Błąd aplikacji: Aplikacja nie została poprawnie zainicjowana 0xc0000005

Podczas korzystania z dowolnego oprogramowania może pojawić się komunikat o błędzie. Aplikacja nie została poprawnie zainicjalizowana. Zauważyliśmy błąd w aplikacjach takich jak Chrome, VLC, Word lub prawie dowolne inne pliki wykonywalne — w tym pliki systemu operacyjnego. Błąd brzmi:

Aplikacja nie została poprawnie zainicjowana (0xc0000005). Kliknij przycisk OK, aby zamknąć aplikację.

Ten błąd może wystąpić z powodu kilku czynników, w tym uszkodzonej instalacji oprogramowania lub uszkodzonych plików systemowych wspierających wykonanie oprogramowania, a nawet infekcji złośliwym oprogramowaniem. W tym artykule będziemy rozwiązywać ten problem.

Błąd aplikacji Google Chrome 0xc0000005

Aplikacja nie została poprawnie zainicjowana 0xc0000005

Metody, które okazały się działać przez większość czasu, aby naprawić błąd aplikacji 0xc0000005 nie zostały poprawnie zainicjowane:

  1. Uruchom SFC i DSIM
  2. Zainstaluj ponownie oprogramowanie.
  3. Uruchom skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.
  4. Napraw-zainstaluj system Windows 10.

1] Uruchom Kontroler plików systemowych

Uruchom CMD jako Administrator, a następnie uruchom polecenie Kontroler plików systemowych.

sfc / scannow

Uruchom ponownie system po zakończeniu skanowania. Możesz także skorzystać z naszego darmowego oprogramowania FixWin, aby uruchomić narzędzie Kontroler plików systemowych jednym kliknięciem.

Powinieneś także uruchomić narzędzie DISM, jeśli SFC nie rozwiąże problemu.

2] Zainstaluj ponownie oprogramowanie

Możesz spróbować odinstalować, a następnie ponownie zainstalować oprogramowanie, które powoduje błąd wymieniony powyżej. Warto jednak zauważyć, że może to spowodować utratę wszystkich danych aplikacji dla tego konkretnego oprogramowania.

3] Uruchom skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Czasami złośliwe oprogramowanie może uszkodzić plik pomocniczy i spowodować błąd aplikacji. Dlatego zaleca się wykonanie głębokiego, pełnego skanowania na komputerze za pomocą programu antywirusowego.

W wielu przypadkach szkodliwe oprogramowanie powodowało ten problem. Gdy tylko zostało to naprawione, oprogramowanie zaczęło działać regularnie.

4] Napraw instalację systemu Windows 10

Jeśli pozostałe trzy metody nie zadziałały, jedynym rozwiązaniem jest naprawa i instalacja systemu Windows 10. Wykryje i naprawi wszelkie uszkodzenia w instalacji systemu Windows 10 i upewni się, że pliki systemowe są w stanie, w jakim są miało być.

Oto niektóre działające poprawki, które powinny pomóc w rozwiązywaniu problemów z błędem aplikacji — Aplikacja nie została poprawnie zainicjowana 0xc0000005.

Inne podobne błędy:

  • Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie (0xc0000142)
  • Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie (0xc00007b)
  • Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie (0xc0000022)
  • Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie (0xc0000018).
Link do głównej publikacji