System nie może zapisać do określonego urządzenia [FIX]

Jeśli otrzymujesz „ERROR_WRITE_FAULT ” kod błędu z „System nie może zapisać na określonym urządzeniu„Opis, wykonaj kroki rozwiązywania problemów wymienione w tym artykule, aby go naprawić.

ERROR_WRITE_FAULT: Co musisz o tym wiedzieć

ERROR_WRITE_FAULT, znany również jako błąd 29, występuje, gdy użytkownicy próbują zainstalować najnowsze aktualizacje na swoich komputerach. Podobno ten błąd jest powszechny w przypadku aktualizacji sterowników. Błąd 29 może również wystąpić, gdy użytkownicy próbują utworzyć i zapisać kopie zapasowe plików i folderów.

Istnieją różne elementy powodujące ten problem:

 • Uszkodzone lub uszkodzone pliki i foldery.
 • Brakujące pliki EXE, DLL lub SYS i nieprawidłowe zmiany rejestru.
 • Infekcje złośliwym oprogramowaniem.
 • Problemy z pozwoleniami itp.

Jak naprawić błąd „System nie może zapisać do określonego urządzenia”

Rozwiązanie 1 — Uruchom pełne skanowanie systemu

Złośliwe oprogramowanie może powodować różne problemy na komputerze, w tym błędy. Wykonaj pełne skanowanie systemu w celu wykrycia złośliwego oprogramowania uruchomionego na twoim komputerze. Możesz użyć wbudowanego programu antywirusowego Windows, Windows Defender lub rozwiązań antywirusowych innych firm.

Oto jak uruchomić pełne skanowanie systemu w Windows 10 Creators Update:

 1. Przejdź do Start> wpisz „obrońca”> kliknij dwukrotnie Windows Defender, aby uruchomić narzędzie
 2. W lewym panelu wybierz ikonę tarczy
 3. W nowym oknie kliknij opcję Zaawansowane skanowanie
 4. Zaznacz opcję pełnego skanowania, aby uruchomić pełne skanowanie systemu w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Rozwiązanie 2 — Napraw rejestr

Najprostszym sposobem naprawy rejestru jest użycie dedykowanego narzędzia, takiego jak CCleaner. Nie zapomnij najpierw wykonać kopii zapasowej rejestru na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Możesz także użyć narzędzia do sprawdzania plików systemowych firmy Microsoft, aby sprawdzić uszkodzenie plików systemowych. Narzędzie jest dostępne tylko w systemie Windows 10. Sprawdza integralność wszystkich chronionych plików systemowych i naprawia pliki z problemami, jeśli to możliwe. Oto jak uruchomić skanowanie SFC:

1. Przejdź do Start> wpisz cmd > kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia> wybierz Uruchom jako administrator

2. Teraz wpisz sfc / scannow Komenda

3. Poczekaj na zakończenie procesu skanowania, a następnie uruchom ponownie komputer. Wszystkie uszkodzone pliki zostaną zastąpione przy ponownym uruchomieniu.

Rozwiązanie 3 — Zaktualizuj system operacyjny

Upewnij się, że na swoim komputerze korzystasz z najnowszych aktualizacji systemu operacyjnego Windows. Dla przypomnienia Microsoft stale wprowadza aktualizacje systemu Windows, aby poprawić stabilność systemu i rozwiązać różne problemy.

Aby uzyskać dostęp do sekcji Windows Update, wystarczy wpisać „aktualizacja” w polu wyszukiwania. Ta metoda działa we wszystkich wersjach systemu Windows. Następnie przejdź do Windows Update, sprawdź dostępność aktualizacji i zainstaluj dostępne aktualizacje.

Rozwiązanie 4 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows

Aktualizacja Windows 10 Creators Update zawiera dedykowane wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów, które może rozwiązać ogólne problemy z komputerem. Użyj może również użyć tego narzędzia, aby naprawić błąd write_fault.

1. Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> wybierz Rozwiązywanie problemów w okienku po lewej stronie

2. W nowym oknie przejdź do sekcji „Znajdź i rozwiąż inne problemy”> wybierz narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami> Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów

Jeśli korzystasz ze starszej wersji systemu Windows, możesz pobrać narzędzie Microsoft Easy Fix, aby rozwiązać problemy z oprogramowaniem i sprzętem. Narzędzie jest kompatybilne z Windows 10 w wersji 1607, Windows 8.1, Windows 8 i Windows 7.

Przejdź do oficjalnej strony narzędzia Microsoft Easy Fix i przewiń w dół, aby wybrać narzędzie do rozwiązywania problemów z urządzeniami i sprzętem. Po wybraniu odpowiedniego narzędzia komputer rozpocznie pobieranie oprogramowania do rozwiązywania problemów.

Po pobraniu narzędzia kliknij dwukrotnie, aby je uruchomić. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby rozwiązać problem.

Rozwiązanie 5 — Sprawdź dysk pod kątem błędów

W systemie Windows 10 możesz uruchomić sprawdzanie dysku za pomocą wiersza polecenia.

