Pokaż tagi Facebook automatycznie dodaje do zdjęć

Za każdym razem, gdy prześlesz zdjęcie do Facebooka lub jednej z innych usług firmy — ponad 2 miliardy dziennie — do tych zdjęć dodawane są tagi.

Jednym z powodów jest to, że tagi pomagają użytkownikom niedowidzącym zrozumieć zdjęcia opublikowane na Facebooku. To z kolei pokazuje, jak daleko zaszedł algorytm rozpoznawania obrazu na Facebooku.

Facebook może ostatecznie użyć tagowania, aby ulepszyć istniejące usługi, pomyśleć o wyszukiwaniu lub upewnić się, że obrazy nie naruszają zasad, lub użyć go do zasilania całkowicie nowych usług.

Jest to również przypomnienie dla każdego, że informacje można wyodrębnić z obrazów, które nie są częścią metadanych obrazu.

Algorytm analizujący obrazy na Facebooku dodaje obecnie do obrazów raczej podstawowe tagi, takie jak niebo, drzewo lub obraz zewnętrzny.

Jeśli interesuje Cię sposób, w jaki Facebook taguje obecnie zdjęcia przesłane przez użytkowników do serwisu, musisz zainstalować dodatek do przeglądarki, który na razie to ujawnia.

Pokaż tagi Facebook automatycznie dodaje do zdjęć

Tagi zdjęć na Facebooku

Pokaż Facebook Computer Vision Tags to dodatek do przeglądarki Chrome i Firefox, który automatycznie dodaje tagi do zdjęć na Facebooku.

Aktualizacja: Rozszerzenie Chrome zostało usunięte ze sklepu internetowego Google Chrome, dodatek do Firefoksa jest nadal dostępny. W tej chwili nie ma porównywalnego rozszerzenia dostępnego dla Chrome.

Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować rozszerzenie w wybranej przeglądarce, a następnie odwiedzić Facebook. Możesz na przykład sprawdzić swoją oś czasu na stronie i zauważyć, że zdjęcia przesłane do tagów listy witryn w prawym górnym rogu.

Pamiętaj, że dzieje się tak tylko w przypadku zdjęć przesłanych do Facebooka, ale nie dotyczy to zdjęć, które są automatycznie dodawane do postów (dzieje się tak na przykład po opublikowaniu linku).

Tagi są obecnie dość podstawowe i zauważysz, że niektóre obrazy nie mają żadnych tagów. Dzieje się tak, gdy algorytm rozpoznawania obrazu Facebooka miał problemy z identyfikacją obrazu.

Algorytm też nie zawsze działa poprawnie, nawet jeśli odłożysz na bok zdjęcia, które w ogóle nie zostały oznaczone.

algorytm facebook

Algorytm dodał tag „2 osoby” do powyższego zdjęcia. Jest to oczywiście błędne, ale zrozumiałe jest, w jaki sposób algorytm może popełnić błąd, myśląc, że te posągi to ludzie. Nawet wtedy powinna przynajmniej zidentyfikować trzy, jeśli nie więcej, ludzi, a nie tylko dwie.

Wykonuje jednak dobrą robotę w przypadku większości zdjęć w witrynie.

Słowa końcowe

Wynika z tego, że Facebook zaczął oznaczać obrazy, które użytkownicy przesyłają na stronę za pomocą algorytmów rozpoznawania obrazów. Jeśli jesteś szczególnie zainteresowany tym, jak Facebook identyfikuje obrazy, które przesyłasz na stronę, zainstaluj rozszerzenie przeglądarki, aby się dowiedzieć.

Podsumowanie
Pokaż tagi Facebook automatycznie dodaje do zdjęć
Nazwa artykułu
Pokaż tagi Facebook automatycznie dodaje do zdjęć
Opis
Za każdym razem, gdy prześlesz zdjęcie do Facebooka lub jednej z innych usług firmy — ponad 2 miliardy dziennie — do tych zdjęć dodawane są tagi.

Link do głównej publikacji