Street Fighter V PC nie może połączyć się z Internetem [Fix]

Street Fighter V to jedna z najlepszych gier tego gatunku. Jeden z najstarszych producentów gier walki w branży, Capcom, wprowadził wieloplatformowy tytuł, który wprowadza wiele nowych funkcji do stołu, zachowując przy tym dobrze znane zasady i postacie.

Najważniejszą funkcją tej gry jest gra online, która pozwala przetestować swoje umiejętności bicia klawiszy w porównaniu z graczami z całego świata. Jednak pomimo tego, że tryby gry są dobrze zaprojektowane, zawsze istnieje szansa, że ​​będziesz mieć problemy z łącznością.

Wielu użytkowników doświadczyło spadających FPS i nagłych rozłączeń podczas gry. W tym celu przygotowaliśmy listę najczęstszych kroków rozwiązywania problemów, mając nadzieję pomóc w rozwiązaniu problemu.

Jeśli napotkałeś jakiekolwiek problemy z połączeniami ze Street Fighter V, sprawdź poniższe kroki.

Jak rozwiązać problemy z połączeniem w Street Fighter V na PC

Sprawdź program antywirusowy / zaporę ogniową

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo online, zdecydowanie potrzebujesz antywirusa i zapory ogniowej. Jeśli nie, komputer będzie zagrożony infekcją złośliwym oprogramowaniem. Jednak jeśli chodzi o gry online, rozwiązania bezpieczeństwa mogą być sporą wadą. Z tego powodu należy utworzyć wyjątki dla Street Fighter V, ponieważ niektóre z nich mogą uniemożliwić grę lub spowodować niestabilne połączenie. Są to pliki i / lub foldery, dla których musisz utworzyć wykluczenia w programie antywirusowym i zaporze:

 • C: \ ProgramFiles (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ StreetFighterV \ StreetFighterV.exe
 • C: \ ProgramFiles (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ StreetFighterV \ StreetFighterV \ Binaries \ Win6 \ StreetFighterV.exe
 • C: \ ProgramFiles (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ StreetFighterV

Z drugiej strony, jeśli problemy będą się utrzymywać, a niektóre pliki wykonywalne nadal będą działać, pamiętaj o tymczasowym wyłączeniu programu antywirusowego. Ale tylko program antywirusowy, przy jednoczesnym utrzymaniu zapory Microsoft Firewall. Dodatkowo możesz wyłączyć zaporę routera i pozostać przy wbudowanym oprogramowaniu Windows.

Zapobiegaj uruchamianiu programów w tle

Innym znanym powodem błędu połączenia jest aplikacja działająca w tle. Jest tak wiele programów, które mogą i będą miały negatywny wpływ na twoje wrażenia z gry Street Fighter V. Jednak te, które są znane z przebijania przepustowości, są oczywiście wysoko pozycjonowane. Oto niektóre kategorie programów, które należy wziąć pod uwagę:

 • Programy VoIP, takie jak Skype.
 • Torrenty i inni klienci pobierania P2P.
 • Usługi w chmurze.
 • Programy do nagrywania i przesyłania strumieniowego na żywo.

Ponadto dobrze wiadomo, że niektóre urządzenia dotykowe wpływają w pewnym stopniu na łączność. Pamiętaj, aby je wyłączyć przed rozpoczęciem gry. Niektórzy użytkownicy nawet radzili użytkownikom, którzy mają problemy, wyłączyć nawet klienta Steam z działania w tle.

