Wybierz Aplikacje, aby wyświetlić Szybki status — ekran blokady systemu Windows 10

Po uruchomieniu komputera z systemem Windows 10 na ekranie blokady będą wyświetlane powiadomienia z niektórych aplikacji. Mogą to być szczegółowe lub krótkie aktualizacje statusu. Możesz wybrać, które aplikacje mają wyświetlać szybki status, szczegółowy status i powiadomienia na ekranie blokady systemu Windows 10.

Wybierz Aplikacje, aby wyświetlić Szybkie Szczegółowy status na ekranie blokady

Otwórz Ustawienia> Personalizacja> Ekran blokady, aby otworzyć następujące okno.

Wybierz Aplikacje, aby wyświetlić Szybki stan

Tutaj kliknij ikonę w obszarze Wybierz aplikację, aby wyświetlić szczegółowy stan i wybierz jedną z opcji.

Następnie w obszarze Wybierz aplikacje, aby wyświetlić szybki stan, kliknij ikony e +, aby wyświetlić różne opcje aplikacji. Kliknij jeden z nich, jeden po drugim. Możesz skonfigurować do 7 aplikacji, aby wyświetlały szybki status.

Po wykonaniu tej czynności możesz zamknąć okno Ustawienia systemu. Przy następnym uruchomieniu systemu Windows 10 zobaczysz ikony aplikacji w prawym dolnym rogu ekranu blokady.

Windows-10-blokada ekranu

W ten sposób możesz wyświetlać, powiadomienia, przypomnienia, alarmy i więcej na ekranie blokady. To tylko jedna z wielu porad i wskazówek dotyczących systemu Windows 10, które omówiliśmy.

Jeśli chodzi o ekrany blokady, istnieją sposoby, aby zmienić ekran blokady systemu Windows 10, jeśli nie podoba Ci się domyślny.

Podoba ci się ta wskazówka? Więcej o nas Wskazówki i porady dotyczące systemu Windows 10 Poczta.

Zobacz także: Wybierz Szybkie akcje do wyświetlenia w obszarze powiadomień systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji