Jak korzystać z Facebooka, aby stać się Influencerem w mediach społecznościowych

Czy pasjonujesz się konkretnym hobby lub polem? Czy lubisz dzielić się pomysłami na majsterkowanie z ludźmi w pobliżu? Jeśli potrafisz tworzyć ekscytujące treści, które mogą łączyć się z ludźmi, ty też możesz być sławny w Internecie. Można dotrzeć do milionów ludzi, którzy mają wspólne zainteresowania i kochają kreatywność. Tak, ty też możesz być Influencerem mediów społecznościowych.

Media społecznościowe to świetny sposób na uzyskanie widoczności i zasłynięcie. Internet otworzył drzwi możliwości osobom, które chcą odkryć swoje zainteresowanie i waleczność w dowolnej dziedzinie. Jednym z najważniejszych aspektów mediów społecznościowych jest to, że wykracza poza cenzurę, a jego zasięg jest szeroki i wielowymiarowy. W ostatnim czasie osoby wpływające na media społecznościowe zyskały duże uznanie, a dziś ludzie zarabiają na pełnym wymiarze czasu dzięki obecności i osobowości online.

Kto jest osobą wpływającą na media społecznościowe?

Większość z nas jest już na jakichkolwiek portalach społecznościowych. Facebook jest tym jedynym. Social Media Influencer to osoba posiadająca wysoką wiarygodność i wpływ w danej dziedzinie lub branży. Osiągnęli dobrą obserwację na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter, Reddit i tak dalej; gdzie dzielą się swoimi pomysłami, poglądami i opiniami w formie postów. Zwolennicy wpływowych osób ufają poparciu dokonanym przez nich. Jest to najnowsza forma brandingu i reklamy wykonywana przez osoby znane w lokalnych lub określonych kręgach. Duże marki i lokalne firmy polegają na wpływowych podmiotach, ponieważ mają realistyczną i ukierunkowaną grupę docelową.

facebook Social Media Influencer

Korzystanie z konta Facebook, aby odnieść sukces jako osoba wpływająca na media społecznościowe

Oto kilka wskazówek na temat korzystania z Facebooka, aby stać się czynnikiem wpływającym na media społecznościowe i odnieść sukces.

 1. Zbuduj swój profil
 2. Znajdź swoją niszę
 3. Utrzymuj posty realistyczne
 4. Zrozum swoich odbiorców
 5. Skorzystaj z najnowszych i wirusowych technik
 6. Nawiąż osobiste połączenia
 7. Keep It Alive
 8. Ciesz się tym, co robisz
 9. Użyj Analytics, aby poznać swój zasięg
 10. Wykorzystaj Płatny czas i jeszcze raz, aby zaakcentować swoje obserwacje
 11. Uważaj na fałszywe płatne usługi
 12. Poznaj swoje mocne strony i miej cierpliwość.

Przyjrzyjmy się szczegółowo każdej z tych wskazówek.

1] Zbuduj swój profil

Profil osoby wpływającej na media społecznościowe to znacznie więcej niż tylko dane osobowe i niektóre zdjęcia. Aby utworzyć profil aktywny i „warty obserwowania”, musisz uważnie dodać funkcje pokrywające się z niszą lub polem, na które chcesz kierować reklamy. Dobrym pomysłem jest publikowanie zdjęć i dodawanie szczegółów dotyczących niszy i obszaru specjalizacji. Podobno chcesz mieć wpływ na piękno, a Twój profil powinien zawierać zdjęcia i treści, które koncentrują się na produktach kosmetycznych i wskazówkach. Wybór odpowiednich słów kluczowych i hashtagów w opisie profilu to doskonały sposób na przyciągnięcie pokrewnych obserwujących. Pamiętaj, że sukces wpływającego na media społecznościowe zależy nie tylko od liczby obserwujących, ale także od zaangażowania.

 • Twój profil powinien wyglądać realnie i mieć wpływ. Jeśli chcesz utworzyć profil blogera podróżniczego, zdjęcia i opis profilu powinny wyglądać odpowiednio.
 • Używaj poprawnych hashtagów.
 • Wejdź na Facebook Live w ciekawych miejscach i wydarzeniach
 • Podziel się recenzjami najnowszych produktów
 • Spraw, by twój głos został usłyszany
 • Twórz ankiety na Facebooku
 • Rób interaktywne sesje z Facebook Live
 • Organizuj imprezy obserwacyjne
 • Dołącz do grup o podobnych zainteresowaniach
 • Utwórz grupy zaangażowania
 • Dziel się ciekawymi i wirusowymi historiami z wiadomościami

2] Znajdź swoją niszę

Znalezienie określonego pola lub tematu, w którym chcesz zbudować swoje obserwacje, jest niezbędne. Możesz mówić jednocześnie o kilku tematach lub obszarach; jednak musi być w nich połączenie. Moda, uroda i makijaż idą w parze. Jednak ktoś mówiący o makijażu i sztucznej inteligencji jest trochę odmienny.

Najskuteczniejsze osoby wpływające na podróże sprawiają, że jest to proste i ekscytujące w mediach społecznościowych. Publikują zdjęcia i dzienniki podróży na temat odwiedzanych miejsc oraz udzielają wskazówek dla osób podróżujących tanio i intratnie.

To jest twoja mantra sukcesu. Musisz dbać o zaangażowanie i informowanie obserwujących. Więcej przekazywanych informacji, tym bardziej cię lubią.