Wyłącz protokół internetowy w wersji 6

Niektórzy użytkownicy napotkali problemy z łącznością z powodu protokołu internetowego w wersji 6, co nie jest preferowane, jeśli chodzi o gry online peer-to-peer. Oczywiście warto powiedzieć, że potrzebujesz stabilnego połączenia Ethernet zamiast Wi-Fi, ponieważ Wi-Fi nie najlepiej nadaje się do grania online. Jest to procedura, którą należy wykonać, aby wyłączyć IP6v i uruchomić wyłącznie IP4v:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Połączenie w obszarze powiadomień i otwórz Centrum sieci i udostępniania.
 2. Kliknij opcję Zmień ustawienia adaptera w lewym okienku.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy używaną sieć Ethernet i otwórz Właściwości.
 4. Na karcie Sieć odznacz pole obok protokołu internetowego w wersji 6.
 5. Kliknij przycisk OK, aby potwierdzić wybór.

Miejmy nadzieję, że powinno to zmniejszyć spadki FPS spowodowane przez wadliwe połączenie.

Sprawdź status serwera

Czasami istnieje ryzyko, że serwer może być wyłączony z powodu konserwacji lub awarii. Z tego powodu powinieneś sprawdzić zmiany statusu serwera na oficjalnym koncie na Twitterze. Można go znaleźć tutaj.

Bardzo ważne jest również sprawdzenie utraty pakietu danych i PING. Możesz użyć powszechnie uznanego Speedtest, aby sprawdzić swój PING. Im najniższa liczba, tym lepiej. Ma to ogromne znaczenie w grach online.

Przekaż porty i włącz UPnP na routerze

To obejście może nie być niezawodnym rozwiązaniem dla niektórych użytkowników, ale dla większości z nich przekierowanie portów może mieć duży wpływ na ogólną łączność. Jest kilka portów, które musisz otworzyć, aby zagrać w grę online. Ponieważ procedura różni się w zależności od modemu / routera, należy poszukać modelu online.

Oto porty, które należy włączyć, aby móc grać w grę:

 • Porty TCP: 80, 443, 20002, 30840, 30850, 30870
 • Porty UDP: 30840-30859, 30870-30879

Ponadto, jeśli nie jest domyślnie włączony, należy otworzyć ustawienia routera i włączyć UPnP. Ponadto upewnij się, że w routerze / modemie jest zainstalowane najnowsze oprogramowanie układowe.

Używaj wyłącznie P2P zamiast serwera przekazywania

Przejdźmy teraz do wskazówek związanych z grą. Ponieważ gra działa głównie na zasadzie peer-to-peer, twoje ogólne wrażenia są wysoce zależne od połączenia przeciwnika. Upewnij się więc, że mądrze wybierasz przeciwników pod względem ich oceny połączenia. Graj tylko przeciwko graczom z oceną 5 pasków.

Ponadto nie graj na serwerze przekaźnikowym, a raczej wybierz tylko tryb połączenia P2P. Pamiętaj również, że połączenie bitwy i utrata pakietów danych będą się różnić, gdy będziesz grać z graczami z innego kraju lub kontynentu.

Zaktualizuj / zainstaluj ponownie grę

Na koniec niektórym użytkownikom udało się rozwiązać problemy z połączeniami po aktualizacji. Street Fighter 5 zawiera dwóch klientów aktualizacji: jeden przez klienta Steam, a drugi, mniejszy, przez sam interfejs gry. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji gry, aby rozwiązać niektóre błędy, które mogą wpłynąć na Twoje połączenie.

Jeśli jednak problem nadal występuje i wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem, ponowna instalacja może być najlepszym rozwiązaniem w celu rozwiązania problemów związanych z połączeniem.

 1. Utwórz kopię zapasową zapisanych gier.
 2. Otwórz klienta Steam.
 3. Kliknij opcję Biblioteka.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy Street Fighter i wybierz Odinstaluj.
 5. Uruchom ponownie komputer i ponownie otwórz klienta pulpitu Steam.
 6. Otwórz bibliotekę i ponownie zlokalizuj Street Fighter V.
 7. Kliknij Zainstaluj.

Że należy to zrobić. Jeśli masz jakieś alternatywne rozwiązania lub pytania dotyczące tych, które opublikowaliśmy, czekamy na odpowiedzi w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji