Facebook Messenger Lite: co to jest, jak go zdobyć

Facebook Messenger Lite można najlepiej opisać jako podstawową wersję Facebook Messenger zoptymalizowaną pod kątem wolniejszych połączeń internetowych.

Facebook ogłosił, że Messenger Lite kilka dni temu reklamował go jako zmniejszoną wersję Messengera pod względem wielkości i zoptymalizowaną pod kątem wolnych połączeń internetowych.

Dzięki Messenger Lite więcej osób może pozostać w kontakcie, niezależnie od warunków sieciowych lub ograniczeń miejsca na swoich urządzeniach z Androidem. Messenger Lite został stworzony, aby zapewnić ludziom wspaniałe wrażenia z korzystania z Messenger, bez względu na to, jakiej technologii używają lub mają dostęp.

Messenger Lite obsługuje wszystkie podstawowe funkcje, które możesz znać już z Messenger. Możesz go używać do czytania wiadomości i odpowiadania na nie, tworzenia nowych wiadomości, przeglądania listy kontaktów, a także do wysyłania tekstu, zdjęć lub łączy do osób korzystających z Messengera lub Messenger Lite.

Pod tym względem jest podobny do Facebook Lite, lekkiej wersji głównej aplikacji Facebook.

Facebook Messenger Lite

facebook messenger lite

Wszystkie wiadomości na Facebooku są wyświetlane w programie Facebook Messenger Lite po uruchomieniu. Oto najważniejsze informacje dotyczące funkcjonalności, różnic w stosunku do Messengera i dostępności.

  • Logo to biała bańka czatu z niebieską śrubą. Messenger używa niebieskiej bańki czatu z białą śrubą.
  • Funkcjonalność obejmuje: wysyłanie wiadomości, wysyłanie i odbieranie zdjęć i linków oraz odbieranie naklejek.
  • Facebook Messenger Lite jest dostępny tylko w Kenii, Tunezji, Malezji, Sri Lance i Wenezueli.

Jak zdobyć Facebook Messenger Lite, jeśli mieszkasz gdzie indziej

Facebook Messenger Lite jest dostępny do pobrania tylko, jeśli mieszkasz w jednym z krajów obsługiwanych przez aplikację.

Chociaż nie możesz użyć Google Play do pobrania Messenger Lite na swoje urządzenie, możesz zamiast tego załadować aplikację, jeśli chcesz z niej skorzystać.

  1. Udaj się do APK Mirror na swoim telefonie z Androidem i kliknij przycisk „pobierz apk” na stronie.

Spowoduje to pobranie pliku aplikacji Android na urządzenie. W zależności od konfiguracji urządzenia wystarczy, że dotkniesz pobranego pliku, aby rozpocząć proces instalacji. Działa to tylko wtedy, gdy masz włączoną instalację aplikacji ze źródeł innych niż Sklep Play (znany również jako nieznane źródła).

Sposób włączenia zależy w dużej mierze od urządzenia i wersji Androida. Przez większość czasu po prostu otwierasz Ustawienia i tam jest lista preferencji bezpieczeństwa. Znajdź tam nieznane źródła i włącz tę funkcję.

Wskazówka: Możesz go wyłączyć ponownie po zainstalowaniu Facebook Messenger Lite, aby ponownie wyłączyć tę funkcję.

Proces instalacji zależy również od urządzenia i wersji Androida. Może pojawić się ostrzeżenie, że próbujesz zainstalować aplikację, która nie pochodzi ze Sklepu Play. Zostaną wyświetlone również uprawnienia, które możesz sprawdzić przed przystąpieniem do instalacji.

Facebook Messenger zainstaluje się dobrze, nawet jeśli nie mieszkasz w jednym z regionów, w których został wdrożony przez Facebook.

Główną zaletą korzystania z wersji Lite programu Messenger jest to, że jest ona lżejsza w ruchu sieciowym. W tej chwili nie jest jasne, czy będzie to również korzystne dla żywotności baterii urządzenia.

Teraz przeczytaj: Jak uzyskać dostęp do wiadomości na stronie Facebook za pomocą telefonów komórkowych

Podsumowanie
Facebook Messenger Lite: co to jest, jak go zdobyć
Nazwa artykułu
Facebook Messenger Lite: co to jest, jak go zdobyć
Opis
Facebook Messenger Lite można najlepiej opisać jako podstawową wersję Facebook Messenger zoptymalizowaną pod kątem wolniejszych połączeń internetowych.

Link do głównej publikacji