Sony Smart TV nie odpowiada? Sprawdź te rozwiązania

Telewizory inteligentne istnieją już od jakiegoś czasu. Wraz z ewolucją treści multimedialnych, wraz z filmami 4K, dźwiękiem przestrzennym Dolby i HDR, telewizory również musiały ewoluować.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Sony ma jedne z najlepszych telewizorów Smart na rynku. Ich urządzenia oferują wyraźną jakość obrazu, krystalicznie czysty dźwięk i łatwy w obsłudze interfejs.

Mimo to czasami telewizor Sony Smart TV nie działa lub nie reaguje na żadne polecenia. Jest to dość powszechny problem dla wszystkich właścicieli telewizorów Smart, nie tylko dla posiadaczy urządzeń Sony.

Dzisiaj przyjrzymy się, jakie kroki należy wykonać, jeśli telewizor Sony Smart TV przestanie reagować.

Co mogę zrobić, jeśli mój telewizor Sony nie działa?

1. Zresetuj zasilanie telewizora Sony Smart TV

naprawiono brak reakcji Sony Smart TV

 1. Pierwszy, odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne podłączony do Smart TV. Usuń wszystkie zewnętrzne dyski, napędy USB, Chromecast / Amazon Fire stick lub inne urządzenia.
 2. Włącz telewizor na jeśli jeszcze nie jest.
 3. Wyłączyć telewizor z pilota lub z urządzenia.
 4. Teraz wyjmij przewód zasilający i poczekaj kilka minut, aby rozładować resztkową moc. Możesz poczekać dłużej, jeśli chcesz mieć pewność, że wszelka dodatkowa moc zostanie wyczerpana.
 5. Po tym, podłącz telewizor z powrotem. Pamiętaj, aby podłączyć go bezpośrednio do Gniazdka. W niektórych przypadkach złe przedłużacze lub inteligentne wtyczki mogą powodować problemy z zasilaniem telewizora, dlatego należy je ominąć.
 6. Uruchom telewizor Sony i sprawdź, czy działa poprawnie.

Resetowanie zasilania jest zwykle używane do rozwiązywania drobnych problemów, ale może również pomóc, jeśli telewizor zawiesza się lub nie reaguje.

Za pomocą tego procesu energia elektryczna z urządzenia zostanie rozładowana, a wszelkie informacje o błędach w pamięci zostaną zresetowane do wartości domyślnych, dzięki czemu telewizor będzie działał normalnie.

2. Przywróć ustawienia fabryczne telewizora Sony Smart TV

Napraw Sony Smart TV nie działa

 1. Ponieważ telewizory Sony Smart działają na Androidzie, możesz wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych jak na każdym urządzeniu z Androidem.
 2. Aby rozpocząć, naciśnij Dom przycisk na pilocie zdalnego sterowania.
 3. Teraz idź do Ustawienia.
 4. Pod Przechowywanie Resetowanie Wybierz Przywrócenie ustawień fabrycznych.
 5. Wybierać Wymazac wszystko.
 6. Potwierdź, wybierając tak.

Pamiętaj, że ten proces spowoduje usunięcie całej historii, danych osobowych, zapisanych informacji i zainstalowanych aplikacji. Po zakończeniu procesu wszystko powróci do domyślnych ustawień fabrycznych.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do ustawień telewizora, możesz wykonać wymuszone przywrócenie ustawień fabrycznych. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Odłącz swój Smart TV.
 2. Teraz naciśnij i przytrzymaj Moc i Przyciski w dół.
 3. Trzymając przyciski, podłącz telewizor do gniazdka.
 4. Przytrzymaj przyciski przez około 30 sekund.
 5. Następnie powinieneś zobaczyć zielone światło LED. Kiedy widzisz światło, możesz zwolnij przyciski.
 6. Poczekaj na zakończenie procesu. Telewizor powinien uruchomić się ponownie wiele razy i przejść przez cykl resetowania.
 7. Po zakończeniu procesu powinieneś zobaczyć oryginał Ekran powitalny.

Po dokładnym wykonaniu kroków telewizor Sony Smart powinien działać bez żadnych problemów.

Jeśli masz inne pytania, nie wahaj się i zostaw je w sekcji komentarzy poniżej, a my je na pewno sprawdzimy.

Link do głównej publikacji