Jak uzyskać dostęp do treści z ograniczeniami wiekowymi w YouTube

YouTube może nakładać ograniczenia wiekowe na treści, na przykład, jeśli zawierają one przemoc lub niepokojące obrazy, nagość, wulgarny język lub przedstawiają szkodliwe działania.

Ta flaga ograniczenia wiekowego jest umieszczana przez zespół recenzentów YouTube. Flaga zapobiega, aby użytkownicy niezalogowani mogli oglądać wideo, zalogowani użytkownicy, którzy nie ukończyli 18 lat, mogli go oglądać, a użytkownicy w trybie ograniczonym mogli go oglądać.

Użytkownicy, którzy nie są zalogowani (na koncie Google lub YouTube), otrzymują następujący komunikat, gdy próbują obejrzeć film z flagą ograniczenia wiekowego.

Treści z ograniczeniami wiekowymi

YouTube wideo zaloguj się, aby potwierdzić swój wiek

Czyta:

Zaloguj się, aby potwierdzić swój wiek Ten film może być nieodpowiedni dla niektórych użytkowników

Wiadomość, którą otrzymują użytkownicy, gdy są zalogowani na konto, ale nie ukończyli 18 lat, jest nieco inna.

Przepraszamy, ta zawartość zawiera ograniczenia wiekowe

Ta wiadomość mówi „przepraszam, ta treść jest ograniczona wiekowo”.

Możesz rozwiązać pierwszą wiadomość, logując się pod warunkiem, że masz ukończone 18 lat, ale nie możesz oglądać tych filmów na YouTube, jeśli jesteś młodszy.

Częstym problemem dla użytkowników, którzy są wystarczająco starsi, jest to, że nie ustawili jeszcze urodzin. Jeśli data urodzin nie jest powiązana z kontem Google ani YouTube, YouTube wyświetli komunikat z ograniczeniami wiekowymi.

Oto jak to naprawić:

  1. Załaduj https://myaccount.google.com/birthday w wybranej przeglądarce. Pamiętaj, że musisz się zalogować na swoje konto Google, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  2. Kliknij przycisk edycji na stronie, aby dodać lub edytować datę urodzin.
  3. Ustaw datę urodzin na następnej stronie i zapisz ją.

Po ustawieniu daty urodzin możesz oglądać filmy z ograniczeniami wiekowymi na YouTube (pod warunkiem, że masz ukończone 18 lat).

Tryb ograniczonego dostępu

Tryb ograniczony YouTube

Tryb ograniczonego dostępu to opcjonalne ustawienie w YouTube, które blokuje wyświetlanie niektórych treści w witrynie. Może to ustawić administrator systemu lub w systemach komputerowych rodziny, aby chronić nieletnich przed oglądaniem filmów na YouTube, które mogą nie być dla nich odpowiednie.

YouTube używa sygnałów, automatycznych, takich jak tytuły lub opisy filmów, oraz ręcznych, aby dodać flagę trybu ograniczonego do filmów. Tryb ograniczony blokuje ponadto komentarze na YouTube.

Oto jak przełączyć Tryb Ograniczony na YouTube:

  1. Otwórz stronę YouTube.
  2. Kliknij ikonę swojego konta. Jeśli nie jesteś zalogowany, zaloguj się na swoje konto.
  3. Tryb ograniczonego dostępu znajduje się na dole menu, które otwiera się po kliknięciu ikony konta w YouTube. Możesz przeczytać status bezpośrednio tam.
  4. Kliknij Tryb ograniczonego dostępu.
  5. Przełącz tryb ograniczonego dostępu, aby odczyt był wyłączony (lub włączony, jeśli chcesz go włączyć).

YouTube umożliwia wyłączenie trybu ograniczonego

Podsumowanie
Jak uzyskać dostęp do treści z ograniczeniami wiekowymi w YouTube
Nazwa artykułu
Jak uzyskać dostęp do treści z ograniczeniami wiekowymi w YouTube
Opis
Przewodnik poprowadzi Cię przez proces uzyskiwania dostępu do filmów z ograniczeniami wiekowymi w YouTube oraz jak wyłączyć tryb ograniczonego dostępu w YouTube.

Link do głównej publikacji