Sprawdź emulatory systemu Windows 95 w systemie Windows 10

System Windows, który znamy i kochamy dzisiaj, zawdzięcza wiele systemowi Windows 95. System Windows 95 zmienił serię, wprowadzając pasek zadań, obszar powiadomień i legendarne menu Start. Windows nie był już tylko dodatkowym dodatkiem do DOS; po raz pierwszy w pełni zastąpił on przestarzałą platformę wiersza poleceń.

Chociaż istnieje wiele emulatorów, które uruchamiają oprogramowanie DOS, Windows 95 pozostaje platformą chronioną prawem autorskim. W związku z tym nie ma emulatorów, które można zainstalować w systemie Windows 10, aby uruchomić gry z lat 90. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych emulatorów Windows 95. Sprawdź kilka stron internetowych, które zawierają emulatory przywracające system operacyjny w pełnej krasie.

Windows 95 w przeglądarce

Sprawdź Windows 95 w przeglądarce za pomocą emulatora, który może uruchomić Windows 95 na innej karcie. Programiści witryny opracowali emulator głównie ze względu na tęsknotę bardziej niż cokolwiek innego. Jednak twórca nadal przyznaje, że emulator może, ale nie musi, naruszać prawa autorskie.

  1. Kliknij tutaj, aby otworzyć system Windows 95 w przeglądarce internetowej pokazanej na migawce bezpośrednio poniżej. Następnie naciśnij Uruchom system Windows 95 przycisk na stronie.Windows 95 w przeglądarce
  2. wciśnij dobrze przycisk w wyskakującym oknie, które otwiera się, aby uruchomić emulator. Emulator nie powinien otworzyć się dłużej niż 10 minut, jak na poniższej migawce.emscripten emulator systemu Windows 95
  3. Po załadowaniu emulatora zamknij wszystkie zakładki w tle otwarte w przeglądarce. Zmniejszy to opóźnienie i zapewni najszybsze działanie emulatora.
  4. Następnie kliknij pole wyświetlacza emulatora, aby przesunąć kursor myszy w systemie Windows 95. Możesz nacisnąć Esc, aby przywrócić oryginalny kursor.
  5. Emulator ma również tryb pełnoekranowy, który można otworzyć, naciskając Pełny ekran przycisk w prawym górnym rogu.
  6. Teraz możesz się dobrze bawić w emulatorze, klikając przycisk Początek przycisk i wybór Programy > Akcesoria > Gry aby otworzyć podmenu w migawce poniżej. Wybierz, aby otworzyć Solitaire, Kierki (których nie ma w Windows 10), Saper lub Freecell w Win 95.Windows 95 w systemie Windows 10
  7. Sprawdź Media Player na platformie, klikając Początek > Programy > Akcesoria > Multimedia > Odtwarzacz multimedialny. Spowoduje to otwarcie domyślnego odtwarzacza multimedialnego pokazanego na poniższym zdjęciu.Windows 95 Media Player na Windows 10
  8. Kliknij Plik > otwarty w oknie Media Player. Następnie możesz wybrać kilka klipów audio do odtworzenia w Media Player.
  9. Możesz dostosować pulpit, klikając go prawym przyciskiem myszy i wybierając Nieruchomości. Zostanie otwarte okno Właściwości wyświetlania, w którym można wybrać alternatywne tapety.

zmień tło Windows 95 w Windows 10

Emulator online Play DOS Games

Graj w DOS Games Online obejmuje przede wszystkim gry DOS do grania w przeglądarkach. Witryna ma jednak także własny emulator systemu Windows 95, który jest taki sam jak emulator systemu Windows 95 w przeglądarce. Kliknij tutaj, aby otworzyć stronę internetową emulatora.

emulator systemu Windows 95 w systemie Windows 10

Kliknij na wyświetlaczu emulatora, aby uruchomić system Windows 95. Uruchomienie go nie trwa długo. Kliknij wewnątrz wyświetlacza, aby przesunąć kursor w emulatorze systemu Windows 95. Możesz także nacisnąć a Pełny ekran przycisk, aby rozwinąć emulator w przeglądarce.

Są to dwa emulatory przeglądarki, które zapewniają fascynujące spojrzenie na Windows 95. Obejmują one większość akcesoriów, narzędzi systemowych i ustawień dostosowywania z oryginalnego systemu operacyjnego, więc świetnie się bawią w dół linii pamięci.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji