Jak zarządzać wyciszonymi kontami na Twitterze

Jeśli regularnie spędzasz czas na Twitterze, możesz wiedzieć, że tweety użytkowników, których nie obserwujesz, mogą pojawić się na Twojej osi czasu.

Dzieje się tak, gdy wiadomość, którą obserwujesz, jest przesyłana dalej przez użytkownika, a także gdy jest promowana (czytaj reklamę).

Jedną z opcji, z którą musisz sobie poradzić, poza cofaniem obserwowania użytkowników, którzy przesyłają dalej wiadomości, których nie chcesz na osi czasu, jest wyciszenie określonych użytkowników na Twitterze.

Wyciszenie zapewnia, że ​​ich tweety nie będą wyświetlane na osi czasu. To wspaniale, jeśli użytkownik, którego obserwujesz, przesyła dalej wiadomości od użytkowników, których nie lubisz lub na których Ci zależy.

Wyciszanie nie blokuje jednak komercyjnych tweetów, a jedyne, co możesz tutaj zrobić, to zablokować konto. Blokowanie jest bardziej rygorystyczne niż wyciszenie, ponieważ blokuje wszystkie wiadomości, w tym wiadomości prywatne, i uniemożliwia śledzenie tego konta.

Do tej pory Twitter nie udostępniał centralnego interfejsu do obsługi kont, które zostały wyciszone. Ponieważ nie było strony z listą wszystkich wyciszonych kont, nieco utrudniono wyciszenie kont lub wykonanie innych czynności, takich jak ich wycofanie.

Ostatnia aktualizacja zintegrowała nową stronę zarządzania wyciszonymi kontami na Twitterze, której można użyć do tego celu. Pamiętaj, że nowa strona zawiera tylko wyciszone konta, a nie zablokowane.

  1. Załaduj stronę https://twitter.com/settings/muted bezpośrednio lub kliknij ikonę ustawień i ikonę pomocy w prawym górnym rogu, wybierz ustawienia i tam wyciszone konta.
  2. Wyświetla wszystkie wyciszone konta na ekranie.

wyciszone konta na Twitterze

Opcje po prawej stronie każdego konta umożliwiają cofnięcie wyciszenia tego konta, wyświetlenie innych opcji związanych z kontem, takich jak blokowanie lub zgłaszanie konta, oraz śledzenie go lub anulowanie w zależności od jego bieżącego stanu.

Jeśli chodzi o zablokowane konta: nadal nie ma opcji, aby wyświetlać je bezpośrednio na Twitterze. W tym celu istnieją strony takie jak Blocked By Me lub Manage Flitter. Pamiętaj jednak, że są to usługi podmiotów zewnętrznych niezwiązane z serwisem Twitter. Może to oznaczać między innymi, że są one ograniczone pod względem wywołań API, które mogą wykonywać.

Zaleca się również sprawdzenie polityki prywatności i warunków korzystania z usługi przed rozpoczęciem korzystania z niej.

Dodatkowe informacje na temat nowej strony zarządzania wyciszaniem na Twitterze są dostępne na oficjalnej stronie Centrum pomocy.

Podsumowanie
Jak zarządzać wyciszonymi kontami na Twitterze
Nazwa artykułu
Jak zarządzać wyciszonymi kontami na Twitterze
Opis
Dowiedz się, jak zarządzać wyciszonymi kontami na Twitterze. Twitter uruchomił nową funkcję zarządzania, która pozwala to zrobić bezpośrednio na stronie.

Link do głównej publikacji