Jak eksportować i edytować kontakty Google

Google automatycznie utrzymuje listę Twoich kontaktów, jeśli korzystasz z produktów firmowych, takich jak Gmail, Google Plus i inne.

Ta lista rośnie z czasem i mogą pojawić się sytuacje, w których możesz chcieć wyeksportować listę kontaktów, na przykład w celu przechowywania danych lub zaimportować ją do innego programu, aplikacji lub usługi internetowej.

W tym przewodniku znajdziesz instrukcje eksportowania wszystkich lub wybranych kontaktów Google.

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to otworzyć główną stronę kontaktów Google: https://www.google.com/contacts/u/0/#contacts

Musisz się zalogować na swoje konto Google, jeśli jeszcze się nie zalogowałeś. Po zakończeniu zostaną wyświetlone wszystkie dostępne kontakty i osoby w kręgach Google Plus.

eksport google

Jeśli chcesz wyeksportować wszystkie kontakty, kliknij więcej na stronie, a następnie wyeksportuj po wyświetleniu menu kontekstowego. Otwiera to następujące menu podręczne.

Dwie podstawowe opcje, które masz, to wybór kontaktów, które chcesz wyeksportować i jakiego formatu chcesz do tego użyć.

eksportuj kontakty googleEksportuj opcje kontaktów Google

Pierwsza opcja jest prosta: albo wybierz jedną z dostępnych grup, albo pozostaw wszystkie kontakty wybrane. Jeśli wcześniej wybrałeś kontakty, możesz również wyeksportować tylko te kontakty.

Google obsługuje trzy formaty eksportu, które możesz wybrać.

  • Google CSV to specjalnie sformatowany plik z wartościami oddzielonymi przecinkami, który jest idealny, jeśli chcesz zaimportować kontakty z powrotem na konto Google. Jest to doskonałe na przykład do tworzenia kopii zapasowych.
  • Outlook CSV to plik ogólnego przeznaczenia. Jest kompatybilny z innymi programami, takimi jak Outlook, i najłatwiejszy w obsłudze w edytorach.
  • vCard jest wreszcie przeznaczony dla produktów Apple. Wybierz tę opcję, jeśli chcesz zaimportować kontakty do książki adresowej Apple.

Jeśli chcesz przetwarzać kontakty w jakikolwiek sposób, wybierz Outlook CSV. Możesz załadować plik do Microsoft Excel, Open Office lub innego programu obsługującego pliki CSV, aby go tam edytować.

Każdy kontakt jest wymieniony w jednym wierszu w programie do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, dzięki czemu względnie łatwo można usunąć kontakty lub edytować informacje w ten sposób. Pamiętaj, aby później zapisać dane jako plik csv.

Inne opcje to dzielenie plików, jeśli zajdzie taka potrzeba, lub sortowanie plików i eksportowanie tylko wybranych plików CSV.

Ten plik można zaimportować ponownie na konto Google lub inną aplikację obsługującą import plików csv.

Podsumowanie
Jak eksportować i edytować kontakty Google
Nazwa artykułu
Jak eksportować i edytować kontakty Google
Opis
Jak wyeksportować wszystkie lub niektóre kontakty Google, aby je edytować i przetwarzać przed zaimportowaniem ich na konto Google lub inną aplikację lub usługę.

Link do głównej publikacji