.wim zamiast Install.wim spowodowało awarię DISM, dlatego należy wprowadzić poprawną nazwę pliku przed rozpoczęciem skanowania DISM.

Niewielu użytkowników zgłosiło również, że DISM nie obsługuje spacji w lokalizacji źródłowej, więc upewnij się, że w folderze zawierającym nie ma spacji w nazwie.

Rozwiązanie 4 — Oczyść komponenty obrazu systemu

Jeśli masz problemy z DISM, możesz je rozwiązać, usuwając elementy obrazu systemu. Jest to dość prosty proces i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. otwarty Wiersz polecenia jako administrator.
 2. Po otwarciu wiersza polecenia wprowadź Dism.exe / online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup i naciśnij Wchodzić.
  DISM nie załadował dostawcy, aby zwolnić rejestr offline
 3. Poczekaj na zakończenie procesu

Ponadto można także uruchomić następujące polecenia:

 • DISM / Online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup
 • DISM / Online / Cleanup-Image / AnalyzeComponentStore

Po uruchomieniu tych poleceń spróbuj ponownie wykonać skanowanie DISM. Kilku użytkowników zgłosiło, że uruchomienie następujących poleceń rozwiązało problem:

 • Dism.exe / online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup
 • Dism.exe / online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup / ResetBase

Praca w wierszu polecenia będzie jak spacer po parku po zapoznaniu się z tym przewodnikiem!

Rozwiązanie 5 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Zdaniem użytkowników, czasami mogą wystąpić problemy z dyskiem DISM z powodu problemów z Windows Update.

Jeśli DISM nie ukończył lub nie uruchomił się w systemie, możesz rozwiązać problem, uruchamiając narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update.

Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + I aby otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Przejdź do System Bezpieczeństwo Sekcja.
  Narzędzie Dism.exe nie powiodło się podczas sprawdzania poprawności wiersza polecenia
 3. Wybierać Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie. W prawym okienku wybierz Aktualizacja systemu Windows i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
  DISM nie załadował dostawcy
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Po zakończeniu rozwiązywania problemów spróbuj ponownie uruchomić skanowanie DISM i powinno być możliwe jego ukończenie.

Szukasz najlepszego narzędzia do rozwiązywania problemów? Oto najlepsze opcje.

Rozwiązanie 6 — Zresetuj usługi Windows Update

Jak już wspomniano, problemy z DISM mogą być spowodowane przez Windows Update, a jeśli DISM nie zakończy się na twoim komputerze, problemem mogą być usługi Windows Update.

Możesz jednak rozwiązać problem, resetując usługi Windows Update.

Jest to stosunkowo proste i można to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. otwarty Wiersz polecenia jako administrator.
 2. Po uruchomieniu wiersza polecenia uruchom następujące polecenia:
 • Net Stop Wuauserv
 • cd% systemroot% SoftwareDistribution
 • ren Pobierz Download.old
 • net start wuauserv
 • bity stop netto
 • bity początkowe netto
 • Net Stop Cryptsvc
 • cd% systemroot% system32
 • ren catroot2 catroot2old
 • cryptsvc start netto

Po wykonaniu tych poleceń składniki usługi Windows Update powinny zostać zrestartowane, a problem zostanie rozwiązany.

Rozwiązanie 7 — Wyłącz serwer proxy

Jeśli DISM nie ukończył lub nie uruchomił się na twoim komputerze, problemem może być twój serwer proxy.

Wielu użytkowników korzysta z serwera proxy w celu ochrony swojej prywatności online, ale czasami serwer proxy może zakłócać działanie systemu i prowadzić do tego i innych problemów.

Aby rozwiązać ten problem, zaleca się wyłączenie serwera proxy i sprawdzenie, czy to pomoże. Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące proste kroki:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Sieć Internet Sekcja.
  DISM nie powiodło się żadna operacja nie została wykonana
 2. Wybierz Pełnomocnik z menu po lewej stronie. W prawym okienku wyłącz wszystkie ustawienia.
  DISM nie powiodło się żadna operacja nie została wykonana

Po wyłączeniu serwera proxy sprawdź, czy problem został rozwiązany. Chociaż proxy to świetny sposób na ochronę Twojej prywatności w Internecie, wielu użytkowników woli używać VPN zamiast proxy.

Jeśli chcesz chronić swoją prywatność w Internecie i szukasz dobrej sieci VPN, zdecydowanie zalecamy to rozważyć CyberGhost VPN.

Serwer proxy nie wyłączy się w systemie Windows 10? Nie panikuj! Oto nasze najlepsze rozwiązania!

Rozwiązanie 8 — Upewnij się, że .wim nie jest ustawiony tylko do odczytu

Wielu użytkowników kopiuje plik install.wim z instalacyjnego systemu Windows 10 ISO, aby uruchomić skanowanie DISM w trybie offline.

Jednak kilku użytkowników zgłosiło, że DISM nie powiodło się, ponieważ plik install.wim został ustawiony jako plik tylko do odczytu.

Jeśli tak się stanie, Twój komputer nie będzie mógł zapisać niczego do pliku install.wim, a skanowanie DISM nie zostanie ukończone. Możesz to jednak naprawić, zmieniając właściwości pliku install.wim.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Znajdź install.wim plik na dysku twardym, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości.
  DISM nie powiodło się podczas przetwarzania obrazu czyszczenia polecenia
 2. Kiedy Nieruchomości otworzy się okno, odznacz opcję Tylko czytać opcja. Teraz kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
  Błąd DISM podczas próby skopiowania plików rozruchowych

Po wprowadzeniu tych zmian spróbuj ponownie uruchomić skanowanie DISM.

Rozwiązanie 9 — Wykonaj uaktualnienie na miejscu

Jeśli skanowanie DISM nie zakończyło się na komputerze, ostatnim rozwiązaniem może być uaktualnienie w miejscu. Ten proces spowoduje ponowną instalację systemu Windows 10 i wymusi aktualizację do najnowszej wersji.

W przeciwieństwie do ponownej instalacji proces ten zachowa wszystkie pliki i zainstalowane aplikacje, dzięki czemu możesz kontynuować od miejsca, w którym zostało przerwane. Aby wykonać uaktualnienie w miejscu, wykonaj następujące czynności:

 1. Pobierz i uruchom Narzędzie do tworzenia multimediów.
 2. Teraz wybierz Zaktualizuj teraz ten komputer opcja.
 3. Instalator przygotuje niezbędne pliki, więc musisz poczekać.
 4. Wybierz Pobierz i zainstaluj aktualizacje (zalecane) i kliknij Kolejny.
 5. Poczekaj, aż aktualizacje zostaną pobrane.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Na ekranie Gotowy do instalacji kliknij Zmień, co zachować opcja.
 7. Wybierz Zachowaj osobiste pliki i aplikacje i kliknij Kolejny.
 8. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć proces uaktualnienia na miejscu.

Po zakończeniu procesu aktualizacji będziesz mieć świeżą instalację systemu Windows 10, a twoje problemy powinny zostać rozwiązane.

Skanowania DISM można użyć do naprawienia uszkodzonej instalacji systemu Windows 10, ale nawet skanowanie DISM może czasami zakończyć się niepowodzeniem, a jeśli tak się stanie, koniecznie wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji