Jak wiarygodna jest wyszukiwarka filtrująca wyniki?

Dzisiaj zaczęły pojawiać się raporty, że Google ukarało jedną z najpopularniejszych stron indeksujących torrenty na świecie — Kickass Torrents.

Karane w tym przypadku oznacza, że ​​witryny nigdzie nie można znaleźć, jeśli szukasz jej nazwy lub pochodnych podczas korzystania z Google lub wyszukiwarki, która używa Google jako źródła.

Oficjalna domena usługi kat.cr nie znajduje się na pierwszych pięciu stronach w Google, jeśli szukasz nazwy witryny.

Jeszcze gorszy jest fakt, że działanie Google zepchnęło złośliwą witrynę oszusta na górę, która udostępnia użytkownikom złośliwe oprogramowanie.

kickass torrenty

Inne wyszukiwarki, na przykład Bing i DuckDuckGo, podają oficjalną stronę na górze. Nie jest jasne, dlaczego witryna jest blokowana w wynikach wyszukiwania Google, ale istnieje wiele możliwych wyjaśnień, takich jak „wyświetlanie złośliwego oprogramowania z domeny”, powiadomienie o usunięciu DMCA lub ręczne nałożenie kary.

Oczywiste jest jednak, że Google szkodzi swoim klientom. Firma nie tylko nie wyświetla poprawnego i oczekiwanego wyniku na górze, ale zastąpiła ją witryną, która podaje złośliwe oprogramowanie użytkownikom, którzy korzystali z Google do znalezienia witryny.

Istnieje podstawowa kwestia, która jest jeszcze bardziej problematyczna niż banowanie witryny w wynikach wyszukiwania firmy, a jest to kwestia przejrzystości.

kickass duckduckgo

Czy masz pewność, że Google nie odfiltrowuje wyników podczas korzystania z wyszukiwarki? Możesz to czasem zauważyć, na przykład, gdy bezpośrednio wyszukujesz witrynę, która się nie pojawia, ale co z wyszukiwaniem, które nie ma wyraźnego wyniku na górze?

Jak możesz być pewien, że firma nie odfiltrowuje witryn, których nie chce widzieć z jakiegokolwiek powodu? Jak możesz być pewien, że otrzymujesz najlepsze wyniki, a nie stronniczą listę opartą na ręcznych interwencjach i poprawkach?

Wydaje się, że nie możesz być pewien, ponieważ nie ma sposobu na stwierdzenie, czy wynik jest prawdziwy, czy zmieniony.

Inne wyszukiwarki niekoniecznie są lepsze, jeśli chodzi o filtrowanie wyników, ale przynajmniej jeśli chodzi o Kickass Torrents, to Bing i DuckDuckGo pokazują właściwy wynik na górze.

Link do głównej publikacji