To najlepsze darmowe oprogramowanie do pokazu slajdów bez znaku wodnego

Czy chcesz stworzyć ładną prezentację ze zdjęciami i muzyką w tle, ale nie masz zielonego pojęcia, jak to zrobić?

Musisz stworzyć pokaz slajdów dla projektu pracy, ale nie wiesz, gdzie położyć ręce?

Nie ma problemu, pomożemy Ci wskazać, co naszym zdaniem są najlepszymi darmowymi rozwiązaniami do pokazu slajdów bez żadnych znaków wodnych.

W przeszłości tworzenie profesjonalnych prezentacji wymagało dobrych umiejętności obsługi komputera i wiedzy, a także bardzo kosztownego oprogramowania.

Na szczęście czasy znacznie się zmieniły i dziś możesz uzyskać doskonałe wyniki na poziomie półprofesjonalnym, nawet dzięki bezpłatnym aplikacjom, takim jak IceCream Slideshow Maker lub PhotoStage Slideshow Producer.

Inne aplikacje freeware zwykle stosują znaki wodne automatycznie i będą wymagać płatnej wersji, aby je wyłączyć. Jednak nie IceCream Slideshow Maker i PhotoStage Slideshow Producer.

Potrzebujesz niezawodnego narzędzia do usuwania znaku wodnego z plików? Oto nasze najlepsze typy.

2 narzędzia do pokazu slajdów, które nie znakują twojej pracy

1

Lody Slideshow Maker

Lody Slideshow Maker

Lody Slideshow Maker to program do szybkiego tworzenia prezentacji multimedialnych na podstawie zdjęć.

Pozwala dodawać efekty przejścia, muzykę w tle i wyświetlać jej podgląd przed wyeksportowaniem końcowego wyniku. Jest kompatybilny z Windows 10, 8 / 8.1, 7, Vista i Windows XP.

Ta nowa wersja dodaje możliwość eksportowania prezentacji na Dropbox i Google Drive oraz poprawia wydajność poprzez przyspieszenie procesu tworzenia.

Interfejs programu jest nowoczesny i intuicyjny w obsłudze. Aby rozpocząć nowy projekt, po prostu dodaj obrazy lub cały folder zdjęć. W wersji bezpłatnej możesz przesłać maksymalnie 20 zdjęć na prezentację.

Chcesz edytować zdjęcia przed wstawieniem ich do prezentacji? Oto jakich narzędzi możesz użyć.

Po dodaniu pliku lub folderu z obrazami interfejs programu zmienia się i jest podzielony na dwie sekcje. Po lewej stronie jest kolejka ze zdjęciami, a po prawej okno podglądu z ustawieniami prezentacji.

Dla każdego obrazu możemy określić czas trwania i rodzaj przejścia. W oknie kolejki możemy następnie zmienić kolejność i ostatecznie usunąć te, które już zostały wprowadzone.

Z panelu ustawień prezentacji w prawym dolnym rogu możemy ustawić rozdzielczość i dodać ścieżkę audio do zanikania. Darmowa wersja nie pozwala wybrać rozdzielczości Full HD i obsługuje tylko formaty audio WAV, OGG, FLAC i WMA.

Klikając przycisk Podgląd, możemy sprawdzić, czy prezentacja nam się podoba. Jeśli tak, naciskamy przycisk Utwórz, aby go wyeksportować i zapisać na komputerze. Na koniec możemy przesłać prezentację na YouTube, Dysk Google i Dropbox.

Lody Slideshow Maker to zdecydowanie łatwy w użyciu i szybki program. W wersji bezpłatnej możesz dodać maksymalnie 20 zdjęć.

Nie można używać plików MP3 jako muzyki w tle i nie można ustawić rozdzielczości na Full HD.

Ponadto nie ma narzędzia do edycji obrazu, które z pewnością zapewniłoby mu komfort. Jeśli nie masz dużych roszczeń, przydatna może być darmowa wersja.

  • Pobierz Icecream Slideshow Maker za darmo
  • Pobierz teraz Icecream Slideshow Maker Pro

2)

Producent pokazu zdjęć PhotoStage

Producent pokazu zdjęć PhotoStage

PhotoStage Slideshow Producer to bardzo potężny program do pokazu slajdów, który stawia prostotę obsługi na pierwszym miejscu.

Obsługuje wszystkie główne formaty obrazów i pliki audio (do muzyki w tle), dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy mogą tworzyć pokazy slajdów bogate w efekty specjalne, przejścia i tekst.

Pokazy slajdów uzyskane za pomocą tego oprogramowania można nagrać bezpośrednio na DVD lub wyeksportować na komputer lub urządzenie przenośne. Program jest płatny, ale jest dostępny w darmowa wersja próbna o ograniczonym czasie trwania.

Photostage to program wyprodukowany i wydany przez NCH Software za darmo. Photostage jest proponowany ze względu na jego prostotę, z zastraszaniem jako „program tak łatwy w użyciu, że nawet babcia mogłaby to zrobić!”.

Photostage, dostępny dla Windows 2000 / XP / 2003 / Vista jest bardzo łatwy w użyciu. Przeciągasz zdjęcia w interfejsie i zaczynasz przeglądać „oś czasu”, zdjęcia ułożone w kolejności, a następnie możesz je przenieść.

Wystarczy nacisnąć przyciski, aby znaleźć, że pod każdym obrazem można wstawić podpis, który może pełnić funkcję „napisów” do zdjęć.

Możesz także zmienić rodzaj przejścia między jednym obrazem a drugim, zapis dla każdego obrazu komentarza audio bezpośrednio za pomocą mikrofonu komputera (który zdecydowanie posiada każdy miłośnik VoIP), np. „Oto babcia, to jej siostrzeniec! ”

Wśród „efektów”, które Photostage udostępnia podczas prezentacji każdego obrazu pokazu slajdów, jest także powiększenie i przesuwanie, niewielkie zmiany kolorów, cięcia, obrotu, odbicia lustrzanego i oczywiście przejścia w blaknięciu i przenikaniu.

Dla wszystkich celów widoczny jest podgląd na żywo. Możesz także importować wcześniej nagrane fragmenty „narracji” i dodawać filmy. W trakcie prezentacji możesz wstawić ścieżkę dźwiękową.

Pobierz PhotoStage Slideshow Producer

Jak widać, zarówno IceCream Slideshow Maker, jak i PhotoStage Slideshow Producer mają wiele dostępnych opcji. W zależności od potrzeb możesz użyć jednego z nich.

Czy używałeś i wypróbowałeś któreś z nich lub inne, które Twoim zdaniem są lepsze niż te wymienione na tej stronie? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach

Link do głównej publikacji