Poprawka: przypadkowo opróżniono kosz w systemie Windows 10, 8, 7

Chociaż opróżnianie Kosza może wydawać się nieodwracalne, możliwe jest przywracanie usuniętych plików za pomocą programu do odzyskiwania plików. Gdy Kosz usunie plik, plik pozostanie „ukryty” na dysku twardym komputera, dopóki nie pojawią się nowe dane. Z tego powodu nadal możesz odzyskać utracone pliki, ale musisz uważać, aby ich nie zastąpić.

Aby uniknąć zastępowania utraconych plików, zalecamy jak najmniejsze używanie komputera podczas procesu odzyskiwania. W szczególności należy unikać robienia czegokolwiek, co mogłoby zapisywać nowe dane na dysku twardym, np. Zapisywanie plików, instalowanie nowego oprogramowania itd. — z wyjątkiem oczywiście wykonania poniższych kroków.

UWAGA: Przywracanie systemu Windows nie przywraca usuniętych plików. Chociaż Przywracanie systemu jest zwykle skuteczne w przypadku większości form odzyskiwania, przywraca tylko ustawienia i konfiguracje komputera, a nie pliki. W rzeczywistości uruchomienie Przywracania systemu zastępuje miejsce na dysku twardym, potencjalnie usuwając pliki na zawsze!

Jak odzyskać utracone pliki Kosza w systemie Windows 10

Wybór i instalacja programu do odzyskiwania plików

Ponieważ system Windows 10 nie zawiera programu do odzyskiwania plików, musisz go pobrać od innej firmy. Na szczęście istnieje wiele doskonałych opcji dostępnych online, z których wiele jest bezpłatnych. W tym samouczku będziemy używać Recuva, ale procedura będzie taka sama dla prawie każdego innego programu do odzyskiwania plików.

  • Pobierz teraz Recuva z oficjalnej strony

Podczas instalowania programu do odzyskiwania plików może być konieczne wybranie opcji „przenośny” i „instalowalny”. Wybranie opcji „przenośny” spowoduje zainstalowanie i uruchomienie programu w jednym folderze, natomiast opcja „instalowalna” spowoduje zainstalowanie programu w wielu pliki na całym komputerze.

Ponieważ nie chcemy tworzyć zbyt wielu nowych plików, zwykle najlepiej jest wybrać opcję „przenośną”. Wybranie tej opcji pozwoli również pobrać oprogramowanie na zewnętrzne urządzenie pamięci masowej, zmniejszając ryzyko zastąpienia cennych danych.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji