Włącz uwierzytelnianie dwuetapowe w Mozilla Firefox dla Windows 10

Silne bezpieczeństwo w Internecie jest niezbędne podczas przeglądania Internetu, ponieważ system komputerowy jest bardzo podatny na ataki bezpieczeństwa. Twoja przeglądarka jest najbardziej narażonym elementem, w którym przechowujesz poufne dane, takie jak hasła. Hakerzy i nieupoważnieni użytkownicy mogą stale logować się na konto, aby uzyskać dostęp do prywatnych danych i kraść poufne informacje, takie jak dane bankowe itp. Konieczne jest zbudowanie silnej, bezpiecznej przeglądarki w celu ochrony przed zagrożeniami internetowymi, takimi jak hakerzy , złośliwe oprogramowanie, wirusy i inne.

W dzisiejszych czasach ochrona danych za pomocą samego hasła nie jest wystarczająca i ktoś może chcieć z nich skorzystać Uwierzytelnianie dwuetapowe zbudować silny system bezpieczeństwa danych. Zasadniczo uwierzytelnianie dwuetapowe wymaga od użytkowników użycia konwencjonalnego hasła lub metody logowania w celu potwierdzenia tożsamości wraz z drugą metodą uwierzytelnienia dla dodatkowego bezpieczeństwa. Uwierzytelnianie dwuetapowe jest podzbiorem uwierzytelniania wieloskładnikowego, w którym bezpieczeństwo jest zapewnione przez potwierdzenie tożsamości użytkowników przy użyciu więcej niż jednego współczynnika uwierzytelnienia. Jest to najbezpieczniejszy sposób uniemożliwienia nieautoryzowanym użytkownikom uzyskania dostępu do prywatnych danych, a tym samym ustanowienia silnej prywatności danych online.

Mozilla wprowadziła dwuetapowe uwierzytelnianie dla Firefox posiadacze kont. Konfigurowanie uwierzytelniania dwuetapowego dla kont Firefox jest łatwą procedurą, która wykorzystuje dobrze znany algorytm o nazwie TOTP (jednorazowe hasło oparte na czasie). Można użyć aplikacji uwierzytelniających, takich jak Google Authenticator, Duo, Authy i innych popularnych aplikacji do generowania kodów TOTP na smartfonie, skanując kod QR wygenerowany na stronie przeglądarki Firefox. W tym artykule szczegółowo wyjaśniamy, jak skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Mozilla Firefox dla systemu Windows.

Włącz uwierzytelnianie dwuetapowe w przeglądarce Firefox dla systemu Windows 10

Zmień opcje przeglądarki Firefox

otwarty Przeglądarka Firefox i przejdź do Opcje Iść do Konto Firefox i kliknij Zarządzać kontem.

Kliknij Włączyć przycisk dla Uwierzytelnianie dwuetapowe.

Jeśli nie widzisz sekcji dotyczącej uwierzytelniania dwuetapowego, wpisz „Two Step Authentication = true” w pasku adresu przeglądarki i odśwież stronę.

Pobierz aplikacje uwierzytelniające

Wybierz aplikację uwierzytelniającą, której chcesz używać w przeglądarce Firefox. Aplikacja uwierzytelniająca służy do generowania kodu TOTP (Time-based One-Time Password). Można pobrać aplikację uwierzytelniającą, taką jak Google Authenticator, Duo Mobile, Authy 2-Factor Authentication i inne dobrze znane aplikacje, które najlepiej pasują do Twojego smartfona.

Aplikacje do uwierzytelniania można zainstalować zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS. Jeśli używasz urządzenia z Androidem, pobierz aplikację Google Authenticator tutaj. Użytkownicy systemu Android mogą pobrać aplikację Duo Mobile tutaj i tutaj uwierzytelnianie 2-czynnikowe. Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS, pobierz aplikację Google Authenticator tutaj. Użytkownicy iOS mogą pobrać aplikację Duo Mobile tutaj i aplikację Authy 2-Factor Authentication tutaj.

Zeskanuj kod QR i wygeneruj kod OTP

Otwórz pobraną aplikację uwierzytelniającą na smartfonie.

Aby wygenerować kod bezpieczeństwa, zrób zdjęcie Kod QR ze smartfona, aby zeskanować kod QR widoczny na stronie kont Firefox.

Uwierzytelnianie dwuetapowe w przeglądarce Mozilla Firefox dla systemu Windows 10

Wejdz do kod bezpieczeństwa w Uwierzytelnianie dwuetapowe swojego konta Firefox.

W przypadku problemów ze skanowaniem kodu QR można ręcznie ustawić kod bezpieczeństwa. Wystarczy, że klikniesz opcję „Nie można zeskanować kodu”, aby ręcznie ustawić kod bezpieczeństwa.

Po włączeniu dwustopniowego uwierzytelniania w przeglądarce użytkownicy muszą wygenerować kod bezpieczeństwa TOTP za pomocą aplikacji uwierzytelniającej ze swojego smartfona przy każdym logowaniu, a także wprowadzić konwencjonalne hasło w celu potwierdzenia tożsamości.

Ponadto zaleca się pobranie i przechowywanie kodu odzyskiwania w bezpiecznej lokalizacji na wypadek zgubienia telefonu.

Link do głównej publikacji