Jak wyłączyć sygnał dźwiękowy na Facebooku

Jeśli nękają Cię sygnały dźwiękowe na Facebooku, prawdopodobnie zadałeś sobie pytanie, co się dzieje i jak je wyłączyć, gdy jesteś na portalu społecznościowym. Facebook wprowadza obecnie nową funkcję powiadomień, która odtwarza dźwięk za każdym razem, gdy otrzymujesz nowe powiadomienie. Jeśli otrzymujesz parę dziennie, prawdopodobnie nie jest to dla ciebie problem, ale jeśli otrzymujesz setki, prawdopodobnie chcesz zablokować odtwarzanie tych dźwięków, zanim oszalejesz.

Na szczęście stosunkowo łatwo jest wyłączyć funkcję powiadomień dźwiękowych, pod warunkiem, że wiesz, gdzie jej szukać w ustawieniach Facebooka. Pozwól mi przeprowadzić Cię przez proces.

  • Otwórz stronę na Facebooku i kliknij przycisk ustawień po prawej stronie górnego niebieskiego paska.
  • Wybierz Ustawienia konta z menu kontekstowego.
  • Znajdź Powiadomienia na lewym pasku bocznym i kliknij link.
  • Pierwszy element w How You Get Notifications, na Facebooku, ma link widoku po prawej stronie. Kliknij na to.
  • Powinieneś zobaczyć krótki opis, a poniżej pole wyboru z napisem „Odtwórz dźwięk po otrzymaniu każdego nowego powiadomienia”.
  • Odznacz to pole i kliknij Zapisz zmiany później.

zrzut ekranu powiadomień dźwiękowych na Facebooku

Po dokonaniu zmiany w witrynie nie powinno być żadnych sygnałów dźwiękowych. Pamiętaj, że ta funkcja jest wciąż wdrażana, więc możesz zauważyć powiadomienia dźwiękowe w witrynie.

Istnieje drugie ustawienie dźwięków czatu i nie mogę powiedzieć, czy nowe ustawienie jest tylko jego duplikatem, czy też obejmuje inne powiadomienia na Facebooku. Gdy otworzysz okno czatu w Facbeook, zobaczysz przycisk ustawień w prawym górnym rogu. Po kliknięciu zobaczysz u góry wpis dźwięków czatu. Jeśli jest zaznaczone, powiadomienia dźwiękowe są włączone dla czatu na Facebooku.

czat na Facebooku brzmi zrzut ekranu

Po prostu kliknij element, aby je tutaj wyłączyć, aby zablokować te dźwięki, które nie drażnią cię do diabła. (przez)

Link do głównej publikacji