Jak kupować gry cyfrowe w Amazon spoza USA

Amazon już od jakiegoś czasu oferuje pobieranie gier cyfrowych w swoim amerykańskim sklepie. Tutaj można kupować gry online, pobierać je bezpośrednio na komputer, instalować i grać w nie bez czekania, aż zostaną wysłane do Twojej lokalizacji w USA. Jeśli nie mieszkasz w USA, nie możesz kupić tych gier w sklepie, co czasami jest naprawdę szkoda, ponieważ zawsze są dostępne świetne oferty.

Kupowanie amerykańskich wersji gier ma inne zalety. Najpierw dostajesz angielską wersję gry, którą niektórzy wolą od przetłumaczonych wersji. Gry są zwykle nieobcięte, co jest kolejną zaletą, jeśli mieszkasz w kraju, w którym gry są dostępne tylko w wersjach dla dorosłych (mniej więcej). Jeśli angielski nie jest twoim najsilniejszym językiem, być może będziesz musiał uważnie przyjrzeć się oferowanym grom, aby dowiedzieć się, czy pobrane gry oferują inne języki oprócz angielskiego.

Osoby spoza USA, które próbują kupić grę cyfrową w Amazon, otrzymują powiadomienie, że cyfrowe pliki do pobrania są dostępne tylko dla mieszkańców USA w sklepie. Na szczęście istnieje sposób na obejście tego ograniczenia. Oto czego potrzebujesz:

  • Karta kredytowa. Visa, Mastercard i inne są w porządku, nawet jeśli ich adres rozliczeniowy nie znajduje się w Stanach Zjednoczonych
  • Adres w USA. Na początku może to wydawać się problemem, ale ponieważ twoje zakupy są cyfrowe, tak naprawdę nie musisz się o to martwić. Więcej o opcjach później.

Dodanie adresu amerykańskiego do konta

Masz wiele opcji, aby uzyskać adres w USA. Możesz skorzystać z usługi, takiej jak Borderlinx, która utworzy ją dla Ciebie po rejestracji lub skorzystaj z adresów znajdujących się na stronach internetowych (np. Hotelach). Borderlinx to legalna usługa, a adres, który zostanie utworzony podczas rejestracji, może w rzeczywistości służyć jako proxy dla towarów zakupionych w Stanach Zjednoczonych. Ponownie, ponieważ kupujemy gry cyfrowe, nie potrzebujemy tej funkcji, ale jest ona dostępna, jeśli zdecydujesz się na zakup innych towarów w Amazon lub innych witrynach handlowych tylko w USA.

Po zarejestrowaniu się w Borderlinx i potwierdzeniu konta możesz dodać nowy adres do swojego konta Amazon. Możesz kliknąć ten link bezpośrednio, aby dodać nowy adres do konta Amazon, lub otworzyć swoje konto w Amazon i kliknąć link Dodaj nowy adres w Ustawieniach tam. Tutaj musisz najpierw wprowadzić hasło, zanim będziesz mógł dodać adres.

Dodaj tam adres Borderlinx, ale usuń / z pierwszego wiersza adresu i (…), ale nie zawartość w nawiasach w drugim.

Kliknij opcję Zapisz i dodaj metodę płatności, a następnie wprowadź swoją kartę kredytową na adres.

Kupowanie gier cyfrowych na Amazon

Po dodaniu adresu amerykańskiego do konta i powiązaniu z nim karty kredytowej możesz zacząć robić zakupy. Znajdziesz sklep z grami cyfrowymi tutaj. Działa to dokładnie tak, jak w innych sklepach i przedmiotach fizycznych, tyle że po zweryfikowaniu zakupu widzisz opcję pobrania zakupionej gry.

Amazon kupuje gry cyfrowe

Słowa końcowe

Proponuję sprawdzać sklep raz w tygodniu w celu znalezienia oferty tygodnia, która często oferuje ogromne zniżki. W tym tygodniu otrzymasz gry Dragon Age za nawet 80% zniżki.

Link do głównej publikacji