Niektóre pliki aktualizacji nie są poprawnie podpisane, kod błędu 0x800b0109

Za każdym razem, gdy aktualizacja jest pobierana z serwerów Microsoft, sprawdzane są pod kątem ważności. Podobnie jak przeglądarki sprawdzają poprawność certyfikatu. Jeśli pojawi się komunikat o błędzie z informacją Niektóre pliki aktualizacji nie są poprawnie podpisane, kod błędu 0x800b0109, oznacza to, że usługa Windows nie może zweryfikować. W tym poście podzielimy się wskazówkami, które pomogą Ci naprawić ten błąd.

Niektóre pliki aktualizacji nie są't signed correctly, Error code 0x800b0109

Niektóre pliki aktualizacji nie są poprawnie podpisane, kod błędu 0x800b0109

1] Uruchom ponownie i kliknij Ponów

Zapisz swoją pracę i uruchom ponownie komputer. Następnie ponownie naciśnij przycisk Sprawdź, czy jest dostępny przycisk aktualizacji. Jest to popularne rozwiązanie, które sprawdziło się u wielu osób.

2] Spróbuj po pewnym czasie

Może to być problem po stronie serwera Microsoft, więc jeśli zobaczysz ten błąd, sugeruję poczekać około godziny, a następnie ponownie sprawdzić dostępność aktualizacji. To powinno rozwiązać problem.

3] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom to wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update, aby naprawić najczęstsze problemy z aktualizacją w systemie Windows 10.

4] Usuń zawartość folderu tymczasowego

Możesz usunąć wszystkie pobrane, nieudane i oczekujące aktualizacje systemu Windows 10 za pomocą polecenia „Uruchom”.

Otwórz okno dialogowe „Uruchom”, naciskając kombinację Win + R, aw oknie dialogowym, które zostanie otwarte, wpisz% temp% i naciśnij Enter. W folderze, który zostanie otwarty, zanim wybierzesz wszystkie pliki i foldery w folderze Temp, a następnie je usuniesz.

% temp% jest jedną z wielu zmiennych środowiskowych w systemie Windows, które mogą otwierać folder oznaczony przez Windows jako folder tymczasowy, zwykle znajdujący się w C: \ Users \ [nazwa użytkownika] \ AppData \ Local \ Temp.

5] Wyczyść dystrybucję oprogramowania i folder catroot2

Folder dystrybucji oprogramowania

Gdy system Windows pobiera aktualizacje, są one przechowywane w dedykowanym folderze o nazwie as Dystrybucja oprogramowania. Pliki do pobrania tutaj są automatycznie usuwane po zakończeniu instalacji. Możesz więc chcieć usunąć wszystkie pliki w folderze SoftwareDistribution po wstrzymaniu usługi Windows Update. Resetowanie folderu catroot2 jest znane z rozwiązania kilku problemów z Windows Update.

6] Uruchom ponownie w stanie czystego rozruchu i spróbuj zainstalować aktualizację

Ten tryb służy do diagnozowania i rozwiązywania zaawansowanych problemów systemu Windows. Uruchom go ponownie Wyczyść stan rozruchu, a następnie spróbuj uruchomić usługę Windows Update i sprawdź, czy to rozwiąże problem. Musisz użyć tutaj msconfig, więc upewnij się, że masz uprawnienia administratora, aby go wykonać.

Poinformuj nas, która z tych poprawek działała dla Ciebie.

Link do głównej publikacji