Usuń ochronę WMA DRM za pomocą narzędzia Windows Digital Rights Update Tool

Jeśli wcześniej próbowałeś przekonwertować dysk audio CD na plik audio WMA za pomocą programu Windows Media Player, być może zdziwisz się, gdy dowiesz się później, że Twoje pliki audio są chronione DRM. Za pomocą narzędzia do aktualizacji praw cyfrowych można jednak usunąć ochronę z plików audio WMA.

Pliki audio są chronione DRM po ich pobraniu lub podczas procesu zgrywania płyt CD. Chociaż pliki będą odtwarzane na urządzeniu, w którym są zapisane, problem pojawia się podczas przesyłania plików audio do innego systemu, ponieważ ochrona DRM uniemożliwia ich odtwarzanie. Dzieje się tak z powodu połączenia między DRM plików audio a konkretną maszyną lub odtwarzaczem multimedialnym. Możesz zauważyć problem po aktualizacjach Windows Media Player, uaktualnieniach systemu Windows lub przesłaniu plików audio na inny komputer z systemem Windows.

Dzięki Microsoft możesz rozwiązywać problemy związane z DRM poprzez Narzędzie do aktualizacji praw cyfrowych. Działa, aby usunąć ochronę DRM z plików WMA. Należy pamiętać, że narzędzie działa tylko w przypadku plików audio WMA i nie może usunąć innych form ochrony z plików audio.

Aby rozpocząć, wybierz plik muzyczny ze swojej biblioteki i kliknij przycisk Odtwórz. Zdecyduj, czy chcesz tworzyć kopie zapasowe w Ustawieniach. Przed rozpoczęciem procesu należy najpierw włączyć opcję tworzenia kopii zapasowych w preferencjach. Nie jest jednak jasne, czy narzędzie Digital Rights Update Tool działa z plikami WMA zakupionymi online.

Pod względem projektu narzędzie ma podstawowy interfejs, w którym wystarczy kliknąć ikonę folderu, aby otworzyć plik audio i dodać pliki audio WMA do programu. Możesz rozpocząć proces, klikając przycisk Odtwórz.

Narzędzie jest dostępne tylko dla urządzeń z systemem Windows 10. Niemniej jednak można uruchomić system Windows 10 na maszynie wirtualnej, aby korzystać z tego narzędzia na urządzeniach ze starszymi wersjami systemu operacyjnego.

Możesz pobrać narzędzie Windows Digital Rights Update Tool ze Sklepu Windows.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji