Tryb tabletu w systemie Windows 10

The Tryb tabletu w systemie Windows 10 sprawia, że ​​system operacyjny jest bardziej odpowiedni do pracy na tablecie lub urządzeniu dotykowym. Jest to funkcja Continuum, która umożliwia systemowi Windows 10 płynne przełączanie między trybem pulpitu a tabletem. Windows 10 w trybie tabletu jest zoptymalizowany do użytku z tabletem i urządzeniami dotykowymi.

Tryb tabletu w systemie Windows 10

Aby aktywować tryb tabletu, kliknij ikonę Powiadomienia na pasku zadań i wybierz Tryb tabletu. Windows 10 natychmiast przełączy się z trybu pulpitu na tryb tabletu.

enable-tablet-mode-windows-10

Gdy to się stanie, natychmiast zauważysz kilka rzeczy:

  1. Twoja aktywna aplikacja przejdzie na pełny ekran.
  2. Zobaczysz zmianę na pasku zadań. Otwarte aplikacje nie będą już spoczywać na pasku zadań.
  3. Zobaczysz tylko przycisk Wstecz, ikonę Szukaj i przycisk Widok zadania.
  4. Aby zobaczyć otwarte aplikacje, musisz kliknąć przycisk Widok zadania lub przełączać się między nimi za pomocą skrótu klawiaturowego Alt + Tab.
  5. Zauważysz, że ekran startowy systemu Windows 10 jest teraz włączony.
  6. Możesz uruchamiać nowe aplikacje i oprogramowanie komputerowe za pomocą ekranu startowego.

Żeby zmienić Ustawienia trybu tabletu, musisz otworzyć aplikację Ustawienia> System> Tryb tabletu.

ustawienia trybu Windows-10-tablet

Tutaj zobaczysz następujące ustawienia:

  1. Włącz lub wyłącz tryb tabletu: Na komputerze stacjonarnym ustawieniem domyślnym będzie Wył., Natomiast na tablecie zostanie ustawiony na Wł.
  2. Kiedy się loguję: Możesz ustawić komputer na: — Natychmiastowe przejście do trybu tabletu, zabranie mnie na pulpit lub utrzymanie trybu, w którym byłem poprzednio.
  3. Gdy moje urządzenia chcą przełączać tryby: Możesz wybrać — Nigdy nie pytaj mnie i zawsze pozostań w moim bieżącym trybie, Zawsze pytaj mnie o potwierdzenie lub Nigdy nie pytaj mnie i zawsze przełączaj tryby.
  4. Ukryj ikony aplikacji na pasku zadań w trybie tabletu: Możesz zauważyć, że Windows 10 ukrywa ikony paska zadań w trybie tabletu, ale jeśli chcesz, możesz wyłączyć to ustawienie. W przeciwnym razie musisz użyć przycisku Widok zadań, aby zobaczyć otwarte ikony.

Daj nam znać, jak lubisz korzystać z trybu tabletu w systemie Windows 10, a jeśli uważasz, że jest niesamowity lub brakuje mu miejsca.

Link do głównej publikacji