3] Zachowaj realistyczne posty

Życie w mediach społecznościowych nie jest prawdziwe, a wiele osób publikuje rzeczy, których nie robią. Jednak widzowie są inteligentni. W końcu obserwujący zidentyfikują fałszywe posty i ostatecznie przestaną się angażować. Najlepszym sposobem jest dzielenie się dobrymi pomysłami oraz informowanie odbiorców i zapewnianie im rozrywki. Są wpływowi podróżnicy, którzy czasami zamieszczają zdjęcia w miejscach, w których nigdy nie byli. To może ich zwolenników, ale nie lojalnych.

Szczerość jest niezwykle pomocna dla odbiorców, gdy wpływasz na media społecznościowe.

4] Zrozum swoich odbiorców

Publikowanie informacji i zdjęć powinno zależeć od rodzaju odbiorców i ich potrzeb. Wpływowi podróżnicy często podróżują do miejsc docelowych. Wpływający na piękno wypróbowują produkty i dzielą się swoimi doświadczeniami z pierwszej ręki. Wpływowi na fitness dzielą się wskazówkami i filmami z ćwiczeń. To dlatego, że ich odbiorcy śledzą ich w celu uzyskania informacji w odpowiednim polu.

5] Skorzystaj z najnowszych i wirusowych technik

Czasami najgorętsze trendy sprzedaży w mediach społecznościowych to te, które najbardziej narażają potencjalnych wpływowych. Wyobraź sobie, że istnieje reżim wirusowy dotyczący reżimu fitness. Jako potencjalny wpływ na kondycję powinieneś spróbować tego wyzwania i udostępnić swój film, publikować posty na powiązanych stronach i używać hashtagów.

Następnie możesz wezwać inne osoby w sieci, aby zrobiły to samo. Dzięki tej metodzie angażujesz się w powiązane osoby i zyskujesz kontakt.

6] Nawiąż osobiste połączenia

Jak byś się czuł, komentując posta sławnego lub ambasadora marki, który odpowiada bezpośrednio na Twój komentarz? Zadajesz pytanie blogerom fitnessowym, a oni udzielają ci osobistej odpowiedzi lub porady. Doceniłbyś to, prawda? Podobnie, jeśli chcesz stworzyć doskonały wizerunek osoby wpływającej na media społecznościowe, powinieneś zaangażować odbiorców. Spróbuj wysłać im spersonalizowane wskazówki i nie zapomnij podziękować im, gdy przekażą Ci komplementy.

7] Keep It Alive

Niewiele postów nie czyni z ciebie doskonałego wpływu na media społecznościowe. Musisz mieć wspaniałe wyczucie czasu i robić prawidłowe posty dokładnie w tym samym miejscu. Aby uzyskać odpowiedni wpływ, powinieneś regularnie publikować posty. Posty powinny być zarówno zachęcające, jak i rozrywkowe. Ponadto właściwym pomysłem jest udostępnianie ciekawych rzeczy z profili innych osób. Uwaga: za każdym razem, gdy udostępniasz czyjś materiał, nigdy nie zaniedbuj go.

Możesz także wypróbować transmisję na żywo w kilku przypadkach. To daje Twoim wyznawcom zaangażowanie w życie w czasie rzeczywistym.

8] Ciesz się tym, co robisz

Kiedy lubisz swoje życie w mediach społecznościowych, Twoi obserwatorzy też. Utrzymywanie żywotności i treści informacyjnych na osi czasu to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi właściwych ludzi w Internecie.

9] Użyj Analytics, aby poznać swój zasięg

Obecnie dostępnych jest kilka narzędzi, które dają doskonały wgląd w to, jak radziły sobie Twoje promocje i posty w mediach społecznościowych. Możesz ich użyć, aby zobaczyć raporty o tym, jak wiele osób oglądało Twoje posty i jak dobrze jest na topie. W mediach społecznościowych chodzi o zasięg. Skorzystaj z tych narzędzi i technologii, aby zrozumieć poprawki, których możesz potrzebować w swoich postach.

10] Użyj usługi płatnego czasu i ponownie, aby podkreślić następujące:

Możesz korzystać z płatnych usług lub usług sponsorowanych treści z Facebooka i Instagrama itp., Aby stworzyć bardziej znaczącą grupę odbiorców dla swoich postów i profilu. Jest to szczególnie przydatne dla wpływowych osób próbujących budować swoją markę i biznes.

11] Uwaga na fałszywe płatne usługi

Jako wpływowy kupujący fałszywych obserwujących jest najgorszą praktyką. Usługi te zazwyczaj sprzedają boty i złośliwe konta jako obserwujących, które nie są ani aktywne, ani nie mają żadnego zastosowania. Jako wpływowy powinieneś celować w pozyskiwanie obserwujących i ekspozycję za pomocą technik marketingu cyfrowego i organicznych.

12] Poznaj swoje mocne strony i miej cierpliwość

Cierpliwość jest kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie. Wpływowi na media społecznościowe mogą zyskać natychmiastową sławę, a czasem może zająć trochę czasu, aby zbudować swój profil i stworzyć udane kampanie. Musisz być cierpliwy i wytrwały. Im bardziej ekologicznie powiększysz grono odbiorców, tym bardziej krytyczne i długoterminowe. Jeśli więc masz talent lub pasję, spróbuj to zrobić na Facebooku. Media społecznościowe mogą dać Ci duży zasięg i możesz cieszyć się gwiazdą, która jest całkowicie Twoja.

 1. Jak zostać Influencerem na Twitterze
 2. Jak zostać influencerem YouTube
 3. Jak zostać Influencerem na Instagramie.
Link do głównej publikacji