Testy pokazują, że SSD jest szybszy w Windows 8.1, 10 niż Windows 7

Kilka ostatnich testów sprzętowych dowodzi, że dyski półprzewodnikowe są rzeczywiście szybsze w systemie Windows 8.1, jak wcześniej zakładano. Nie w stosunku do poprzedniej edycji Windows 8, ale w porównaniu do Windows 7. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.
Windows 8.1 vs Windows 7 SSD
Według niektórych testów sprzętowych przeprowadzonych przez Myce.com, wydaje się, że Windows 8.1 ma większą przepustowość danych na dyskach SSD niż Windows 7. Wyniki w systemie Windows 8.1 są za każdym razem od 3 MB / s do 4 MB / s wyższe niż te same testy szybkości sprzętu w systemie Windows 7. Poniżej wykresu znajdują się wyniki z kilku dysków SSD. Oto, co jeszcze powiedziano na temat tego odkrycia:

Powód, dla którego jest on szybszy, jest nieznany, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Microsoft dokonał optymalizacji swojego najnowszego systemu operacyjnego, ale firma nie ujawniła żadnych informacji na temat tego, co zostało zmienione wewnętrznie dla operacji na dyskach. Różnice zostały odkryte podczas opracowywania trzeciej wersji naszego pakietu testów Myce Reality. Szereg testów wykonanych z prawdziwych codziennych aplikacji i rzeczywistych danych, nie ma symulacji testów i wszystko jest w prawdziwym świecie. Jedyną rzeczą, która jest syntetyczna, jest to, że wszystko jest zautomatyzowane, aby testy były uczciwe, bez względu na to, na którym etapie testy są wykonywane.

prędkość Windows 8.1 ssd

Mogę potwierdzić, że Dysk SSD jest znacznie szybszy w moim systemie Windows 8.1 na pulpicie niż na moim poprzednim laptopie z systemem Windows 7. Ale oczywiście nie zapominajmy o oczywistym fakcie, że dyski półprzewodnikowe są również nowsze i zawierają kilka ulepszeń, ale Myce uwzględnił również na powyższym wykresie starsze wersje. Jakie masz z tym osobiste doświadczenia?

Link do głównej publikacji