To oprogramowanie zapobiegające utracie danych chroni dane Twojej firmy

W miarę jak coraz więcej organizacji i firm pozyskuje i przetwarza więcej danych, z których większość ma charakter osobisty, cenny i / lub wrażliwy, szczególnie w obecnej erze cyfrowej, strategia zapobiegania utracie danych musi zostać opracowany i wdrożony.

Najlepsze oprogramowanie do zapobiegania utracie danych przyda się przy planowaniu strategii DLP, dzięki czemu ryzyko wpadnięcia w niepowołane ręce zostanie zmniejszone. Dlatego niezbędna jest znajomość odpowiedniego oprogramowania zapobiegającego utracie danych, które jest potrzebne Twojej firmie do ochrony Twoich danych, pracowników, klientów i całej firmy.

Niezależnie od tego, czy dane są w spoczynku, w użyciu lub w transporcie, przechodzą przez różne kanały w Twojej firmie i do wielu punktów końcowych, dlatego konieczne jest zapobieganie utracie danych.

Oto najlepsze oprogramowanie zapobiegające utracie danych, którego możesz użyć w swojej firmie lub organizacji.

Najlepsze oprogramowanie do zapobiegania utracie danych dla komputerów z systemem Windows

  1. Symantec
  2. Forcepoint
  3. CA Technologies
  4. TrustWave
  5. Digital Guardian
  6. McAfee

1. Symantec

oprogramowanie do zapobiegania utracie danych

To oprogramowanie zapobiegające utracie danych zapewnia całkowitą ochronę poufnych danych dzięki najbardziej wszechstronnym technologiom wykrywania i ujednoliconym zasadom, a także przepisom dotyczącym prywatności zapewniającym prawidłowe zarządzanie danymi.

Jest skonfigurowany do identyfikacji wrażliwych danych i wykorzystuje szereg zaawansowanych technik wykrywania w celu identyfikacji danych w szerokim zakresie form.

Dzięki temu oprogramowaniu do zapobiegania utracie danych możesz identyfikować i śledzić wykorzystanie i lokalizację danych, blokować przepływ poufnych danych (np. Kiedy pracownik odchodzi i chce się przenieść z niektórymi plikami), chronić dane w chmurze poprzez integrację z szyfrowaniem i inne technologie bezpieczeństwa.

Możesz także zabezpieczyć swoje dane poza zarządzanym obwodem, otaczając je automatyczną ochroną, dzięki czemu jeśli dane opuszczą się i będą szeroko udostępniane, nie stracisz dużo.

DLP firmy Symantec identyfikuje poufne dane i zapewnia zaawansowaną ochronę, dzięki czemu możesz kontrolować dostęp do danych, definiować poziomy i uprawnienia użytkowników, monitorować dostęp do poufnych danych i cofać dostęp podczas cyfrowego niszczenia dokumentu.

Możesz wdrożyć go lokalnie lub w prywatnej / hybrydowej / publicznej chmurze.

Uzyskaj Symantec DLP

2. Forcepoint

oprogramowanie do zapobiegania utracie danych

Oprogramowanie do zapobiegania utracie danych Forcepoint pomaga uzyskać widoczność i kontrolę nad danymi, aby zabezpieczyć je przed przypadkową utratą, zagrożonymi użytkownikami i złośliwymi osobami.

Jego bezpieczeństwo koncentruje się na interakcji ludzi z danymi, niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie, przechowywanie, pocztę elektroniczną, urządzenia osobiste i aplikacje w chmurze.

Funkcje obejmują ranking ryzyka incydentu, który stosuje analizy behawioralne i uczenie maszynowe do grupowania incydentów zapobiegania utracie danych w kolejności ryzyka, wsparcie Office 365, elastyczne wdrażanie lokalne lub w chmurze, zintegrowany przepływ pracy incydentów w celu szybszego rozwiązywania incydentów DLP, wstępnie zdefiniowane szablony zasad , zaawansowane wykrywanie z optycznym rozpoznawaniem znaków oraz automatyczne wykrywanie osób wysokiego ryzyka lub zagrożonych i złośliwych użytkowników.

Dzięki Forcepoint możesz szybko śledzić procesy zgodności, zabezpieczyć aplikacje w chmurze, rozszerzyć ochronę danych na inne aplikacje oraz korzystać z zaawansowanej analizy, aby skupić się na największych zagrożeniach.

Do innych narzędzi dostarczanych przez Forcepoint należy chmura zabezpieczeń poczty e-mail, aby zatrzymać spam i wiadomości phishingowe, a także chmura zabezpieczeń sieci Web, aby zatrzymać zaawansowane zagrożenia sieciowe w chmurze.

Uzyskaj Forcepoint DLP

  • Przeczytaj także: Bitdefender Box 2 ma być najlepszym urządzeniem antywirusowym IoT

3. CA Technologies

oprogramowanie do zapobiegania utracie danych

Dzięki ochronie danych CA możesz zapobiegać utracie danych i kontrolować dostęp do danych, niezależnie od tego, czy są one używane, w spoczynku czy w transporcie, i zminimalizować niewłaściwe wykorzystanie danych przy jednoczesnym przestrzeganiu standardów i przepisów.

