Ukryj widok wyszukiwania i zadania na pasku zadań systemu Windows 10s

Windows 10 dodał kilka głównych funkcji, takich jak Cortana i wirtualne komputery stacjonarne. Ale niektórzy użytkownicy nie chcą korzystać z tych funkcji i wolą je usunąć z paska zadań. Jeśli chcesz ukryć przycisk wyszukiwania i widoku zadań na pasku zadań, możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć.

Cortana i wirtualne pulpity to przydatne funkcje, ale jeśli nie planujesz ich używać lub zajmują zbyt dużo miejsca na pasku zadań, możesz je z łatwością ukryć.

Ukryj widok wyszukiwania / zadania na pasku zadań

Cortana ma własny pasek wyszukiwania, który może zająć trochę miejsca na pasku zadań, ale można go ukryć, wykonując następujące instrukcje:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pasku zadań.
  2. Z menu przejdź do Cortany.ukryj pole wyszukiwania
  3. Dostępne są trzy opcje: Ukryty, Pokaż ikonę Cortany i Pokaż pole wyszukiwania. Wybierz ten, który chcesz, w naszym przypadku jest to ukryta opcja.
  4. Spowoduje to całkowite ukrycie paska wyszukiwania Cortany na pasku zadań, ale możesz włączyć go w ten sam sposób.

Jeśli chodzi o przycisk Widok zadania, proces jest jeszcze szybszy i aby go wyłączyć, wystarczy wykonać następujące czynności:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pasku zadań.
  2. W menu kliknij przycisk Pokaż widok zadań, aby odznaczyć. Spowoduje to całkowite usunięcie przycisku Widok zadań z paska zadań. Jeśli chcesz go odzyskać, po prostu powtórz proces.ukryj widok zadania

Jeśli nie korzystasz z wirtualnych pulpitów lub Cortany, nie ma powodu, aby mieć je na pasku zadań. Jak widać, ukrywanie przycisku wyszukiwania i widoku zadań jest dość proste. Nie ma żadnych drobnych poprawek rejestru i możesz szybko zakończyć zadanie w ciągu jednej minuty.

Ponadto usunięcie tych elementów zapewni również więcej miejsca na ważne aplikacje na pasku zadań.

ukryj pole wyszukiwania i widok zadań

Oczywiście, po prostu usuwając pole wyszukiwania, nie wyłączysz również Cortany. Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć asystenta Microsoftu, możesz postępować zgodnie z instrukcjami wymienionymi w tym przewodniku.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, po prostu sięgnij po komentarze poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji