Ubuntu 12.10: co nowego i jak to przetestować

Jeśli interesujesz się światem Linuksa, prawdopodobnie już zauważyłeś, że Ubuntu 12.10 zostało wydane. Nowa wersja popularnej dystrybucji Linuksa zawiera zestaw nowych i ulepszonych funkcji, o których przynajmniej kontrowersyjnie dyskutowała społeczność. Integracja wyników Amazon w wyszukiwaniu jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną funkcją tego wydania. Ta funkcja wyciąga oferty z Amazon, gdy wyszukiwarka jest używana, a Ubuntu zarabia pieniądze, gdy użytkownicy klikają te wyniki i zaczynają kupować w Amazon. Tę funkcję można wyłączyć w ustawieniach prywatności.

Inne funkcje, o których warto wspomnieć, to możliwość przypięcia aplikacji internetowych, takich jak Facebook lub Gmail, do programu uruchamiającego na pulpicie Ubuntu, aby można je było uruchomić jednym kliknięciem.

Dash obsługuje teraz wyszukiwania online, a także wyszukiwania lokalne, co jest powiązane ze wspomnianą wyżej integracją z Amazon. Interesująca pod tym względem jest możliwość połączenia kont online z funkcją Konta online systemu, dzięki czemu można przeszukiwać Dysk Google, Flickr i inne usługi bezpośrednio z poziomu Dash.

ubuntu amazon

10 najlepszych funkcji według facetów z OMGUbuntu to:

  1. Poprawki motywu
  2. Soczewki na zakupy
  3. Aktualizacje Ubuntu One
  4. Zarządzanie oknami
  5. Logowanie do pulpitu zdalnego
  6. Wbudowane szyfrowanie
  7. Konta online
  8. Podgląd instalacji aplikacji
  9. Zapowiedzi Jedności
  10. internetowe aplikacje

Ubuntu 12.10 dodaje kilka ulepszeń do dystrybucji Linuksa, które przenoszą ją bardziej w kierunku połączonego świata online. Jeśli chcesz wypróbować nowe Ubuntu 12.10, ale tak naprawdę nie wiesz jak, być może dlatego, że jest to twój pierwszy raz, pozwól, że przeprowadzę cię przez proces konfiguracji Ubuntu na twoim komputerze.

Sugeruję, aby pobrać obraz ISO Ubuntu 12.10 z oficjalnej strony i nagrać go na DVD. Następnie uruchom komputer z dysku DVD i upewnij się, że wybierasz system na żywo, a nie instalator. Główną zaletą systemu Live jest to, że nie zmodyfikuje on w żaden sposób twojej bieżącej konfiguracji, zasadniczo ładuje Ubuntu tymczasowo dla sesji. Po wyjściu z systemu operacyjnego nie ma w nim śladu. Możesz też zajrzeć do przewodnika instalacji, który wyjaśnia, w jaki sposób możesz zamiast tego użyć napędu flash USB i jak zainstalować dystrybucję, jeśli chcesz wypróbować ją przez dłuższy czas.

Czy jesteś użytkownikiem Ubuntu? Co sądzisz o nowej wersji?

Link do głównej publikacji