Pomaga ograniczyć utratę danych i niewłaściwe wykorzystanie poprzez kontrolę dostępu na każdym punkcie końcowym w systemie, definiowanie zasad regulacyjnych, wykrywanie wrażliwych i nieustrukturyzowanych danych oraz monitorowanie znanych i nieznanych procesów biznesowych w celu kontrolowania zagrożeń dla wrażliwych aktywów firmy.

To oprogramowanie do zapobiegania utracie danych pomaga zmniejszyć ryzyko, kontrolować informacje w różnych lokalizacjach i umożliwia kontynuowanie krytycznych procesów.

Możesz także przejść do usług w chmurze, odkryć i sklasyfikować dane i aplikacje wysokiego ryzyka, ograniczyć środki komunikacji wysokiego ryzyka oraz zapewnić precyzyjne egzekwowanie zasad poprzez treść i tożsamość.

Uzyskaj CA Technologies DLP

4. Fala zaufania

oprogramowanie do zapobiegania utracie danych

Jak sama nazwa wskazuje, to oprogramowanie do zapobiegania utracie danych jest zaufane, że wysyła falę ochrony i bezpieczeństwa przed utratą danych w systemie Twojej firmy.

W związku z gwałtownym wzrostem danych w dzisiejszym cyfrowym świecie śledzenie, ochrona i przechowywanie poufnych danych w granicach korporacyjnych stało się trudniejsze, dlatego DLP firmy Trustwave pomaga odkrywać, monitorować i zabezpieczać dane w spoczynku, w użyciu lub w transporcie, aby zapobiec straty i zapewnić zgodność z przepisami.

Koncentruje się na trzech filarach bezpieczeństwa danych: monitorowaniu, ochronie i wykrywaniu dzięki funkcjom takim jak Inteligentny silnik kontroli treści, który analizuje całą komunikację internetową i załączniki pod kątem naruszeń zgodności i zasad, a jego zaawansowana kontrola treści współpracuje z innymi technologiami wykrywania oraz kategorie ryzyka w celu kontroli i zabezpieczenia operacji krytycznych.

To oprogramowanie do zapobiegania utracie danych ma interfejs konstruktora zapytań do określania parametrów wyszukiwania podczas wyszukiwania zdarzeń i incydentów DLP, konfigurowalną stronę główną konsoli do wyświetlania raportów i wyników zapytań, a ponadto jest oparty na skalowalnej i rozszerzalnej architekturze zapewniającej większą wydajność i szybką integrację z inne aplikacje innych firm.

Uzyskaj Trustwave

  • Przeczytaj także: Jak odzyskać usuniętą bazę danych w systemie Windows

5. Digital Guardian

oprogramowanie do zapobiegania utracie danych

Jest to Twój opiekun chroniący przed utratą danych w przestrzeni cyfrowej.

Digital Guardian to oparte na chmurze oprogramowanie do zapobiegania utracie danych, które jest wyposażone w zaawansowane rozwiązanie analityczne i raportowe, które zapewnia ochronę danych uwzględniającą zagrożenia w celu ochrony danych Twojej firmy.

Punkt końcowy DLP chroni wrażliwe dane we wszystkich punktach końcowych firmy, przed naruszeniami (które są nieuniknione), zapewniając najgłębszą widoczność, precyzyjną kontrolę całego przepływu danych i ochronę przed utratą danych.

Agent punktu końcowego przechwytuje i rejestruje wszystkie zdarzenia systemowe, użytkownika i danych w sieci lub poza nią, a ponadto można ją skonfigurować tak, aby automatycznie blokowała podejrzane działania osób z zewnątrz lub ataki z zewnątrz, takie jak złośliwe oprogramowanie, przed utratą poufnych danych.

Korzystaj z tej DLP, gdy jej potrzebujesz, ponieważ nie blokuje ona działań zgodnych z polityką korporacyjną, dzięki czemu Ty i Twoi pracownicy pozostajecie wydajni, a dane pozostają bezpieczne.

Uzyskaj Digital Guardian DLP

  • CZYTAJ TAKŻE: 10 najlepszych programów antywłamaniowych dla systemu Windows 10

6. McAfee

oprogramowanie do zapobiegania utracie danych

To oprogramowanie do zapobiegania utracie danych jest szybkie, skuteczne i zbudowane od podstaw, co ułatwia jego uruchomienie i uruchomienie w ciągu kilku minut.

McAfee® Total Protection ™ do zapobiegania utracie danych stanowi podstawę do ochrony własności intelektualnej, zapewniając jednocześnie zgodność danych wrażliwych, niezależnie od tego, czy znajdują się one w sieci, systemach pamięci masowej czy punktach końcowych.

DLA firmy McAfee oferuje zintegrowane i kompleksowe rozwiązanie z szyfrowaniem, nośnikami wymiennymi i bramą, oprócz scentralizowanego monitorowania i raportowania, z podejściem skoncentrowanym na danych, w celu ochrony danych w spoczynku, w użyciu lub w ruchu.

Zalety McAfee obejmują ujednolicone zapobieganie utracie danych, można je w pełni wdrożyć i zarządzać, a ponadto użytkownicy są uprawnieni do ręcznej klasyfikacji ochrony danych i zwiększonej świadomości na temat ochrony danych.

Uzyskaj McAfee DLP

Czy wiesz, jakie oprogramowanie zapobiegające utracie danych chcesz dla swojej firmy? Daj nam znać swój ulubiony wybór w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji