Jak usunąć lub wyłączyć wtyczkę Facebook Desktop

Jeśli ostatnio zainstalowałeś program Facebook Messenger na pulpicie, być może zauważyłeś, że Twoja przeglądarka wyświetla teraz wtyczkę Facebook Desktop pod wtyczkami. Po instalacji znalazłem wtyczkę wymienioną w Mozilla Firefox, Google Chrome i przeglądarce internetowej Opera. Tylko przeglądarka Microsoft Internet Explorer nie wykazała wtyczki jako zainstalowanej. Jeśli używasz Thunderbirda jako swojego klienta poczty e-mail, zauważysz, że on również pobierał wtyczkę.

Gdy spojrzysz na listę wtyczek, zauważysz, że nie zawiera ona informacji o celu wtyczki, tylko nazwa, opis i wersja. Ponadto Google Chrome i Opera wyświetlają lokalizację wtyczki na dysku twardym.

  • Nazwa: pulpit Facebooka
  • Opis: Wtyczka Facebook Desktop
  • Wersja: 1.0.0.11
  • Lokalizacja: C: \ Users \ Martin \ AppData \ Local \ Facebook \ Messenger \ 2.1.4590.0 \ npFbDesktopPlugin.dll

Do czego służy wtyczka? Próbowałem znaleźć odpowiedź w Internecie, ale nie znalazłem ani jednego wyjaśnienia opisującego cel wtyczki. Jeszcze więcej zagadek: jeśli wyłączysz lub usuniesz wtyczkę Facebook Desktop, nie zauważysz żadnych złych efektów w samej aplikacji Messenger, która nadal działa tak jak wcześniej.

Firefox - wtyczka na komputery stacjonarne

Ponieważ nie jest jasne, co robi wtyczka Facebook Desktop, ani nie widać, że w jakikolwiek sposób ogranicza ona funkcjonalność Facebook Messenger, zaleca się na chwilę wyłączyć lub usunąć wtyczkę z programów.

Usuń Facebook Desktop

Aby usunąć wtyczkę, najpierw zlokalizuj jej ścieżkę w systemie. Możesz to sprawdzić w jednej z przeglądarek zainstalowanych w systemie lub po prostu zastąpić nazwę użytkownika w powyższej lokalizacji, aby podążać tą ścieżką. Pamiętaj, że ścieżka może się różnić w zależności od używanego systemu operacyjnego. Powyższy przykład dotyczy systemu Windows 7.

Jeśli chcesz być bezpieczny, przenieś plik npFbDesktopPlugin.dll do innego katalogu na komputerze lub wykonaj kopię zapasową całego folderu Facebook Messenger. Możesz jednak ponownie zainstalować aplikację w dowolnym momencie, aby ponownie zainstalować wtyczkę.

Wyłącz wtyczkę Facebook Desktop

Wyłączenie blokuje ładowanie wtyczki przy uruchomieniu przeglądarki. Zaletą jest to, że możesz je włączyć ponownie w późniejszym czasie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Firefox: Wpisz about: addons w pasku adresu przeglądarki i naciśnij Enter. Przełącz się na wtyczki, zlokalizuj Facebook Desktop i kliknij wyłącz. Użytkownicy przeglądarki Firefox mogą ponadto zapoznać się z poniższymi przydatnymi artykułami (mogą również działać w Thunderbirdie i innych programach opartych na tym samym rdzeniu)

  • Jak usunąć wtyczki Firefox
  • Jak zatrzymać automatyczne instalowanie wtyczek w Firefoksie
  • Zablokuj Firefoksa przed ponownym włączeniem wyłączonych wtyczek

Google Chrome: Wpisz chrome: \\ plugins w pasku adresu przeglądarki i naciśnij Enter. Znajdź wtyczkę Facebooka i kliknij znajdujący się obok link wyłączający, aby ją wyłączyć.

Opera: Wpisz opera: pluginy, przewiń w dół, aż znajdziesz tam pozycję Facebook Desktop, i kliknij link wyłącz.

Thunderbird: Otwórz program pocztowy i kliknij Narzędzia> Dodatki. Przełącz się na wtyczki i kliknij przycisk wyłączania obok Facebook Desktop, aby wyłączyć wtyczkę.

Słowa końcowe

Zastanawiam się, dlaczego twórcy przeglądarek, tacy jak Mozilla lub Google, nie wdrażają funkcji, która blokuje uruchamianie wtyczki przez przeglądarkę, dopóki użytkownik nie zaakceptuje jej najpierw. A Facebook powinien naprawdę umieścić stronę na swojej stronie internetowej i lepszy opis wyświetlany w przeglądarce, aby użytkownicy wiedzieli, co robi. (przez Techdows)

Link do głównej publikacji