Uruchom wiersz polecenia jako administrator i wpisz chkdsk C: / f polecenie, a następnie Enter. Zamień C na literę partycji dysku twardego.

Dla przypomnienia, jeśli nie użyjesz parametru / f, chkdsk wyświetli komunikat, że plik wymaga naprawy, ale nie naprawi żadnych błędów. The chkdsk D: / f polecenie wykrywa i naprawia problemy logiczne wpływające na dysk. Aby naprawić problemy fizyczne, uruchom również parametr / r.

W systemie Windows 7 przejdź do dysków twardych> kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, który chcesz sprawdzić> wybierz Właściwości> Narzędzie. W sekcji „Sprawdzanie błędów” kliknij Sprawdź.

Rozwiązanie 6 — Wyczyść tymczasowe pliki i foldery

Najprostszym i najszybszym sposobem na usunięcie tymczasowych plików i folderów jest użycie Oczyszczania dysku. Podczas korzystania z komputera lub przeglądania Internetu komputer gromadzi różne niepotrzebne pliki.

Te tak zwane niepotrzebne pliki mogą wpływać na szybkość przetwarzania komputera, powodując, że aplikacje reagują wolno, a także mogą powodować różne kody błędów, w tym kod błędu „ERROR_WRITE_FAULT”. Wyczyść pliki tymczasowe, a następnie spróbuj ponownie zapisać dane na problematycznym urządzeniu pamięci masowej.

Oto jak korzystać z czyszczenia dysku w systemie Windows 10:

1. Przejdź do Start> wpisz Oczyszczanie dysku> uruchom narzędzie

2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić> narzędzie powie ci, ile miejsca możesz zwolnić

3. Wybierz „Wyczyść pliki systemowe”.

Oto jak korzystać z Oczyszczania dysku w systemie Windows 7:

 1. Przejdź do Start> wpisz Oczyszczanie dysku> otwórz Oczyszczanie dysku.
 2. W sekcji opisu Oczyszczania dysku wybierz Wyczyść pliki systemowe i wybierz dysk, który chcesz wyczyścić> kliknij OK.
 3. Na karcie Oczyszczanie dysku zaznacz pola wyboru dla typów plików, które chcesz usunąć> kliknij OK> wybierz Usuń pliki.

Rozwiązanie 7 — Zwolnij pamięć

Wielu użytkowników potwierdziło, że udało się naprawić ten kod błędu, zwalniając pamięć na dysku. Oprócz czyszczenia plików tymczasowych i folderów istnieją inne rozwiązania, które pozwalają zwolnić miejsce na dysku komputera: możesz usuwać niepotrzebne aplikacje, defragmentować dysk, usuwać duplikaty plików itp. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak uzyskać kilka dodatkowych megabajtów miejsca do przechowywania, zapoznaj się z naszym dedykowanym artykułem na temat najlepszych sposobów na zwolnienie miejsca na dysku.

Rozwiązanie 8 — Sprawdź uprawnienia na dysku

„System nie może zapisać na określonym urządzeniu” kod błędu może również wystąpić, jeśli nie masz niezbędnych uprawnień dostępu do dysku lub części problematycznego dysku. W takim przypadku sprawdź uprawnienia na odpowiednim dysku i zmień je na pełną kontrolę.

1. Zaloguj się jako Administrator> wybierz problematyczny dysk> kliknij go prawym przyciskiem myszy> przejdź do Właściwości> wybierz kartę Zabezpieczenia> kliknij przycisk Zaawansowane

2. W nowym oknie kliknij Użytkownicy> kliknij przycisk Zmień uprawnienia

3. Wybierz Użytkownicy jeszcze raz> przejdź do Edytuj

4. W podstawowych uprawnieniach zaznacz Pełna kontrola> OK.

W ten sposób zmieniłeś uprawnienia, aby umożliwić pełną kontrolę wszystkim użytkownikom. To powinno rozwiązać problem. Pamiętaj jednak, że po ponownym uruchomieniu komputera lub zmianie użytkowników ustawienia te zostaną przywrócone do wartości domyślnych.

Rozwiązanie 9 — Sformatuj dysk

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie zadziałało, spróbuj sformatować problematyczny dysk. Formatowanie i przywracanie domyślnych ustawień napędu powinno rozwiązać ten problem. Pamiętaj, że sformatowanie dysku oznacza usunięcie wszystkich plików i folderów przechowywanych na danym dysku.

1. Wybierz Start> wpisz „zarządzanie dyskiem„> Wybierz narzędzie do zarządzania dyskami

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, który chcesz sformatować> wybierz opcję Formatuj

3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dodatkowo dostosować proces formatowania> kliknij OK w oknie ostrzeżenia.

4. Po zakończeniu procesu formatowania przejdź do napędu, aby zobaczyć, czy to działanie naprawiło problem.

Mamy nadzieję, że powyższe rozwiązania pomogły Ci naprawić błąd „ERROR_WRITE_FAULT”. Jeśli natrafiłeś na inne obejścia tego problemu, możesz pomóc społeczności Windows, wymieniając kroki rozwiązywania problemów w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji