Napraw błąd 1310, błąd zapisu do pliku w systemach Windows

Wystąpił błąd w systemach operacyjnych Windows, który jest wyzwalany, gdy użytkownik próbuje zainstalować program w systemie Windows. To jest Błąd 1310, Błąd zapisu do pliku:, Sprawdź, czy masz dostęp do tego katalogu. Ten błąd można wywołać w dowolnym niezależnym oprogramowaniu, takim jak PowerPoint, Word, Excel, Adobe Photoshop, AutoCAD itp. Instalowanym w systemie Windows 10/8/7.

Napraw błąd 1310 Błąd zapisu do pliku w systemach Windows

Przyczyną tego błędu jest fakt, że wymagane pliki lub lokalizacja są już używane przez inne oprogramowanie. Oznacza to, że system Windows stwierdza, że ​​użytkownik próbuje zastąpić oprogramowanie, które jest już zainstalowane. Może się to również zdarzyć, jeśli instalator programu nie ma dostępu do zapisu w tym katalogu.

Błąd 1310, błąd zapisu do pliku

Aby naprawić błąd 1310 w systemie Windows 10, możesz wykonać następujące potencjalne poprawki —

  • Zainstaluj ponownie program w stanie czystego rozruchu.
  • Wyrejestruj i ponownie zarejestruj moduł Instalatora Windows.
  • Przejmij pełną kontrolę nad lokalizacją.

1] Zainstaluj ponownie program

Sugeruję wyczyszczenie plików tymczasowych, ponowne uruchomienie komputera w stanie czystego rozruchu, aby uniknąć konfliktów z osobami trzecimi, zaloguj się jako administrator i sprawdź, czy możesz zainstalować program.

2] Wyrejestruj i ponownie zarejestruj moduł Instalatora Windows

Uderz w WINKEY + R. kombinacje przycisków, aby otworzyć okno dialogowe Uruchom. Teraz wpisz następujące polecenie, aby wyrejestrować moduł Instalatora Windows-

msiexec / unregister

Teraz wpisz następujące polecenie, aby ponownie zarejestrować moduł Instalatora Windows-

msiexec / regserver

Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy to rozwiąże Twoje problemy.

3] Przejęcie pełnej kontroli nad lokalizacją

Niektórzy użytkownicy twierdzą również, że mają prawo własności do określonego folderu, co rozwiązuje ich problem. Aby to naprawić, przejmij na własność folder, w którym planujesz zainstalować aplikację. Możesz także użyć uprawnień Time Machine, aby zmienić uprawnienia do folderu, w którym planujesz zainstalować aplikację. Musimy jednak zauważyć, że nie jest to dobre z punktu widzenia bezpieczeństwa, dlatego powinieneś cofnąć zmiany dokonane po zainstalowaniu programu.

Która poprawka działała dla Ciebie?

Link do głównej publikacji